\\\\"\\\\"
Güncel:
HDK: Batıda HDP, bölgede BDP olarak seçime gireceğiz
Halkların Demokratik Kongresi (HDK), yerel seçimlere kazanma iddiasıyla katılacaklarını açıklayarak, bölgede BDP, batıda HDP ile elde edecekleri başarının toplam başarıları olacağını söyledi.

Yerel seçim stratejilerinin açıklandığı toplantıda konuşan HDK üyesi Betül Çobanoğlu, "HDK olarak, aylar önce başlattığımız seçim stratejisi tartışmalarını sonuçlandırdık ve bugün yerel seçim çalışmalarının startını veriyoruz. HDK, olarak bileşenlerimizle birlikte, Türkiye’deki tüm yerel yönetim birimlerinde, kazanma iddiasıyla seçimlere girme kararı aldık. Yerel seçimlere, bölgede BDP, batıda HDP ile giriyoruz. HDP ve BDP, politik iddiamızı hayata geçireceğimiz ortak adreslerdir. Her iki partinin elde edeceği başarı, toplam başarımız ve ortak kazanımlarımız olacaktır." ifadelerini kullandı.

BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ise, seçimde sözü halkın söyleyeceğini belirterek, "Yerelde de genelde de kendini yönetilebilmesinin imkanları yaratılacaktır. Türkiye’nin tüm demokratik deneyimlerini, tüm devrimci güçlerini, tüm ötekileştirilenlerini, yok sayılanlarını, ezilen ve horlanan herkesi buluşturacağımız, birlikte yürüteceğimiz yepyeni bir seçim stratejisiyle halkın karşısındayız." dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku