\\\\"\\\\"
Güncel:
Kadro Problemlerini Ramazan İmsakiyesinde Dile Getirdiler !

Daha önce Tekel"de çalışan ancak Tekel'in özelleştirilmesinden sonra başka kurumlarda 4C statüsü ile çalışan işçiler, problemlerini Ramazan imsakiyesinde dile getirdi.

Batman"ın Beşiri ilçesinde farklı kurumlarda çalışan 4C statüsündeki işçiler, problemleri anlatan imsakiyeleri basarak ilçe merkezinin dört bir tarafına dağıttı. İmsakiyeleri bastıran ve işçiler adına konuşan Ahmet Dedebek, Türkiye"de 4C statüsündeki işçilerin büyük sıkıntı yaşadığını, seslerine kimsenin kulak vermediğini belirterek, "Başbakan ve Maliye Bakanı 4C çalışanlarının durumunu bilmiyor. Bizler bu ülkenin en fazla sıkıntı yaşayan kesimleriyiz, sürekli bu duayı yapıyoruz ama kamuoyunun da dualarımıza iştirak etmeleri, sesimizin duyulması için 4 bin adet imsakiye bastırdık ve dağıttık" dedi.

Türkiye geneli 4C çalışanlarının bir çok zorluk yaşadığını belirten ve bu nedenle "4C dualı" imsakiye bastırdıklarını ifade eden Dedebek, "Eylemler, etkinlikler, çağrılar, basın açıklamaları pek işe yaramadı. Sürekli dua ettik maalesef dualarımız da kabul görmedi. Bu nedenle bu imsakiyeyi bastırdık, duası kabul olunan bir insan belki "amin" der ve Başbakan ile Maliye Bakanı merhamete gelir diye düşündük" diye konuştu. Tek çarelerinin duaya kaldığını dile getiren Ahmet Dedebek, 4C statüsündeki çalışanların zor koşullarda yaşadığını dile getirerek, "4C özelleşen kamu kuruluşlarında daimi işçi statüsünde çalışırken iş akitleri devralan şirket tarafından feshedilen çalışanların mağduriyetinin giderilmesi acısından 657 sayılı yasaya konulmuş bir maddedir ve bu maddeye göre çalışanlar her sene sözleşme imzalayarak bir kamu kuruluşunda en fazla 11 ay çalışabildiği bir kamu çalışanı statüsündedir" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku