\\\\"\\\\"
Güncel:
KPSS Puan Hesaplama Robotu 2013 | EĞİTİM

KPSS Lisans 2013 Sınavı Soru ve Cevapları (Soru ve cevapların 9 veya 10 Temmuz 2013'de açıklanması bekleniyor.

Not: ÖSYM son zamanlarda sonraki hafta sınav varsa sınav soru ve cevapları 1 hafta sonra açıklıyor. Önümüzdeki hafta sonu ÖABT - Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı olduğu için bu hafta sınav soruları açıklanmayabilir.

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel kültür ve genel yetenek testlerinin yer aldığı sabah oturumu sona erdi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 9.30'da başladı. Adayların, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona alınmalarının ardından başlayan sınavda, adaylara genel yetenek ve genel kültürden 60'ar soru yöneltildi.

Öğleden sonra yapılacak eğitim bilimleri testi oturumu ise saat 14.30'da başlayacak. Adaylara 80 soru için 100 dakika süre verilecek. KPSS yarın ve 14 Temmuz'da düzenlenecek oturumlarla sona erecek.

Pazar günü sabah ve öğleden sonraki oturumlarının süresi 210 dakika olacak. Sabah oturumu saat 09.30'da başlayacak ve adaylar, 40'ar soruluk hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testlerine tabi tutulacak. Öğleden sonraki oturumda da yine 40'ar soruluk çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testler yer alacak.

Öğretmenlik alan bilgisi testi (ÖABT), Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı bulunarak, zorunlu olmak şartıyla tek oturumda 14 Temmuz 2013'te yapılacak. ÖABT'de ise 40 soruluk alan bilgisi testi, 10 soruluk alan eğitimi testi bulunacak. ÖABT için adaylara 75 dakika süre verilecek.

Sınav girerken adayların yanlarında 2013 KPSS giriş belgesi, nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurmaları gerekiyor.

Adaylar, ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden, her oturum için sınava giriş belgelerini ayrı ayrı edinebilecekler.

2013 Kpss Puan Hesaplama Motoru

Puan Hesaplama Modülü 2013 Yılına göre yeniden hazırlanmıştır.
Test Bölümü Doğru Sayısı Yanlış sayısı Netler
Genel Yetenek 0
Genel Kültür 0
Eğitim Bilimleri 0
Öğretmen Alan Bilgisi 0
Mezun Olunan Bölüm

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku