\\\\"\\\\"
Güncel:
Dünyaya Getirdiği Bebeğin Yüzünü Göremeden Öldü
Balıkesir'de, doğumdan sonra bebeğinin yüzünü göremeden başka hastaneye sevk edilirken yolda kan kaybından ölen kadının cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İddiaya göre, dün öğle saatlerinde Bandırma Devlet Hastanesi'ndeki doktoruna müracaat eden ve hemen kadın doğum servisine alınan 36 yaşındaki eşi Canan Kızmaz, burdaki doğumun ardından saatler sonra Balıkesir'e sevk edilirken yolda kan kaybından öldü.

Eşine doğumun gerçekleşmesi için suni sancı verildiğini iddia eden eşi Sedat Kızmaz, "Eşim hastaneye rutin kontrole gitti. Gittiği doktor da zaten onu bu dönemde takip eden doktordu. Hastaneye gittiği gün saat 14.00 gibi suni sancı verildi ve doğumhanede beklemeye alındı. Saat 18.00 gibi doğumun gerçekleşeceğini söylediler. Biz gece saat 24.00'e kadar doğumun gerçekleşmesini bekledik. Doğum 24.00'e 5 dakika kala oldu. Bana, 'Erkek çocuğun oldu' dediler ama eşim içeriden çıkmadı. Merak ettim, kimse de cevap vermedi. Gece 03.00 gibi eşimin şiddetli kanaması olduğunu öğrendim. Görevliler, doğumu gerçekleştiren doktoru arayarak, 'Kanamalı hastamız var' demişler. Gece 03.00'te gelmiş, müdahale etmek yerine Balıkesir'e sevk etmiş. Yattığı sedye kan gölü gibiydi. Sevk olduktan sonra yolda Susurluk'a ambulans girmiş ama eşim burada öldü. Susurluk'ta bütün doktorlar hastaneye gelip müdahale etmiş. Ben savcılığa suç duyurusunda bulundum. Elimden geleni yapacağım. Savcılıktan bu işin peşini bırakmamasını istiyorum. Ben de bırakmayacağım. Karım dünyaya getirdiği bebeğinin yüzünü göremeden öldü" diye konuştu.

Kızmaz'ın dünyaya getirdiği erkek bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Dünyaya getirdiği bebeğini göremeden hayatını kaybeden annenin ölümüyle ilgili savcılık tahkikat başlattı. Bandırma Devlet Hastanesi yönetimi de doktor hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Ölen Canan Kazmaz'ın cenazesi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku