\\\\"\\\\"
Güncel:
E-OKUL : Seviye Belirleme Sınavı Ek Yerleştirme Sonuçları 2013 (E Okul Sonuç)

SBS yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde MEB 'in internet sitesinden ilan edildi. SBS Yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerin, 12-16 Ağustos tarihlerinde saat 17:00"ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırması gerekiyor.
 
Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos'tan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek.

SBS Ek Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın..!

SBS Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın..!
 
Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.

Diğer taraftan; Seviye Belirleme Sınavı"nda (SBS) Türkiye üçüncülüğü elde eden Mehmet Aktan Akpınar Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar"ı makamında ziyaret etti.

Başarıların tesadüfi olmadığını vurgulayan Atilla Gülsar, eğitim yatırımları hızla artan Bursa"da eğitim çıtasının yükseldiğini, Bursa eğitiminin yukarı doğru hızlı bir ivme kazandığını söyledi.

Artık el yordamıyla çalışma döneminin sona erdiğini belirten Atilla Gülsar, planlı, programlı çalışan ve özellikle çok kitap okuyan öğrencilerin daha başarılı olduğunu ifade etti.

Öğrencilerin elde ettiği başarıda kendi gayretlerinin yanı sıra öğretmenlerin ve ailelerin desteğinin de çok önemli olduğunu belirten Atilla Gülsar, “Uzun ve yorucu bir çalışma sonucu 2013 SBS´de büyük bir başarıya imza atarak Türkiye 3.´sü olan Mehmet Aktan Akpınar bu başarısıyla ilimizin gurur kaynağı oldu.

Bu büyük başarıda emeği geçen okul yönetimini, öğretmenlerimizi, en büyük katkıyı sunan ailesini ve öğrencimizi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatında da başarılarının devamını diliyorum” dedi.

"KİTAP OKUMAYI ÇOK SEVİYORUM"

Başarısından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Mehmet Aktan Akpınar, “Sürekli kitap okuyan bir kişiyim. Sanırım elde edilen başarıda bunun payı büyük. Çalışmalarımı planlı ve sürekli olarak gerçekleştirdim. Bu başarıda emeği geçen büyüklerime ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Mehmet Aktan Akpınar, tercihinin Galatasaray Lisesi olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku