Güncel:
Erdemli Kaymakamı Osman Taştan Göreve Başladı
Mersin'in Erdemli ilçe kaymakamlığına atanan Osman Taştan görevine başladı.

Bursa Osmangazi Kaymakamlığından Erdemli Kaymakamlığına atanan Taştan görevinin ilk gününde ziyaretleri kabul etti. İlçede görev yapan basın mensupları tarafından da ziyaret edilen Taştan gazetecilerle sohbet etti.

Erdemli’nin çağdaş medeniyetler standartlarına yükseltilmesini arzuladığını ifade eden Taştan, “Son kararname ile Osmangazi kaymakamlığından Erdemli Kaymakamlığına atandım. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Erdemli’de de ulaşılmak istenilen hedefler belirlidir. Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi vardır. Bunun içinde baktığımız zaman her alanda belli bir standart vardır. Ticarette ayrı bir standart, eğitimde ayrı bir standart vardır, kentlerde ayrı bir standart, alt yapıda ayrı bir standart vardır. Bu rakamlar göstergeler ney ise o rakamları ve göstergeleri yakalama arzusundayız. Ülkemiz dünyanın en çok çalışan ülkelerinden birisidir. Son iki araştırmaya bakıldığı zaman bunlardan birisinin Türkiye olduğu görülüyor. Türkiye hedeflerine ulaşabilmek için o çok çalışkan insanını motive etmeli” dedi.

Erdemli’nin gelişmesi ve ilerlemesi için birlikte hareket etmenin gerekliliğine de vurgu yapan Taştan, “Erdemli’de İnşallah hem kamu personellerimizle, hem basınımızla, köylerimizle, muhtarlarımızla, halkımızla toplumun tüm kesimiyle birlikte hareket edeceğiz. Hem bu ilçenin problemlerini tespit edip, hem de onlara çözüm bulmak açısından inşallah ortak ve beraberce çalışacağız. O yüzden Türkiye’nin çalışkan insanlarıyla, diğer yerlerde olduğu gibi inşallah burada da alt yapıdan tutun da eğitimle ilgili, tarımla ilgili, asayişle ilgili problemleri elimizden geldiğince birlikte çözmeye çalışacağız. Burayı muasır medeniyet seviyesine ulaşmış veya yaklaşmış ilçelerden birisi olması için gayret sarf edeceğiz. Bundan sonra bizlerle birlikte çalışacak hareket edecek herkese de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İlçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerinin ilçenin tanıtımı ve yapılan hizmetlerin halka duyurulması bakımından duyarlılık gösterdiğini belirten basın mensupları ise Kaymakam Taştan’ın yapacağı hizmetlerde basın olarak üzerlerine düşen her görevi en iyi şekilde yerine getireceklerini söylediler.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hamdi erdal 3 yıl önce

erdemli cesmeli elektrik sirketi ile ilgilenecek sorumlu var mi aceba

Sezen Aksu Adem Olan Anlar Şarkı Sözleri
Geçmişte yıldızı parlayan ve hala sönmeyen Sezan Aksu'nun Adem Olan Anlar şarkısına ait şarkı sözleri

Haberi Oku