\\\\"\\\\"
Güncel:
Başbakan Erdoğan İstanbul Mitingi Konuşması 2013 - (Kötü Muameleyi Biz Kaldırdık)

AK Parti İstanbul Kazlıçeşme mitingi için hazırlıklar tamamlandı. İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda  yapılacak AK Parti'nin "Milli İradeye Saygı Mitingi" için İstanbul'un ilçelerinden ve çevre illerden Kazlıçeşme'ye büyük bir katılım gerçekleşti.

Başbakan halkı selamlayarak konuşmasına başladı. "İstanbul demek Türkiye demektir. İstanbul demek Ortadoğu demektir. İstanbul demek Balkanlar demektir. Kuzey Afrika demektir. İstanbul demek, Avrupa-Asya-Afrika demektir... İşte bu kadim Osmanlı başkentinden, bu dünya şehrinden tüm yeryüzünü, tüm dostlarımızı, kardeşlerimizi gönülden selamlıyorum" Şu alana giremeyen kardeşlerim var dışarıda kaldılar.

Başbakan Erdoğan Afganistan'dan Somali'ye, Bosna'dan Filistin, Myanmar ve Kudüs'e, Bağdat, Musul, Süleymaniye'den, Hama, Humus, Halep'e selam gönderdi, "Dünyanın her yerinde bizim için meydanlara çıkan, dualarını esirgemeyen kardeşlerimi selamlıyorum" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan AKP İstanbul Kazlıçeşme Mitingi Konuşması 2013 Video İzlemek İçin Tıklayın..!

İstanbul Ak Parti Kazlıçeşme Mitingi 2013 Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Kazlıçeşme'de İlginç Pankartlar! Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Türkiye fotoğrafı görmek isteyen varsa fotoğraf burada. Uluslararası medyaya rağmen. Uluslararası medya hadi bunu da gizle. BBC, CNN, Reuters bunu da gizle. Günlerdir yalan haberler ürettiniz. Türkiye'yi dünyaya farklı gösterdiniz. Siz yalanlarınızla baş başa kaldınız. Bu millet, sizin dünyaya tanıttığınız millet değil. Bu millet samimi, gece tencere tava çalan bir millet değil... Türkiye'de neler olduğunu merak eden varsa Kazlıçeşme'ye baksın. Biz söyleceğimizi sandıkta söyleyeceğiz.

Buradaki yüz binlerce insan, çelik bilyeleri kalkıp da insanımın üzerine atan hainler değildir. Eline molotof alıp polise atan, eline sopa alıp kırıp, yağmalayan burada değildir.

Bana günlerce heyetler geldi, sanatçılar geldi, Taksim Platformu'ndanız dediler. Kendileriyle konuştuk, görüştük. Bilmenizi istiyorum. Dedim ki, "Niye bu gençler burada duruyor. Yeşili korumak için mi burada duruyor? Eğer yeşili korumak için burada duruyor? Eğer yeşilse yargı sürecine uyacağına söyleyen bir iktidar var. İki diyorum ki, yargı kararı verdi, velev ki lehimizde verdi. O zaman da diyorum, plebisit yapalım, halka gidelim, halkımıza gidelim. Büyük bir çoğunluğu evet dedi. Fakat çok enteresan, dışarı çıktılar. Bir bayan, üzüldüm. Önce saygı duydum, sonra saygımı kaybettim. Neden çünkü dedi ki, "İçeride bize böyle bir şey teklif edilmedi".

Daha sonra bir başka grupla konuştuk. Onlara da aynı şeyi söyledim. Bedeli ne olursa olsun Kılıçdaroğlu'na rağmen orayı boşaltacağız dedik. Gezi Parkı'nın içi temizlendi şimdi yeşillendirme yapılıyor. Atatürk Anıtı'nın çevresindeki çiçeklendirme yapıldı. Ey benim sevgili vatandaşım ey benim milletim oyuna gelme. İstanbul'da yaptıklarımız ortada çöp dağlarını kaldırdık hava kirliliğinden kurtardık. Susuzluğunu giderdik.

Başbakan Erdoğan AKP İstanbul Kazlıçeşme Mitingi Konuşması 2013 Video İzlemek İçin Tıklayın..!

İstanbul Ak Parti Kazlıçeşme Mitingi 2013 Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Kazlıçeşme'de İlginç Pankartlar! Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Türkiye üzerinde oyun oynayanlar ofislerinde evlerinde bilgisayar başında tir tir titreyecek. Milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? İşte bu Türkiye bu. Türkiye sadece Taksim'den ibaret değildir. Türkiye sadece Kuğulu Park'tan ibaret değildir. Türkiye herkesin kardeşçe yaşadığı büyük bir ülkedir. Türkiye Selçuklu'ların torunlarının ülkesidir. Osmanlı cihan devletinin torunlarının ülkesidir. Türkiye uluslararası medya kuruluşlarının operasyon yapacağı bir ülke değildir.

Türkiye sosyal medya üzerinden ameliyat yapılabilecek bir ülke değildir.  Avrupa Birliği Parlamentosu bizimle ilgili bir karar almış. Haddini bil ya, haddini bil. Sen Türkiye ile ilgili karar almaya yetkili misin ya? Daha ilk gün ne dedim, 'Sizin aldığınız kararı tanımıyoruz' dedim. Ve aldıkları kararı kendilerine iade ettim" dedi.

Tabi bunlar bugüne kadar güdülen iktidarlara alışmışlardır. Güdüyorlardı, istedikleri gibi hükümet kuruyorlardı bu ülkede. İstediklerini indiriyorlardı, istediklerini getiriyorlardı. İşte bazı medya kuruluşları aynı oyunun içindeler, aynı numarayı yapıyorlar ama hepsi turnusol kağıdı gibi ortaya çıktı. Faiz lobisi çok iyi ortaya çıktı.

Yerli ve yabancı birlikte hareket eden yazılı ve görsel medyaya sesleniyorum. Basın ahlakı denen bir olay var, namuslu olun namuslu. Dürüst olun. Eğer Tayyip Erdoğan"dan dürüst olmamayı bekliyorsanız yanılıyorsunuz.

Başbakan Erdoğan AKP İstanbul Kazlıçeşme Mitingi Konuşması 2013 Video İzlemek İçin Tıklayın..!

İstanbul Ak Parti Kazlıçeşme Mitingi 2013 Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Kazlıçeşme'de İlginç Pankartlar! Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Taksim meydanına 30 bin kumanyayı kimlerin gönderdiğini gayet iyi biliyoruz. Kendi otellerinde terörle işbirliği yapanları yatırıp kaldıranları çok iyi biliyoruz. Bunların hesabı sorulmayacak mı? Eğer bu hesabı sormazsak, işte o zaman bu millet bizden hesap sorar.

Cezaevlerinde kötü muamele vardı. Karakollarda kötü muameleler vardı. İşkenceye sıfır tolerans dedik. Hukuk sisteminde keyfiliğe yer yok dedik. Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçişi biz sağladık.
İfade özgürlüğü sınırlandırılmıştı. Önünü açtık. Toplantı gösteri yapmak kısıtlanmıştı. Şimdi buradan tüm Türkiye"ye dünyaya sesleniyorum. Diyorum ki, siz miting yapmak istediniz de size müdahale mi edilmedi?

Şimdi buradan ulusalcılara sesleniyorum. Ey ulusalcılar, ey CHP ve yandaşları, terörist başıyla Atatürk'ü ve Türk bayrağını nasıl yan yana getirdiniz.

Hatay"da da bunları gördük. 4 tanesi şu anda tutuklandı. Olayları organize edenler olarak gördük. Bunları organize edenlerin de bunlar olmadığını kim söyleyebilir. Lise talebelerine baskı uygulayanları milletim bilsin. Ben buradan bazı okulların müdürlerine öğretmenlerine sesleniyorum. Araştırmalar devam ediyor. Ben bu tür okul müdürlerini okullarımızın başında görmeyi asla kabul edemem. Çünkü biz bu yavrularımızı size teslim ettik. Anarşist olsunlar diye teslim etmedik. Bunları iyi okutun, eğitin diye gönderdik. Birilerinin mitinglerine bunları derslerden çıkararak gönderin diye değil.

Aynı şey üniversiteler için geçerli. İmtihan var, okula gelmeyin diyorlar. Olur mu böyle şey? Sabah dörde kadar beşe kadar tencere tava. Hep aynı hava. Tencere tava çalanlar hava mı görmek istiyorsunuz, buyurun size hava.

18 gün boyunca sokaklarda terör estirenlere, benim başörtülü kardeşlerime el uzatanlara, hem anneye hem bebeğe şiddet uygulayan alçaklara. Dolmabahçe Bezmi Alem Valide Sultan Camii"ne ayakkabılarıyla giren, üç gün orayı işgal edenlere. Orada alkol kullanan saygısızlara… Hukuk dairesi içinde gereken hesabı mutlaka soracağız.

Başbakan Erdoğan AKP İstanbul Kazlıçeşme Mitingi Konuşması 2013 Video İzlemek İçin Tıklayın..!

İstanbul Ak Parti Kazlıçeşme Mitingi 2013 Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Kazlıçeşme'de İlginç Pankartlar! Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Çapulcu kamu düzenini bozanlara denir. Türk Dil Kurumu'nda bunun tanımı budur. Bu ülkede 10,5 yıl önce sınırsız güç kullanma hakkı vardı. Biz bunu kaldırdık. Bizimle görüşmeye gelenler istediğimiz yerde miting yaparız dediler kibar davrandım Türkiye yol geçen hanı değildir. Neresi gösterilirse orada miting yaparsın. Burası demokratik ülkedir. Esnafımıza yazık değil mi onların zararını kim karşılayacak? Aynı şekilde Ankara'da kamu binaları yakıldı yıkıldı. AKM işgal edildi. Oraya bazı paçavralar açıldı. Bana da hakaretler ettiler.

Onları oradan indirmeyip ne yapacaktık? Bu benim başbakanlık görevim özgürlük hukuka saygı içinde kazanılır bir başkasının özgürlüğüne saldırmakla olmaz. O park tüm İstanbullularındır. Çadır kuracak yer bellidir. Yaylalar çok git istediğin yerde kur. Bunların derdi başka. CHP milletvekili çıkıyor mesele bu iktidarı indirmek diyor.

Hükümeti indirmek için seçim vardır. Gücünü koyarsın indirebiliyorsan indirirsin. Dediler ki polis biber gazı kullanıyor. En ileri ülkelere bak biber gazı kullanıyor mu kullanmıyor mu? En ileri ülkelerde kurşun sıkarlar kurşun. Komiserimi kurşunla yaraladılar. Bir diğeri de bacağından yaralandı. İstanbul'da Divan Oteli'ne giren bir CHP milletvekili Vali'ye hakaret etti. Sosyal medyada provokasyon yapanları araştıracağız.

Burada başı açığı ile kapalısıyla 7'den 77'ye birlik var dayanışma var. Burada yakıp yıkma yok. Vatanseverlik var. Şiddet uygulayanları gördük ekonomiye zarar verenleri gördük milletim anlasın. 18 gün boyunca sokak sokak terör estirenlere ahlaksızlara gereken hesabı mutlaka soracağız.

Ben merak ediyorum. Dünyanın değişik yerlerinden acaba Taksim Meydanı'na gelip bu olayların içerisine karışan yabancıların burada ne işi var?

Bunların derdi mesaj değil. Dert başka. Dert ne diyor bir tanesi sözüm ona sanatçı. Sanatçı terör estiren olmaz. Teröre yataklık yapanı ben sanatçı olarak tanımıyorum. Ne diyor? “Mesele Gezi Parkı mı yahu? Hala anlamadın mı” diyor. Şu hale bak.

CHP"nin milletvekili çıkıyor “Mesele gezi parkı değil. bu iktidarı devirmek” diyor. Tamam da eğer de bu iktidarı indirmek istiyorsan bunun yolu belli. Nedir? Seçimdir. 2015"te seçimler var. Niye böyle değil de, abudik gubidik numaralar yapıyorsun bize.

Biz göreve geldiğimizde borç 28 milyar dolardı biz şimdi tüm borçlarımızı ödedik. Enflasyonda sanayi üretiminde yeni rekorlara sahip olduk. Çözüm süreci içerisinde çok güzel neticeler aldık. Terör ciddi bir duraksamaya girdi. Akil insanların görevi bitti. Raporları değerlendireceğiz.

Çok sertsin diktatörsün diyorlar. Bu nasıl diktatörki samimi çevrecileri kabul ediyor. Mesele Gezi Parkı değil bu oyunu hep beraber bozmalıyız. Gazi Mustafa Kemal'i istismar ediyorlar. Ulusalcıyız diyorlar ama her türlü bölücü örgütle birlikte hareket ediyorlar.

Başbakan Erdoğan AKP İstanbul Kazlıçeşme Mitingi Konuşması 2013 Video İzlemek İçin Tıklayın..!

İstanbul Ak Parti Kazlıçeşme Mitingi 2013 Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Kazlıçeşme'de İlginç Pankartlar! Foto Galeri İçin Tıklayın..!

Sokak sokak direniş çağrısı yapan CHP terör estirenlere gıptayla bakmıştır. Polisimize ana avrat küfür ediyorlar. Yeri gelince bu görüntüleri paylaşacağız. Ya küfür edecekler ya hakaret edecekler. CHP zorla bir yerlere girmeye çalışıyor.

1 hafta önce referandum diyorlar 1 hafta sonra vazgeçiyorlar. Kabul etsen de etmesen de egemenlik milletindir. Sandık milletindir. Tek partili CHP döneminin baskıları sona erdi.

Taksim Gezi Parkı bahanesiyle Türkiye genelinde ortaya konan tavır samimi değildir. Azınlık çoğunluğa hiçbir zaman tahakküm edemez. Yüzde 50 ile geldik ama yüzde 100' ün hizmetindeyiz. Etnik milliyetçiliğe karşıyız. Hep beraber biriz. Kimsenin Türkiye'nin huzurunu bozmasına izin vermeyeceğiz. Ulusal ve uluslararası medya size sesleniyorum tek vatan tek devlet tek bayrak duydunuz mu? İnşallah duymuşlardır. Gönül gönüle geleceğe yürüyeceğiz. Seçimlere 8 ay kaldı biz bugüne kadar sustuk 8 ay daha sabredeceğiz sandıkta bunlara gereken cevabı en iyi şekilde vereceğiz. Türk bayraklarınızı katlamayın. Balkonlara asmanızı istiyorum.

Ak Parti 5 Haziran 2011 İstanbul Kazlıçeşme Mitingi Videosu İzleyin..!

KAYNAK: Haber Yurdum 

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Kanal 24 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

HaberTürk Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Trt Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Samanyolu Tv Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Trt 1 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

ATV Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Kanal D Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku