\\\\"\\\\"
Güncel:
Baş: 'adana Tarım Fuarı 2013 Türkiye Fuarcılığın İncisi Olacak”
Kısa adı ÇUFAŞ olan Çukurova Fuarcılık AŞ. Başkan Yardımcısı ve ATO Yönetim Kurulu eski Başkanı Şaban Baş, 6-10 Kasım 2013 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek Adana Tarın Fuarı’na tüm çiftçileri katılmaya davet etti.

Baş, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda da 7. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı VE 7. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı’nın Türkiye’nin incisi olacağını belirterek, ”Bu yıl fuara çok sayıda yabancı katılımcı ve ziyaretçi olacak. Bölgemiz çiftçileri tarımdaki son teknolojik yenilikleri ve ekipmanları görmeleri en büyük arzumuzdur” dedi.

Gıda sektörü içinde yer alan hayvancılık, tavukçuluk ve süt endüstrisinin de fuarda yerini alacağını kaydeden Baş, hükümetin tarıma bugüne kadar 9.2 milyar dolarlık destek sağladığını söyledi.

Gıda, bitkisel üretim, hayvancılık, su ürünleri ile eğitim-yayım ve destekleme dahil tarım reformunun devam ettiğini ifade eden Baş, “Hükumet, tarım sektöründe, nüfusunu yeterli, kaliteli ve güvenilir gıda ile besleyen, tarım ürünlerinde net ihracatçı durumunu daha da geliştirmiş, rekabet gücünü artırmış, ürettiğiyle ve insan gücüyle dünyada ve bölgemizde söz sahibi olacağımız bir ülke konumuna erişmek 2023 yılı için temel hedef olarak belirlemiştir. Çiftçilerimizin kullandığı tarımsal girdilerdeki destekleri ve besi ve süt hayvancılığının dengeli bir şekilde gelişmesi için başlatılan destekleme programlarına devam ediyor. Bu gelişmeleri yakından takip etmenin yolu da fuarları ziyaret etmekten geçmektedir” dedi.

ÇUFAŞ Başkan Yardımcısı ve ATO Yönetim Kurulu eski Başkanı Şaban Baş, bu nedenle başta çiftçiler olmak üzere tüm vatandaşların Kurban Bayramını kutladığını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku