Güncel:
Alsancak Şenliği Başlıyor
Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin düzenlediği ‘12. Alsancak Şenliği’ bu yıl 16-17 Mayıs tarihleri arasında Alsancak’ın 32 noktasında birden kutlanacak.

Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin bu yıl 16-17 Mayıs tarihleri arasında 12’incisini gerçekleştireceği Alsancak Şenliği’nin basın toplantısı Sevinç Pastanesi’nde düzenlendi. Toplantıya; Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay, iş adamı Erdoğan Tözge, İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Nejdet Polat ve yönetim kurulu üyeleri, Alsancak mahalle muhtarları katıldı.

11 yıldır yapılan Alsancak Şenliği’nin kurumsallaştığını ve dört yıldır da kendisinin katkı koymaya çalıştığını ifade eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Alsancak’ın İzmir’in kalbi olduğunu söyledi. Başkan Tartan sözlerine şöyle devam etti: “Neden Alsacak Şenliği? Bir kere kurumsallaşmış bir şenlik. Ben geldiğimde 8 yıldır yapılan güzel bir etkinlikti. Alsancak Kentin kalbi. Kemeraltı’nı güzergehını da katarsak Alsancak her gün bir milyona yakın insanın yaşadığı bir kent. Restoranları, kafeleri, iş merkezleri, bankalarıyla birlikte bütün unsurları ile kentin kalbi. kişinin da bir şenlikti. Alsancak’ı kültür ve sanat alanında geliştireceğiz. Alsancak bu kente damgasını vurmuş değerleriyle Alsancak, Vahap Özaltay Meydanı’yla, Vasıf Çınar Bulvarı’yla, heykelleriyle bu kente sahip çıkmalıyız. Sağlık turizmini konuşuyoruz. Dünya obeziteyi, kanseri, sağlıklı beslenmeyi konuşuyor. O nedenle lezzet dostlarımız da yemek yarışmalarıyla renk katacak. 32 noktada aynı anda çeşitli sanat etkinlikleri İzmirlilerle buluşacak. Bence bu bir dünya rekoru olabilir. Kentler bu tür değerleriyle geleceğe taşınır. Ben, ‘Sokakta Hayat Var’ olgusuna sahip çıkan bir başkanım. İzmir sokakta yaşamayı seviyor. ‘Sokakta Hayat Var, Konak’ta Hayat Var’ Biz de ona göre konsept belirlemeye çalışıyoruz.”

Ünlü tenor Hakan Aysev de Alsancak Vapur İskelesi önünde İzmirlilere muhteşem bir konser verecek.

Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay, kendilerine destek olan Başkan Tartan’a teşekkür etti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
çiğdem 4 yıl önce

konser alanındaki uyuşturucu kullanan kişilere dikkat edin çünkü polis karışmıyor onlara . birine zarar vermelerini bekliyorlar çünkü. güvenlik görevlileri sadece süs olarak bekliyorlar

Sezen Aksu Adem Olan Anlar Şarkı Sözleri
Geçmişte yıldızı parlayan ve hala sönmeyen Sezan Aksu'nun Adem Olan Anlar şarkısına ait şarkı sözleri

Haberi Oku