\\\\"\\\\"
Güncel:
Çocuklara Hayvan Sevgısı Aşılanıyor
Bayraklı Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programıyla ilkokul öğrencilerine hayvan sevgisi aşılanıyor. Parklara yerleştirilen su ve mama kaplarıyla sokak hayvanlarının da beslenmesini amaçlayan Bayraklı Belediyesi ekipleri, okullara, muhtarlıklara ve semt merkezlerine asılan afişlerle de özellikle sokak hayvanlarına karşı duyarlı olunmasını amaçlıyor. Eğitim programı kapsamında bugüne kadar yaklaşık 20 okulda 2 bin 500 öğrenciye ulaşıldı.

Öğrencilere hayvan sevgisini anlatmayı amaçlayan Bayraklı Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı veteriner hekim Onur Özmen tarafından gerçekleştirilen eğitim programlarıyla 2 bin 500 öğrenciye hayvan sevgisini anlattı. Bugüne kadar 20 farklı okulda ilkokul öğrencilerine hayvanların beslenmesini, bakımını, nasıl davranılması gerektiğini ve hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar konusunda bilgiler veren Özmen, veteriner hekimlik mesleğinin de tanıtmanın yanında sokak hayvanlarını koruma, besleme alışkanlığı gibi konularda da öğrencilere deneyimlerini anlatarak, önemli bilgiler aktardı. Hayvanlardan insanlara bulaşabilacek hastalıklar, konusunda öğrencilerin çok dikkatli olmalarını isteyerek, uyarılarda bulunan Özmen, köpek ısırmalarına karşı da en ufak bir şüphede doktora başvurulması gerektiğini söyledi.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, okullardaki eğitim programlarının yanı sıra sahipsiz sokak hayvanlarını da unutmadı. Özellikle sıcak yaz aylarında su ihtiyacını karşılamakta zorlanan sokak hayvanları için parklara su ve mama kapları yerleştiren belediye ekiplerine vatandaşlar da destek veriyor. Evlerindeki artık yemekleri parklardaki kaplara koyarak, sahipsiz hayvanların beslenmesini sağlayan vatandaşlar, su kaplarından da suyu eksik etmiyor. Bir çok yere asılan afişlerle de vatandaşların özellikle sokak hayvanlarına karşı sağduyulu olması isteniyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku