\\\\"\\\\"
Güncel:
Chp Didim İlçe Başkanından Yerel Yönetimler Aday Adaylığı Açıklaması
CHP Didim İlçe Başkanı Şavgu Aydın, yaptığı açıklama ile yerel yönetim aday adayları eğitim programı ve gündemdeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamasına, 18 Mayıs’ta gerçekleşen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Demokrasi ve Özgürlük İçin Meydan Okuyoruz” mitingine Didim halkının gösterdiği ilgi ve desteğe teşekkür ederek başlayan Aydın; Didim’den iki bini aşkın partilinin, il merkezindeki mitinge katıldığını söyledi.

ADAY ADAYLARI EĞİTİMİ BAŞLAYACAK

İlçe Başkanı Aydın, Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere yönelik sürecin, parti içerisinde devam ettiğini, partililerin yerelde gerçekleşen temel eğitiminin büyük oranda tamamlandığını, önümüzdeki günlerde ise sandık görevlilerinin eğitimlerine ilçe merkezinde başlayacaklarını aktardı. Ayrıca, önümüzdeki günlerde İl Başkanlığı bünyesinde Yerel Yönetim Seçimleri’nde Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği Aday Adayı olarak başvuracak üyelere eğitim programı başlatılacağını vurgulayan Şavgu Aydın: “21 Mayıs 2013 Salı günü itibarı ile eğitim programına başvurular başlamıştır. 2, 3, 4 ve 5 Ağustos 2013 tarihleri arasında İl Başkanlığımız bünyesinde düzenlenecek eğitime katılmak için, erkek aday adayları 500 TL, kadın, genç, engelli ve muhtarlık aday adayları 250 TL ödenti yaparak müracaat edebilecekler. İlgi üyelerimiz, ayrıntılı bilgiyi İlçe Başkanlığımızdan edinebilirler” dedi.

SU PARASI SÖYLEMİ GÜLÜNÇ VE DAYANAKSIZ

AK Parti İlçe Başkanlığı’nın, Didim Belediyesi’nin su parasına yönelik söylemlerine de değinen CHP İlçe Başkanı Şavgu Aydın şunları söyledi: “Bize ülke olarak dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandıran zam şampiyonu bir iktidar partisinin İlçe Başkanı, Didim’in su parasına gösterdiği hassasiyetin benzerini, Ankara’ya da gösterse de akaryakıt ücreti konusundaki utanç birinciliğinden kurtulsak. Başka ilçelerin ismini söyleyerek Didim’deki su parası üzerinden siyaset yapmak, halkı kandırmaktan başka bir şey değil. Bizler de AKP’li belediyeleri mi sayalım, Didim’den daha pahalı su ücreti uygulayan? Bu gülünç bir siyaset tarzı. Diğer taraftan, halkımız hatırlayacaktır, Dikili’de bir liralık su ücreti uygulaması getiren CHP’li Başkanımızın başına neler geldi. Su parası üzerindeki tahakkuklardan biri, AKP’li Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın getirdiği kirleten öder mantığıyla katı atıklarla ilgili toplama, taşıma ve bertaraf bedelidir. Çünkü 5393 sayılı Belediyeler kanununa göre, su parasından canım böyle istiyor diye indirim yapmak mümkün değildir. Bütçe gelirleri, bir önceki yılın altına düşemez. Biz bu dayanaksız söylemlere gülüp geçiyoruz, halkımızın da itibar etmemesini istiyoruz.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku