\\\\"\\\\"
Güncel:
Chp'li Akdemir:
Cumhuriyet Halk Partisi Buca Belediye Başkan aday adayı Mimar Remzi Akdemir, Buca'da gençler için cazibe merkezi bir ilçe hazırlayacaklarını belirterek, "Gençlerimizi kültürle pişireceğiz" dedi.

Gençlerle biraraya geldiği buluşmada Buca’nın bir üniversite şehri olduğunu hatırlatan Akdemir, "Bucamız'da yaşayan gençlerimizle birlikte sayıları 47 bine ulaşan üniversite gençliğimiz ilçemizin en büyük kazancıdır. Bize düşen görev onları kültürle kaynaştırmak. Onların kullanacağı kültür merkezi alanları oluşturacağız. Mevlana heykelinin olduğu alanda semazen gösterileri yapılıp sufi geleneğine göre kitaplar satılarak yazarlarının da ayda bir kez imzaya geldiği müze, kafeterya ve toplantı salonu haline dönüştürmeyi planlıyoruz." dedi.

Akdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Aynı şekilde Kuruçeşme’de Hacı Bektaşı Veli Kültür Merkezi ve Çaldıran’da bulunan Atatürk Maskı'nın olduğu alanda Atatürk Kültür Merkezi oluşturarak hem bölgemizin gençlerine ve insanımıza hem de Buca dışından gelecek turistlere Buca’yı açarak esnafımızın da kazanmasını sağlarken ilçemizi de kültür başkenti yapmak istiyoruz."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku