\\\\"\\\\"
Güncel:
Ödemiş'te Hürriyet Meydanı Ve Efe Heykeli İlgi Bekliyor
Ödemiş’in ana caddelerinden olan Fatih Caddesi’nde bulunan ve Efe Heykeli’ni de barındıran Hürriyet Meydanı’nda bazı sıkıntıların yaşandığını belirten çevre esnafı, sorunların meydandaki görüntülerin dışarıdan gelen konuklar için hoş görüntü oluşturmadığını söylediler.

Hürriyet Meydanı’ndaki manevra göbeğinde bulunan Ödemiş’in sembolü Efe heykelinin arka kısmında yer alan duvarın burada yaşanan araç kazaları nedeniyle yıkılması, meydanın çevresindeki ayaklı çöp konteynırlarının yerlerinden çıkması ve çevredeki yağmur suyu mazgallarının tıkalı olmasıyla ilgili esnaflar belediyeden ilgi beklediklerini söylediler.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan esnaflardan Tahir Günaltay, “Ödemişimizin simgesi Efe heykelinin ortasında bulunduğu yuvarlağın duvarları yaşanan trafik kazası ile 3 hafta önce yıkıldı. Hatta bu hafta dördüncü hafta olmasına rağmen defalarca Belediyeyi aradık ama henüz buraya gelip tamir eden olmadı.

3-4 haftadır özellikle cumartesi günleri Ödemiş’e dışarıdan gelen konuklar bu durumu bizlere sorduğu zaman hiçbir şekilde cevap veremiyoruz. Aynı şekilde ayaklı çöp kovaları da oldukları yerde kopmuş ya da cıvataları kırılmış olmasından dolayı yere yatık duranlar var.

Meydanımızın en önemli sorunu ise son 2 yıldır hiçbir giderimiz temizlenmiyor. Burası ana cadde herhangi bir yağmurda su, hemen yolda gölleşiyor. Giderlerimiz 2 yıldır tıkalı ilgilenen yok. Geçen hafta belediye yetkilileri Mithatpaşa caddesinde giderleri temizledi söylememize rağmen buraya gelmediler. Biz niye üvey evlat gibi görülüyoruz? Anlamış değiliz. Bu yüzden bu sorunlarımızın bir an önce çözülmesini istiyoruz. Ödemiş Belediyesi'nin ilgi ve alakasını görmek istiyoruz” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku