Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kiraz İhracatına Gölet Dopingi
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Orhaneli ilçesinin Fadıl köyüne yapılacak göletin 2015 yılında hizmete gireceğini açıkladı.

Köy kahvesinde Fadıllılarla bir araya gelen Başkan Yalçın, yetiştirdikleri kirazları ihraç eden köylülere müjde verdi. Yalçın, yıllardır yapılamayan sulama göletinin 2015 yılında tamamlanacağını, 10 bin dönüm arazinin suya kavuşacağını söyledi.

Yalçın, “Fadıl köyü dağ ilçelerimiz içerisinde gerçekten üreten bir köy. Dışarıdan bekleyen değil, kendisi dışarıya değer katan bir köy. 10 yıldır hemen hemen bu gölet konusu gündemdeydi, fakat birkaç kez sondaj açıldı, zeminin müsait olmayışı yüzünden aksamalar oldu. Şimdi köyünüze gelirken en son sondajın vurulduğu ve göletin yapılacağı Kovaldere mevkiindeki yeri yukarıdan izledim. Güzel bir vadinin arasında. Daha önce özel idare tarafından takip edilen göletin yapımı hızlandırılarak Devlet Su İşlerine veriliyor. 2014 yılında planlama ve projelendirme yapıldıktan sonra 2015 yılında inşaata başlanacak, 2015 yılı sonuna kadar da göletiniz bitmiş olacak” dedi.

Köyde bir vatandaşın Mısır’da yaşanan katliam için yazdığı şiir herkesi duygulandırdı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yasağın kalkmasının ardından Gazi Caddesi
Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Gazi Caddesi'nde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından...

Haberi Oku