\\\\"\\\\"
Güncel:
Balatçık
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Çiğli Balatçık’ta 30 yıldır tapu sorunu yaşayan vatandaşların sorununu çözdüklarını açıkladı. Çiğli Balatçık Dağ Mahallesi’nde AK Parti Çiğli İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu iftar programına katılan Şengül, müjdeli haberi burada Balatçıklılarla paylaştı.

Balatçık Dağ Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği yöneticileri ve muhtarların katıldığı iftar programında konuşan Şengül, “Balatcık Dağ Mahallesi’nde yaklaşık 81 parsel ile sorunlar bulunuyordu. Belediye hazineyi sorumlu tutarak gerekli tapu devir işlemlerini gerçekleştirmiyordu. AK Parti Çiğli İlçe Başkanımız Sayın Adnan Yılmaz’ın ısrarlı girişimleri sonucunda bizde konuya el attık ve Kentsel Dönüşüm İl Müdürlüğümüz ve Defterdarlığımız ile yaptığımız girişimler sonucunda gerekli yazışmaları tamamladık. Yazıların bir örneğini Çiğli Belediyesi’ne bir örneğini de Başbakanlığa gönderildi”diye konuştu.

Sorunun aslında çözülebilir bir sorun olduğunu ancak iletişimsizlik ve takipsizlik nedeniyle bugünlere gelmiş olduğunu söyleyen Şengül, Başbakanlığın onayından sonra sorunun tam olarak çözüleceğini ancak çok önemli bir aşama kaydedildiğini, Başbakanlıktan gerekli son iznin alınması konusunda da yardımcı olacağını açıkladı.

Şengül son günlerde milli birlik ve kardeşliğe ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, “Devlet olarak herkese karşı aynı mesafe ve ilkesel duruşla hizmet götürmeye çalışıyoruz. Tek arzumuz vatandaşların gönül rızalarını kazanmak ve dualarını almak” dedi.

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz da yaptığı konuşmada, "Biz milletin derdini dert edinen ve çözen bir iktidarız. Çiğlimizde birçok sorun, çözülmeyi bekliyor. İnşallah bunları bir bir çözeceğiz. Yerel seçimler yaklaşıyor. Çiğlili hemşehrilerimiz bizi yerelde iktidar yaparsa, Çiğli'yi İzmir'in çöplüğü ve arka bahçesi olmaktan kurtaracağız. Bakın, 35 proje içinde verdiğimiz sözleri bir bir tutuyoruz. Bölge hastanemiz onlardan biri. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Üç dönemdir Çiğli'yi yöneten CHP'li belediye başkanları ne yapmış. Ortada görünen halkımıza faydalı bir proje varsa göstersinler. Artık gerçekleri görmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Mahalle sakinleri, Balatçık Dağ Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği yöneticileri ve muhtarlar AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül’e katkılarından dolayı teşekkür etti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku