\\\\"\\\\"
Güncel:
Lüleburgaz'da Velilere Sınav Bilgilendirmesi
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde Emrullah Efendi Ortaokulu son sınıf öğrencilerinin velileri, Kasım ayında yapılacak olan sınav konusunda bilgilendirildi.

Öğretmenevi salonunda yapılan toplantıya Emrullah Efendi Ortaokulu’nun Müdür Yardımcısı Orhan Kılıç, okul öğretmenleri ve 8. sınıf öğrencilerinin anne ve babaları katıldı. Sınav konusunda öğrenci velilerini bilgilendirmek amacıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Müdür Yardımcısı Orhan Kılıç, “Sınav sistemi ile ilgili olarak çocuklarımız adına ne yapmak gerekiyorsa onu yapıyoruz. Sınavı korku haline getirmek istemiyoruz. Çocuklarımızı en iyi yerlerde görmek istiyoruz” dedi.

Psikolojik danışman Bengül Tanrıkulu da, velilerin kaygılarını gidermek için böyle bir toplantı düzenlediklerini ifade ederek, “Sizlerin sınav kaygısını azaltmak istiyoruz. Siz öğrencilerimizden daha kaygılısınız. Onlara beklentilerinizi iletmeyiniz. Bu kaygıyı azaltmak için isteklerinizi onlara yansıtmayınız. Çocuklarımız ne istiyorsak değil, o ne istiyor diye bakmalıyız. Çocuğunuzda ciddi bir sorun var diye düşünmeyiniz. Sistem bu yıl ilk kez uygulanacak. Bu sistem okul müfredatına rağmen daha rahatlatıcı bir sistem. Günlük tekrar yapabilen, soru sorabilen, test çözen başarılı olabilecektir. Dersleri iyi dinlerse başarı olur. Çocuğunuzla günde yarım saat sohbet ediniz. Sınav sonrası değerlendirme yapınız. Çocuğunuzun eksik kalanları konusunda değerlendirmeler yapınız”diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku