Güncel:
Ergin
Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesi sınırları içinde bulunan Badavut mevkiinde Küçükköy Belediyesi tarafından alt yapı çalışmaları başlatıldı.

Çalışmaları Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin bizzat yerinde inceledi. Toplam 3684 m kanalizasyon şebeke hattı, 584 m kanalizasyon bağlantı hattı, 83 adet muayene bacası imalatı, 89 adet parsel bacası imalatı ve 1 adet Terfi Merkezi ile TM7 - Arıtma Tesisi arası 1735 m terfi hattı yapılması işine başlanıldı. Sözleşme gereği 90 gün içinde yapımı tamamlanarak mevcut tesis ile bağlantısı da sağlanması ile Sarımsaklı - Badavut arası kanalizasyon ve altyapı projesi tamamlanmış olacağı öğrenilirken, kanalizasyon bağlantıları tamamlanan hatlarda yolların yapımına da başlanılacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili muhabirimize konuşan Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Bilindiği üzere arıtma tesisimiz Badavutta bulunmaktadır. Kanalizasyon hattı projesi çok eski tarihli olması nedeniyle, yeni yapılaşma olan bölgelerde hat mevcut değildi. Onun için kanalizasyonu bulunmayan bölgelerin tamamının kanalizasyon hattı projesini hazırlatıp İller Bankası onayından geçirdik. Badavut’ta bu yerlerden biriydi. Arıtmanın bulunduğu bölge olması nedeniyle Badavut’lu hemşerilerimizin arıtmadan mahrum kalması düşünülemezdi. Bu yüzden önceliği bu bölgeye verdik. Böylece Küçükköy ve Sarımsaklının yüzde 90’ında kanalizasyon işi tamamlanmış oluyor. Önümüzdeki günlerde onaylanan projenin tamamı etaplar halinde tamamlanarak, Sarımsaklı’da kanalizasyon olmayan yer kalmayacak. Daha temiz, yaşanır, sağlıklı bir çevre birinci önceliklerimizdendir” dedi.

90 GÜNDE TAMAMLANACAK

Küçükköy Belediyesi tarafından, Sarımsaklı Badavut mevkiinde yıllardır büyük sorun teşkil eden kanalizasyon ve altyapı sorununu sonlandırmak ve Badavut’un hak ettiği hizmete ve modern bir görünüme kavuşması için ‘Badavut Mevkii Kanalizasyon Altyapı İhalesi’ yapım işi 08.10.2013 tarihinde ihale edilmiş, ihalede iş bitim tarihi 90 gün olarak belirlenmişti. 2012 yılında yapımı tamamlanarak hizmete geçirilen Küçükköy Belediyesi Arıtma Tesisi ön arıtma ünitesi, anaerobik havuzlar, havalandırma ve çökertme havuzları, geri devir terfi merkezi, çamur susuzlaştırma ünitesi, süzüntü suyu terfi merkezi gibi ünitelerden oluşuyor. Üç ayrı havuzu ile 240 bin kişiye kadar kapasitesi artabilen İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ve Derin deşarjı toplam 22.4 Milyon liraya mal olduğu belirtiliyor.

Öte yandan, Atık su arıtma tesisine evsel kanalizasyon bağlantılarının büyük kısmının tamamlandığı kaydedilirken, bu tesisin devamı niteliğinde olan Badavut Mevkii Kanalizasyon bağlantı işi ve kazı çalışmalarını da hızlı bir şekilde sürmesi dikkatlerden kaçmıyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Maxim 4 yıl önce

bu yazıyı yazan arkadaşlar,acaba badavuta gelip ( özellikle yaz aylarında ) görmeliler.altyapı hamlesini.

Sezen Aksu Adem Olan Anlar Şarkı Sözleri
Geçmişte yıldızı parlayan ve hala sönmeyen Sezan Aksu'nun Adem Olan Anlar şarkısına ait şarkı sözleri

Haberi Oku