\\\\"\\\\"
Güncel:
Seri katil Ali Kaya Kimdir - Seri katil Ali Kaya Yakalandı mı? - Ali Kaya Bebek Yüzlü Katil Yakayı Ele Verdi

Ali Kaya, işlediği 10 cinayet ile seri katiller arasında gösterilen  ve geçen 5 Ocak günü Gaziantep H Tipi Cezaevi"nden firar etmişti.
 
5 OCAK'TA FİRAR ETMİŞTİ
 
Firar eden Kaya, bu sabah güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla kent merkezinde yakalandı. 10 cinayet işlediği için "seri katiller" listesine alınan Ali Kaya, hükümlü bulunduğu Gaziantep H Tipi Cezaevi"nden 5 Ocak'ta firar etmişti. Ali Kaya, son olarak 31 Mart 2012"de Gaziantep"te Mehmet Poyraz"ı öldürmüştü.Seri katil Ali Kaya hapisten kaçtı, 10 cinayete karışan,ismi seri katiller listesine alınan Ali Kaya Gaziantep'te tutuklu bulunduğu ceza evinden firar etti.
 
Polis teşkilatı seferber olmuş halde,Ali Kaya arıyor,Ali kaya görenlerin polisi araması rica olunur.
 
Gaziantep H Cezaevi'nde cinayet hükmüyle yatan ve "bebek yüzlü katil" lakabıyla bilinen 35 yaşındaki Ali Kaya, cezaevindeki açık görüş sırasında kalabalıktan faydalandı, kaçtı.
 
Görüşün ardından Kaya'nın koğuşunda olmadığını fark eden infaz koruma memurları, durumu cezaevi yönetimine ve jandarmaya bildirdi.
 
Yetkililer ve jandarma, cezaevi çevresinde önlem alarak güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.
 
Güvenlik güçleri, Kaya'nın yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı
 
Türkiye Seri Katiller Listesi

Yürkiye'nin en çok cinayet işleyen seri katili Yavuz Yapıcıoğlu, yani "Tornavidalı Katil."
 
1994-2002 yılları arasında polis kayıtlarına göre 18, ailesine ve görgü tanıklarına göre 43 kişiyi öldürdü.
 
1992 ve 1995 yılları arasında Artvin'de yaşları 68 ile 95 arasında değişen 11 yaşlıyı "Bizim kısmetimizi yiyorlar" diyerek öldüren "Artvin Canavarı" Adnan Çolak. "Baltalı Katil" olarak da bilinen Çolak, öldürdüğü 6 kadına da tecavüz etti.
 
İşyerinde 31 bin 500 volt elektrik akımına kapılıp ağır yaralanan Süleyman Aktaş, bu olaydan sonra 5 kişiyi kafalarının çeşitli yerlerine ve gözlerine çiviler çakarak öldürdü.

Yakışıklı olduğu için "Bebek Yüz" diye çağrılan Ali Kaya. Adana'da kendi annesine tecavüz eden Zeynel Abidin Gümüş'ü, Alanya'da 5 kişiyi öldürdü.
 
Kayseri'deki ilk cinayetine 22 yaşındayken kardeşini boğarak başlayan "İnsan Avcısı" Hamdi Kayapınar. Mart 1998-Şubat 2001 arasında 6 kişiyi daha öldürdü.
 
Ekim 2000-Ocak 2001 arasında 5 kişiyi evinde çamaşır ipiyle boğarak öldüren 33 yaşındaki Orhan Aksoy, Türkiye'nin diğer bir seri katili.
 
İstanbul'un ilk seri katili ise Seyit Ahmet Demirci. Mayıs-Temmuz 1998 tarihleri arasında 3 mobilyacıyı dükkanlarının bodrum katında kafalarına kurşun sıkarak öldürdü.

İstanbul'da boğazlarını kestiği kurbanlarını su kuyusuna atan Özkan Zengin de, 2 ayda 4 kişiyi öldürdü.

BEBEK YÜZLÜ KATİL

Yakışıklı olması ve masum görüntüsü nedeniyle 'Bebek Yüzlü Katil' lakabı katılan Ali Kaya, tamamı Alanya'da gerçekleşen cinayetlerine, 1997 yılında amcası Celal Kaya'yı öldürerek başladı. Bu cinayet nedeniyle 5 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Cezası bitince, Adana'da kendi annesine tecavüz eden Zeynel Abidin Gümüş'ü öldürdü.

Bu cinayet sonrası akli dengesi bozuk raporu alarak akıl hastanesine kaldırıldı. 1999'da 'kapalı yerde duramaz' raporu aldı ve hastaneden çıkarıldı. Bundan sonra Alanya'da 5 kişiyi daha bıçaklayarak öldürdü.

Son cinayetinden sonra 'kişilik bozukluğu' teşhisiyle tekrar akıl hastanesine yatırıldı. Burada da 'çivici katil' olarak bilinen Ayhan Kartal'ı bıçaklayarak öldürdü.

Son cinayetinden sonra Şanlıurfa yarı açık cezaevi'ne kaldırıldı. Bir yıl sonra buradan firar eden Kaya, 2004 yılında Alnaya'da yakalandı.

xssx_06012014

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku