\\\\"\\\\"
Güncel:
Ak Parti Sakarya Kent Meydanı Mitingi Başbakan Erdoğan Konuşması / VİDEO

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da devam ediyor. Yerel seçim mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Sakarya'da halka hitap etti..

Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;
 
"Sakarya.... Bugün başka güzel Sakarya... Burdan tüm Sakarya'yı selamlıyorum.. Bizde ayrımcılık yok. Yaradılanı yaratandan dolayı seviyoruz.  Bu topraklar 780 bin kilometreyle vatan toprağıdır. Kimse bu topraklarda ameliyat yapamaz. Kim bu ülkede operasyon yapmaya çalışırsa bedelini öder.
 
Niğde'den acı haber aldı. 2 askerimiz ve bir polisimiz şehit oldu. Şehitlerimize rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığımı iletiyorum. Bunu niye burda söylüyorum. Başbakan'ın hiç birşeyden haberi yokmu dememeleri içiin diyorum.

 
Tek ceketim var diyip, dünyayı ceketin içine sığdıranlara milletim itiraz ediyor. Pensilvanya'da inzivaya çekildim diyor.. Neden kendi ülkende çekilmedin? Sakarya'da çekilemez miydin? Bu nasıl bir inziva Allah aşkına.. Holding yönetiyor, şirket yönetiyor.. milyonlarca şirket yönetiyor.. Türkiye'de insanların konuşmalarını dinliyor, hatta yatak odalarını izliyor..
 
Ne diyordu Selahattin Şimşek? "Hakikatler yapraklarını hiçbir sonbahar da dökemediği asırlık ağaçtır."  İşte bu Pensilvanya'daki zat, Türkiye'de yetişmiş asırlık ağaçların yapraklarını dökebileceğini zannetti.
 
Pensilvanya, CHP'yle yol arkadaşlığı yapıyor. Pensilvanya, camileri ağıra çeviren, kitapları yasaklayan CHP'yle yol arkadaşlığı yapıyor. MHP'yle yol arkadaşlığı yapıyor.. Manşetlerinden kan damlayan medyayla, rant peşinde koşan iş adamlarıyla yol arkadaşlığı yapıyor.. Yeter ki AK Parti'yi düşürelim.. Ama işte cevap burda...Cevap Sakarya'da.
 
Bunlar Mavi Marmara vurulduğunda gülenlerdi. Fethullah Gülen 9 şehidimiz için ağladı mı? uriye'de, Filistin'de Mısır'da ölen müslüman kardeşlerimiz için ağladın mı?
 
Kılıçdaroğlu, Sakarya'ya geldi dimi? burada mı yaptı mitingi? Diyor ki, "Ak Partili belediye buraya bir tane otopark yapmamış" diyor.. Fakat bu CHP'nin belediye başkanına da yazıklar olsun. Yav şuranın altı otopark ya otopark! Mitingi yaptığı yerin en olduğundan haberi yok.
 
Bunların eline 3 tane koyun verin kaybeder gelir. Bunlar da yalan var, takiyye var, iftira var Kılıçdaroğlu 2011 seçimlerinde yüzde 40 oy alamazsak istifa edeceğiz diyor. ne kadar oy aldı yüzde 26. İstifa etti mi? etmedi. Yalancıdan başbakan olmaz. 3 seçimdir nal topluyosun. Çünkü millet yalancıyı başbakan yapmıyor."

de_20032014

MİTİNG ÖNCESİ BİLGİLERİ:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da son sürat devam ediyor.

Yerel seçim mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Sakarya'da halka hitap edecek. Başbakan Sakarya miting konuşması izle, AKP Sakarya mitingi Erdoğan neler söyleyecek?

İşte Başbakan Erdoğan Sakarya Mitingi CANLI YAYIN haberi ve gelişmeler..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu haftada da devam ediyor. Sivas"tan mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Sakarya'da halka hitap edecek.

Kanal 24 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

HaberTürk Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Trt Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!Başbakan ve AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan, saat 13.00'te Kent Meydanı'dan gerçekleştirilecek olan AK Parti seçim mitingi Sakarya'da gerçekleştirilecek.
 
AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, 20 Mart Perşembe, saat 13.00'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek miting ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Başkan Uncuoğlu, "Gün, ülkemize, milletimize, demokrasiye sahip çıkma günüdür. Milli irade için hep birlikte Kent Meydanı'nda olacağız. 20 Mart Mitingi Sakarya'mız için inşallah tarihi bir miting olacak" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 20 Mart Perşembe günü Sakarya'da olacak. 20 Mart Mitingi ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, son zamanlarda gerçekleşen, ülkenin geleceğini tehdit altına alan oyunları bozmak için tüm vatandaşları Kent Meydanı'ndaki büyük buluşmaya davet etti. Başkan Uncuoğlu, "Ülkemize, geleceğimize dönük kurulan tüm çirkin oyunların farkındayız.

Gün, ülkemize, milletimize, demokrasiye sahip çıkma günüdür. Kurulan tüm kumpasları dağıtmak için, bu süreçte Sayın Başbakanımızın yanında olduğumuzu göstermek için 20 Mart'ta Kent Meydanı'nda olacağız" diye konuştu.

20 Mart Sakarya Mitingi'nin demokrasi bayramı olacağının altını çizen Uncuoğlu, "Türkiye'yi karanlık oyunların içine sürüklemek isteyenlere Sakaryalı hemşerilerimiz her zaman karşı durmuştur. Sayın Başbakanımızın şehrimizde ifade ettiği gibi Sakarya'mız hamdolsun, hep diri ve hep canlı olmuştur. 20 Mart'ta da inşallah öyle olacak. 20 Mart Sakarya Mitingi, demokrasi bayramı olacak.

Tüm ilçelerden meydana otobüsler kaldırılacak. 30 Mart seçimleri öncesi Sayın Başbakanımıza en güçlü desteği yine Sakarya'mız verecek. Biz milletimize güveniyoruz, inanıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı 20 Mart Perşembe saat 13.00'da Kent Meydanı'nda bir olmaya, beraber olmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

basbakan_12032014

Recep Tayyip Erdoğan Biyografisi

26.2.1954
Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev alan Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Erdoğan, siyasi partilerin kapatıldığı 12 Eylül döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiilî siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi sırasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınların ve gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı.

Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan bir kitaptaki şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu ve Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun ilk yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı olamayan Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler katedildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve onyıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, itibarını yeniden kazanan Türk Lirası'ndan 6 sıfır atıldı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde büyük artış gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Bütün bu olumlu gelişmeler, bazı yabancı gözlemciler ve Batılı liderler tarafından "Sessiz Devrim" olarak adlandırıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.6 oy alarak büyük bir zafer kazanan Ak Parti"nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti"nin 60. Hükümeti"ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı.

Recep Tayyip Erdoğan evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ailesi
26 Şubat 1954 tarihinde doğdu.
4 Temmuz 1978'de Emine Hanım ile evlendi.
Ahmet Burak, Necmeddin Bilal, Esra ve Sümeyye olmak üzere 4 çocuk sahibidir.

Eğitim Durumu
1965 yılında Piyale Paşa İlkokulu
1978 yılında Istanbul İmam Hatip Lisesi
1981 yılında Marmara Üniv. İktisadi Ticari Bil. Fak.

Siyasi Kariyer
1976 yılında MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi.
1984 yılında Refah Partisi Beyoglu İlçe Başkanlığı'na seçildi.
1985 yılında Refah Partisi Istanbul İl Başkanlığı'na seçildi.
1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.
15 Mart 2003 tarihinde T.C. Başbakanı oldu.

ERDOĞAN"IN GİDEMEYECEĞİ 7 İLbasbakan_erdogan_cuma_gunu_balikesir_de_27022014

Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş"ın yaptığı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan 51 ile gidecek.

Başbakan Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu"da sadece Ardahan, Kars, Iğdır, Muş, Şırnak, Hakkari ve Tunceli"ye gidemeyecek. Başbakan"ın zaman darlığından gidemediği illere ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ile Bakanlar gidecek..

Basbakan_Erdogan_26022014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku