\\\\"\\\\"
Güncel:
Bigadiç 10.10.2013'e hazırlanıyor
Balıkesir'in 10 olan plaka kodu nedeniyle 10.10.2013 tarihinde Ankara'da tanıtım günleri yapılacak. 'Balıkesir Tanıtım Günleri' adı altında yapılacak etkinlikler için hazırlıklar sürüyor.

Etkinlikler dolayısıyla Bigadiç'te kapsamlı ve geniş katılımlı hazırlık toplantısı düzenlendi. Balıkesir Vali Yardımcısı Nusret Şahin'in başkanlığında düzenlenen toplantıya Kaymakam Süleyman Yıldırım, Belediye Başkanı Mustafa Göksel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan, İl Genel Meclis Üyeleri Süleyman Demir, Resül Bintepe, İsmail Akgün, Bigadiç Bor İşletme Müdürü Bilal Ambar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Işıkoğlu, 75. Yıl Eti Holding İlköğretim Okulu Recep Saylak, İlçe Tarım Ziraat Mühendisi Mehmet İncedalıp ve bazı esnaflar katıldı.

Kaymakamlık binasında düzenlenen hazırlık toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Şahin, tanıtım günlerinin Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde 10.10.2013 ile 13.10.2013 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi. Balıkesir'in folklorünü, kültürünü, üretilen ürünleri ve değerlerinin tanıtılmasına yönelik organizasyonun büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. Etkinliğin bu ölçekte Ankara'da ilk kez yapıldığına dikkat çeken Şahin, "Bigadiç'in bu etkinliğe katkı sağlaması Balıkesirimizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor." dedi.

Kaymakamı Yıldırım ise ilçeyi tanıtacak olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Ankara'da yapılacak 'Balıkesir Tanıtım Günleri' Bigadiç'in tanıtım günleri olacak. Kaymakamlık ve belediye olarak ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz. Helvamız, güvecimiz, turşumuz, kestanemiz, cevizimizle kültürel değerlerimizi en güzel şekilde tanıtarak, gerek ülkemizin güzel insanı gerekse dünyanın dört bir yanında bulunan herkesi Bigadiçimize davet etmek için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku