\\\\"\\\\"
Güncel:
Didim Cemevinden Aşıklar Konseri
Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği yaz konserleri kapsamında Aşık Gülabi ve Dertli Divani’yi Didim’de üyeleriyle buluşturdu.

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği yaz konserleri kapsamında ‘Gerçeğe Hü Canlar Dayanışma” Konseri düzenledi.

Didim cem bahçesinde düzenlenen konser öncesinde bir konuşma yapan Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği yönetim kurulu üyesi Ali Abbas Aydın konuşmasında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak “Dostlar Öylesine bir dönemden geçiyoruz ki; hükümetin biz Alevilere yönelik asimilasyon ve yok etme politikaları artarak devam etmektedir. Bir yandan açılım paketlerinden söz edilirken bir yandan ise başta Suriye politikası olmak üzere iç ve dış siyasette Alev,iler hedef alınmaktadır. Bu hedef gösterme sonucunda Gezi direnişinde dört Alevi genci katledilmiştir. Hepsini saygıyla anıyoruz. Bizler bugüne kadar kimseye boyun eğmedik bundan sonrada eğmeyeceğiz. Kimsenin Alevisi olmayacağız” dedi.

Konuşmanın ardından Aşık Gülabi ve Dertli Divani saz eşliğinde çaldıkları ezgilerle konsere katılanlara hoş saatler yaşattı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku