\\\\"\\\\"
Güncel:
Ak Parti İstanbul Yenikapı Meydanı Mitingi Başbakan Erdoğan Konuşması İzle

Başbakan Erdoğan AK Parti'nin İstanbul'daki rekor katılımlı mitinginde  konuştu.

İşte Erdoğan'ın o konuşması:

Kırılır da bir gün tüm dişliler
Döner şanlı şanlı çarkımız bizim
Gökten bir el yaşlı gözleri siler
Şenlenir evimiz barkımız bizim

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze
Kavuşuruz sonu gelmez gündüze
Sapan taşların yanında füze
Başka alemlerle farkımız bizim

Kurtulur dil tarih ahlak ve iman
Görürler nasılmış neymiş kahraman
Yer ve gök su vermem dediği zaman
Her tarlayı sular arkımız bizim

gideriz nur yolu izde gideriz,
taş bağırda, sular dizde, gideriz,
bir gün akşam olur, biz de gideriz,
kalır dudaklarda şarkımız bizim...

İstanbul canım İstanbul davam, aşkım, kavgam. Ey İstanbul seni yürekten selamlıyorum. Ey kutlu Peygambere müjde olmuş yüce şehir. Mekke'nin, Medine'nin kardeşi seni yürekten selamlıyorum. Adalar, Ataşehir, Bakırköy, Bahçelievler, Bayrampaş sizleri selamlıyorum. Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Esenyurt sizleri selamlıyorum. Eyüp seni muhabbetle selamlıyorum. Toprağını şereflendiren Hz. Eyüp'e selam gönderiyorum. Fatih seni yürekten selamlıyorum. Gaziosmanpaşa, Güngören, Maltepe Pendik sizleri de selamlıyorum. Silivri, Şile, Tuzla, Üsküdar sizleri selamlıyorum.

İstanbul sana Anadolu'nun, Trakya'nın selamını getirdim. Sana Antalya'nın, Tekirdağ'ın, Edirne'nin selamını getirdim. Size Tüm Türkiye'nin selamlarını getirdim.

İstanbul Türkiye'nin özetidir. İstanbul'un tüm kardeş şehirlerini selamlıyorum. Buradan İslamabad, Bakü seni selamlıyorum. Burdan Musul, Kerkük, Şam, Beyrut, seni selamlıyorum. Gümülcine, Bosna seni selamlıyorum.

Gazze, Filistin seni selamlıyorum. Bugün tüm dünya İstanbul'u sizi izliyor. bugün dünyanın tüm mazlumları, yetimleri sizi izliyor. Kahire'de oyları çalınmış kardeşlerim sizi izliyor.

Şam'da üzerine bombalar yağan, ciğeri yanmış anneler sizi izliyor. Bağdat'taki gönüller İstanbul'u izliyor. Karabağ'da toprakları çiğnenmiş kardeşlerimiz sizi izliyor.

fotolar_23032014

Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu bu montajı nasıl yaptık? Beğendin mi? Varsın birileri taşıma desin. Bu muhteşem coşkuyu küçümesesin. Gazze'nin yetimleri sizi izliyor. Kabe'de tavafta olanlar size dua ediyorlar.

30 Mart gecesinde müjde bekliyorum diyorlar. Peygamberimizin mezarı başında gözü yaşlı burayı soruyorlar. İstanbul hep sen izleniyorsun. Pensilvanya'daki gibi değil. Onlar mahremi izliyor. Burası güzellikleri izliyor.

Mahsun, boynu bükük Kudüs İstanbul'u izliyor. Sen Türkiye'nin, İslam coğrafyasının, Balkanların, Avrupa'nın umudusun. İstanbul sen Somali'deki mazlumun yükünü sırtında taşıyorsun.

İstanbul sen aşk taşıyorsun. Sen Fatih'in emanetisin. İstanbul rabbim seni korusun.

Biz,kısık sesleriz… minareleri,

Sen,ezansız bırakma Allahım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını,

Ya kovansız bırakma Allahım!

Mahyasızdır minareler… göğü de,

Kehkeşansız bırakma Allahım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma Allahım!

Bize güç ver… cihad meydanını,

Pehlivansız bırakma Allahım!

Kahraman bekleyen yığınlarını,

Kahramansız bırakma Allah'ım!

Bilelim hasma karşı koymasını,

Bizi cansız bırakma Allah'ım!

Yarının yollarında yılları da,

Ramazansız bırakma Allah'ım!

Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,

Ya çobansız bırakma Allah'ım!

Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız;

Ve vatansız bırakma Allah'ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma Allah'ım!

Bugün tuzakları bozuyorsun İstanbul. Bugün bir kez daha dostun kalbine surur, düşmanın kalbine korku salıyorsun İstanbul.

Kardeşlerim Sivas'tan  yola çıktık. Bugün Kocaeli'yle 46. şehrimiz. 47. şehir İstanbul. En son Silivri'de buluştuk. Edirne'ye uğradım. Silivri bizim programımızda yoktu.

2 saat içerisinde Silivri'de nasıl bir kalabalık patladı. Çatalca'ya inşallah seçimden sonra gideceğiz. Meydanlar daha önce böyle manzara görmedi. 81 ilin tüm coşkusu şu an İstanbul'da.

Türkiye'ye tezgahlanan tuzağı biliyor. 94'te kimden aldık. CHP'den. Ey Kılıçdaroğlu senin SSK döneminden nelerin olduğunu biliyoruz.

Kocaeli'de bir amca illaha kürsüye çıkacağım dedi.  Dedi ki "İki kez hastanede rehin kalkdım". Göreve ilk geldiğimde verdiğim emir "Bu rehine işi kalkacak".

Şimdi istediğiniz hastaneye gidiyor muyuz? Sabr ettiniz zafere ulaştınız.

İstanbul'un kaymak takımı 94'te böyle bir sonuç beklemiyordu. CHP demek yolsuzluk demek. CHP demek çöp demektir. Halkalı'da çöpten 39 kişi öldü. Başında CHP'li belediye vardı.

Bunun heabını soran oldu mu? Yanaş medya nerde? Sordular mı bunun hesabını? Bu Kılıçdaroğlu'nun eline 3 koyun verin kaybeder gelir. Pozlar veriyordu biliyorsunuz? Baykal genel başkan o da onun yanında. Klasörde ne yazıyor? Yolsuzluk. Ne yazıyor. İstanbul adaylarının adı. Hırsızlıktan ihraç ettikleri kişiyi İstanbul adayı yaptılar.

Ben demiyorum bunu sen diyorsun Kılıçdaroğlu. Neden ellerinde malzeme yok. Bunların adayı yok. Bunlar felç olmuş felç. Biz gümbür gümbür geldik. Yine geleceğiz. Biz İstanbul'a milletimize efendi olamaya geldik.

Biz bu milletin dertlisiyiz. İstanbul'daki elitler Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan seçileceğini tahmin etmiyorlardı. 30 Mart'ta sadece onlara değil Pensilvanya'ya vereceğiz. Bunların dersanelerinden çocuklarınızı alın. Yıllarca bunlar bizi sömürdüler ya. Sülük zararlı kanı emer. Bunlar bizim helal kanımızı içtiler. Adak dediler, himmet dediler sömürdüler.

Benim sevgili Peygamberimi kamyonete bindirdiler. Bunun senaryosunu da bu onaylıyor. Bu zat diyor ki; "Hz. Cebrail parti kursa oy vermem"biz de bir laf var. Teşbihte hata kabul olmaz. Bunun yaptığı benzetme rezalet.

İyi niyetimizin kurbanı olduk. Başörtülü kızlarımızın başlarını açmaları konusunda fetva veriyor. Niçin 28 Şubatçı generaller böyle istedi. Onun öncesinde başka konuşuyor. Akşam başka sabah başka konuşuyor. 5 ay önce dua 5 ay sonra beddua. Müslüman müslümana dua eder dua.

Şimdi soruyorum; imam-hatipleri kapatanlar belli. Başörtülü kızlarımıza zulm edenler belli. 4+4+4+4 ile imam-hatiplerin orta kısmı açıldı mı?

Sana 17 üniversite için izin verdik. Yurtdışındaki okullara biz referans olduk. Sen bizden ne istedin? Pensilvanya sen Bahçeli ile Kılıçdaroğlu'yla haşrolacaksın. Biz bu meydandakilerle haşrolacağız.

Biz vatan, millet bayrak yolundayız. 4.5 yıl bize aynı şeyi söylediler. Siirt'te Ziya Gökalp'in şiirini okuduk haydi Pınarhisar dediler. Kader dedik. Kaderin üstünde bir kader var dedik.

Bizim elimizde silah yok dediler. Biz hizmetkarız.  Ne dedik.

Minareler süngü,kubbeler miğfer,
Camiler kışlamız, müminler asker,
Bu ilahi ordu dinimi bekler,

Bundan rahatsız oldular. Ne oldu? O zaman yandaş medya ne yazdı? Muhtar bile olamaz. Bu milletin iradesini çalamazsınız. Biz bu faşizan 27 mayısçı ekiple mücadele ediyoruz. Bizim kitabımızda kin yok nefret yok. Millet iradesini tahkir eden şekilde konuşuyorlar. Biz hukuku çiğnemek isteyenlere karşı dik duruyoruz. Milletin malının çalınmasına karşı 12 yılda dik durduk. Biz iktidarı MHP'den aldık. 230 milyar dolar milli geliri 830 milyar dolara çıkardık.

Ey MHP ve CHP'ye oy veren kardeşlerim hep geriden mi geleceksiniz? Kılıçdaroğlu bir TV'de dedi ki; yüzde 40 alırsam bırakacağım.

Bahçeli çıkmış diyor ki; yüzde 51 almazsan bırak diyor. Ya bu yerel seçim. Sen önce siyaseti öğren. Hamdolsun. Bahçeli gibi Kılıçdaroğlu gibiler olunca biz çok iktidarlar görürüz.

IMF şu an bizden borç istiyor. Bunlar kafatası milliyetçisi. Vaiz lobisi, faiz lobisi çalışıyor ama Allah'ın izniyle yıkamıyor. Çiftçiye esnafa yüzde 59-47 faizle kredi veriyorlardı. Biz yüzde 4-5.

İşçiyi memuru sömürdüler. Zorla para kestiler. 13.5 katrilyon. Başbakan oldum. Önüme bunu koydular. Bir devlet işçisine memuruna borçlu olamaz dedik. Süratle bunu ödedik. Konut edindirme yardımıyla ilgili 3.5 katrilyon para kestiler. Onu da ödedik. Ey CHP, ey MHP siz memuru ve işçiyi inlettiniz. Bizim farkımız bu.

Adalette, emniyette, sağlıkta farkımız bu. Etnik, dinsel milliyetçiliğe hayır. Ben yaradılanı yaradandan ötürü dolayı seviyorum.

Tek Millet diyoruz. Şimdi bakıyorsun BDP'ye siyasi kürtçülük, MHP Türkçülük, CHP kumsalların partisi.

Biz 77 milyonun partisiyiz. Kim derdi Şırnak'ta havalimanı olacak diye. Şimdi Hakkari de havalimanı yapıyoruz. Bölücü terör örgütü tehdit ediyor. Onu da yapacağız.

Dinsel milliyetçilik yok. İster hristiyan, musevi, ateist olsun. Bunlara da hizmet götüreceğiz. Bizim iktidarımız ayrımcılığın iktidarı olmayacaktır.

Parası, gücün olduğu kişilerin iktidar sürdüğü bir ülke olmayacak. Elinde TV, gazetesi, çetenin, mafyanın hakimiyeti Türkiye'de sona ermiştir.

Biz milletin kararına rağmen Türkiye'ye yön vermeye çalışanlara en güzel cevabı sandıkta veriyoruz. Epey zamandır bir şarkı tutturmuşlar. Sandık demokrasi demek değilmiş. Sizin egemenliğinizden ibaret. Biz sandıktan çıkan sonucu önemsiyoruz. Bu CHP millete göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı demedi mi? Bunlar ya darbeyle geldiler. Sandığa rıza göstermeyenler, sandığı değersiz kılmaya, ellerinde kalsa sandığı ortadan kaldıracaklar. Bunların milletle sorunu var.

Vesayet kalktıkça, bunların sandığa karşı alerjileri arttı. Kalplerinde 27 Mayıs özlemiyle yaşıyorlar. Her 10 yılda bir yaptıkları gibi milletin önünün kesmeye çalışıyorlar. Sokak şiddetini demokratik hak diye yutturmaya çalışıyorlar.

Sizin hak ve hukukunuzu çiğnetmeyeceğiz. Bu kibre izin vermeyeceğiz. CHP ne diyor? Eski İstanbul'u getireceğiz diyor. Ya eski İstanbul'da hava kirliliği, çöp var. Siz istemedikçe biz gitmeyeceğiz. Size karşı boyunumuz kıldan incedir.

2002'de mazlumların, yetimlerin umudu olarak iktidara geldik. Sonra dünyadaki tüm mazlumların, yetimlerin umudu haline geldik.

Bu CHP'nin genel müdürü bir proje açıkladı mı? Sen Şişli'de ne yaptın ki, İstanbul'a ne yapacaksın.

Bunların adayı var ya Yenikapı metro köprüsünü yıkacakmış. Gitmiş köprüde balık tutuyor. Sen dua et de AK Partili belediyelere. Yoksa balık da tutamazsın. Kadir bey boğazdan su getirdi. Şimdi daha güzel.

12 yılda bu davanın kirlenmesine izin vermedim. 1. köprüye hayır dediler. 2. köprüye de hayır dediler. Yavuz Sultan Selim köprüsüne de karşı çıkıyorlar. Bu CHP hep hayırcı.

Allah'tan Marmaray'ı görmediler. Yoksa ona da karşı çıkarlardı. Şimdi onun karşısına arabalısını yaptık. Kılıçdaroğlu sen onu da yıkarsın. Ama sen iktidara gelemeyeceğin için arabanla geçersin artık.

2.5 milyar dolara 3. köprüyü yapırdık. Sadece 7.5 yıl işletecek devlete devredecekler.

46 milyar dolara 3. havalimanı yapıyoruz cebimizden bir kuruş çıkmayacak. 20 yılın sonunda devredecekler.

Kanal İstanbul dedik. Bundan da rahatsızlar. Sizin bu ülkede bir dikili ağacınız yok. Tencere-Tava hep aynı hava. Tencereyle, tavayla demorkasi mi olur.

Bazı bu zihniyette olanlar yollarda çirkin hareket yapıyorlar. 12 yıl boyunca hırsızların art niyetlilerin, bu davaya sızmamaması için hassasiyet gösterdik.

94'te nasıl hassasiyet içerisindeysek bugün de aynıyız. Biz burda olduğumuz sürece yetimin hakkına el uzatılmasına müsade etmeyiz. Kardeşlerim sizi hayal kırıklığına uğratmadık. Bu can bu tende oldukça biz sizin hizmetkarınızım.

Bu ağır saldırıları sizin sayenizde atlattık. Bu saldırılarda ahlakın kırıntısı yok. Alçakca, haince saldırıyorlar.

Milletin iradesine saldırıyorlar, sofradaki ekmeğe saldırıyor. Pensilvanya beddua seansları yapılıyor. Bana beddua ediyorlar.

Kötü söz sahibinindir.  Geçenlerde şunu diyor: " O uzun bize çok hainlik etti." Sen ne biçim hocaefendisin?

Sen dürüstsen neden 99'da kaçıp gittin? 15 yıldır kaçaksın. Uydurma bir pasaportla, sen ilkokul mezunusun. O pasaportu nasıl aldın?

İnziva diyor? Ya Eruzurum'da, İstanbul'da, Ankara'da neden çekilmedin. Mekke'de, Medine'de neden çekilmedin? Pensilvanya'da ne işin var?

Çok oyunlar kuruldu. Bunu siz bozacaksınız. İstedikleri alçaklığı yapsınlar. Biz dik durduk, dik duracağız. Biz edepli duruşumuzla gerekli dersi vereceğiz.

Twitter diye bir olay var. Yargının kararıyla kapatıldı. Son derece ahlaksız şekilde tweet atılıyor. Sahte hesaplar yüzünden kapatılıyor. Bunlar mahkemeye başvuruyor,  TİB, Twitter'a bunu kaldır diyor.

Ey medya bunu iyi dinle. Twitter bunu umursamıyor. Bana geldi. Ben de kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Twitter ABD'nin, İngiltere'nin, kanunlarına uyuyor. Mesele Mısır olunca, Ukrayna olunca, Türkiye olunca iş değişiyor.

Twitter, Youtube, Facebook Türkiye'nin kanunlarına uyulacak. Kutsal değerlerimize hakaret ediliyor. Buna özgürlük mü diyeceğiz. çocuklar istisamar ediliyor. Buna özgürlük deyip geçecek miyiz?

Kardeşlerim ABD başkanın gizli telefon görüşmeleri yayınlansa buna özgürlük mü diyecekler? Twitter bizim kanunlarımıza uymayacaksa gerekeni yaparız. Burası Muz cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyet'i.

Bizim mahremimizi yazmak kimsenin haddi değil . Cumhurbaşkanını, Genelkurmaybaşkanını, beni dinleyecek.

Mahkeme kararıyla beni dinleyemezsin. Yok öyle bir şey. Montajla, servisle başbakanını yargılayamazsın.

Kardeşlerim böyle bir hakları olmadığı halde bizi dinliyorlar. Başta Doğan Grubu, Ciner Grubu olmak üzere. Utanmadan, sıkılmadan bu olaylarda bize karşı yapılanları savunuyorlar.

Siz nasıl bunları savunuyorsunuz? Çünkü Pensilvanya'nın bunlarla ilgili kasetleri var. Şimdi bunlar korkuyorlar. Bataklığa batmışlar. Merak etmeyin gerekn yapılacak. Twitter dürüst davranacaksa her türlü desteği vereceğiz.

Facebook aileleri bozacaksa bunlarla uğraşacağız. Hangi montajı yaparsanız yapın, bu alçaklığınızın altında ezilip gideceksiniz.

30 Mart akşamı hangi yalanı konuşacaklarını düşünüyorlar. Çamur provası derdindeler. Senaristleri var. Büyük senaristleri Pensilvanya'da.

Bunlar kendilerini ne zannediyolar? Bize çamur attkları zaman onlara oy vereceklerini zannediyorlar.

6 günümüz var. Kapı kapı dolaşacağız. Çok çalışacağız. Sandıkları patlatacağız. İstanbul şehirlerin annesi olduğunu bunlara gösterecek.

Aylardır bu pensilvanya, onların yandaşı medya var güçleriyle çözüm sürecini baltalamak istiyorlar. Terör örgütüne gidip neden çatışmıyorsunuz dediler. Bu hainleri de tespit ettik.

20 yaşındaki evladı şehit olmuş bunların umrunda mı? Evlere ocak düşmüş, annelerin yüreği yanmış Pensilvanya'nın umrunda mı?

Mavi Marmara'da 9 şehid olmuş. Doğan Medya'nın, Pensilvanya'nın umrunda değil. Bunlar Nebbaş. Mezar soyguncusu.

Bunların işi gücü istismar. 14 yaşındaki bir çocuğun üzerinden siyaset yapmazlardı. İstanbul bunları çok iyi tanıdı. 30 Mart bu faiz lobisinin, kan lobisinin mağlubiyetini görecek.

Biz İstanbul'a ne kadar yatırım yaptık? 12 yılda 77 katrilyon  Lira.

İstanbul'da iki aday var: Biri AK Parti'nin adayı. Biri Pensivanya'nın diğerleriyle ortaklaşa çıkardığı aday. Elinden geldiği kadar din istismarı yapıyor. Eline, yüzüne de buruşturuyor.

Bir röportaj veriyor. Baştan aşağı yanlış.

"Ben ne içki ne de sigara içerim. Yok, içkiyi arada sırada içerim. Ama öyle aşırı bir şeyim yok. Ama işte hacı olduğunuz zaman, yapmamanız gereken, Metruk olan olaylar var."

Nuriye Akman: Metruk değil mekruh.

Sarıgül: Olabilir. Benim fazla öyle bilimsel derinliğim olmaz. Onun için rahat rahat söyleyebilirsin.

Nuriye Akman: Afedersiniz. Ahmet Hakan ile konuşmanızda da bir kelimeyi yanlış telaffuz ettiniz.

Sarıgül: Nemahrem diyecektim, namehram dedim.

Nuriye Akman: Yok, namahrem olacak.

Sarıgül: Niyet önemli hanımefendi! Yürek önemli, senin boynun kopmasın! Yerin dibine girmeyesin sen. (Gülmeler) Kelimeye takılıyorsun. Alime tarif gerekmez.

Nuriye Akman: O da "Arife tarif" olacaktı.

1 dk içinde 10 yanlış. Ben siyasetin mor ineğiyim" diyor. Pensilvanya'da buna sağılacak inek olarak bakıyor.

CHP'de genel başkan olmak için İstanbul'da seçim kaybetmek gerekiyor. Bu da seçimi kaybedince genel başkan olacak.

Siyaset neden yapılır? Birinci olmak için.  Ben diyorum 1. parti olamazsam siyaseti bırakacağım. Ey Kılıçdaroğlu, Ey Bahçeli birinci parti olmazsanız bırakacak mısınız?

Biz iktidara geldiğimizde 45 lira burs veriliyordu. Şimdi 500 lira. Sağlıkta şehir hastanelerinin temelini attık.

İstanbul-İzmir otoyolunu bitiriyoruz. Yavuz Sultan Selim köprüsü bitiyor. İnşallah bütün bu attığımız adımlarla tarih yazılacak. Kadir Topbeş beyle İstanbul'da devam edeceğiz.

Kardeşlerim şu alan daha önce yoktu. İstanbul'un böyle bir meydanı olmaz mı ya! 700 bin m2. Maltepe'de denize dolguyla 1 milyon 200 m2. İnşallah diğer mitingi orada yaparız.

Burası bugün 2 milyon kişiyi gördü. Konuşmanın sonunda Dombra'nın eser sahibi Arslanbek Sultan'ı çağırdı.

dde_23032014

MİTİNG ÖNCESİ BİLGİLERİ:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da son sürat devam ediyor.

Yerel seçim mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, İstanbul'da halka hitap edecek. Başbakan İstanbul miting konuşması izle, AKP İstanbul mitingi Erdoğan neler söyleyecek?

İşte Başbakan Erdoğan İstanbul Mitingi CANLI YAYIN haberi ve gelişmeler..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu haftada da devam ediyor. Sivas"tan mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, İstanbul'da halka hitap edecek.

Kanal 24 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

HaberTürk Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Trt Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!AK Parti'nin İstanbul Mitingi İçin Yeni Adresi "Yenikapı"

Daha önceki mitinglerini Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştiren AK Parti, bu kez partililerini yarın saat 15.00'da Yenikapı Meydanı'na bekliyor.

Bugüne kadar mitinglerini Zeytinburnu'daki Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştiren Ak Parti, yarın yapacağı "Yeniden Milli İrade Mitingi" başlıklı İstanbul mitingi için denize dolgu yapılarak inşa edilen Yenikapı Meydanı'nı seçti. AK Parti'nin İstanbul Mitingi ile Yenikapı'da da ilk kez miting yapılmış olacak.
 
Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, mitingin yapılacağı Yenikapı Meydanı'nda incelemelerde bulundu, hazırlıkların son durumu hakkında bilgi aldı.
 
Babuşcu, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, alanda hummalı bir çalışma yapıldığını ve hazırlıkların büyük bölümünün tamamlandığını söyledi.  "Yeniden Milli İrade Mitingi"nin saat 15.00'te başlayacağını belirten Babuşcu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını yapması için 100 metrelik bir platform hazırlandığını aktardı.
 
Babuşcu, mitinge katılanların ihtiyaçlarını gidermesi ve sağlık problemi olması halinde müdahale edilebilmesi için alanın etrafına onlarca çadırın kurulduğunu belirtti.
 
Alanın tamamında güvenlik açısından hazırlıklar, süslemeler de yapıldığını anlatan Babuşcu, "Bu meydan İstanbul'a yeni kazandırıldı. Bunun daha büyüğü Maltepe'de yapılıyor. Henüz açılışı yapılmadı. Buranın da açılışı yapılmadı. Meydanın açılışı mitingle yapılmış olacak. Ayrıca buradaki ilk miting olacak. Tarihi bir gün yaşanacak. 1 milyondan fazla kişinin buraya gelmesini bekliyoruz. Bu anı bir daha yaşama şansı yok. Bu açıdan tarihi bir fotoğrafa tanıklık edeceğiz" diye konuştu.
 
"Milli irade" vurgusunun yapıldığı bir seçim dönemi yaşandığını aktaran Babuşcu, şunları kaydetti: "Yeniden milli irade vurgusu yapacağımız bir miting olacak. Bu seçim, kurtuluş mücadelesi dediğimiz bir seçim. Sayın Başbakanımız buradan, hem Ak Parti karşıtlığında cephe oluşturanlara bir şeyler söyleyecektir hem de Türkiye'nin son dönemde güçlenen dünyadaki konumu anlamında, Balkanlar, Afrika, Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlere mesajlar verecektir. Çünkü bu mitingden onların da mazlum milletlerin de beklentisi var. Bu yönüyle de önemli bir miting. Yarın, yeni Yenikapı, yeni Türkiye ve yeni meydandan bir miting olacak. Her şeyiyle yeni bir miting olacak. İstanbulluların, sayın Başbakanımıza oluşturulan şer cephesine karşı bir kez daha, 'Hayır. Biz Başbakanımızın arkasındayız' haykırışını çok daha net bir şekilde ortaya koyacağı bir miting olacaktır."
 
Babuşcu, olağanüstü şartların yaşandığı bir seçim dönemi yaşandığını ifade ederek, şu bilgileri verdi: "Güvenlik tedbirleri de bu koşullara göre olmalıdır. Emniyet çok olağanüstü koşulları dikkate alarak bir çalışma yapıyor. Ayrıca, Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı olarak da alacağımız güvenlik tedbirlerimiz var. Yani şimdiye kadar yaptığımız mitingler içinde en güvenli miting olacak. Ulaşımla ilgili olarak da bütün ulaşım akslarında, bütün ulaşım imkanlarını seferber ettik. Mesela İDO iskelesi hemen burada. Oradan insanlar gelebilecek. Marmaray'ı, metroyu, metrobüsü, otobüsleri de kullanacağız. Yani insanlar her türlü ulaşım imkanını kullanarak bu alana gelebilecekler. Araçların park alanları da belirlendi. Otobüs şoförleri araçlarını nereye park edeceklerini biliyorlar. Yani ulaşımla ilgili de bütün tedbirler alındı."
 
Yarın YGS'nin yapılacağını anımsatan Babuşcu, "Miting saatini belirlerken sınav saatini dikkate aldık. Saha mitingi anonsunu yapan, şarkılarımızı çalan onlarca anons aracımız var. Bunlar yarın sınav boyunca ses çıkarmayacak. Ne bir ses ne de bir müzik parçası çalacak. Öğrencilerimizin dikkatini dağıtmamak için çok dikkatli olacağız" ifadelerini kullandı.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, kente büyük bir meydan kazandırmak için "Yenikapı Meydan Düzenlemesi" çalışması kapsamında deniz doldurularak yapılan yaklaşık 1 milyon kişi kapasiteli alan, ilk defa yarın yapılacak Ak Parti mitingine ev sahipliği yapacak.
 
Yenikapı Meydanı'nda miting için yoğun çalışma devam ediyor. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını yapması için yerden yaklaşık 5 metre yükseklikte, iki tarafında, Ak Parti'nin sembolü ampulün bulunduğu ve üzerinde "AK belediyeler mutlu insanlar" yazan dev pankartın ve dev ekranın bulunduğu bir platform oluşturuldu.
 
Alanın değişik yerlerine, Mustafa Kemal Atatürk, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 39 ilçe belediye başkan adayının posterleri asıldı.
 
Ayrıca, alana gelen yollar ve alan Ak Parti flamalarıyla donatıldı.

basbakan_12032014

Recep Tayyip Erdoğan Biyografisi

26.2.1954
Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev alan Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Erdoğan, siyasi partilerin kapatıldığı 12 Eylül döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiilî siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi sırasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınların ve gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı.

Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan bir kitaptaki şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu ve Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun ilk yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı olamayan Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler katedildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve onyıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, itibarını yeniden kazanan Türk Lirası'ndan 6 sıfır atıldı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde büyük artış gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Bütün bu olumlu gelişmeler, bazı yabancı gözlemciler ve Batılı liderler tarafından "Sessiz Devrim" olarak adlandırıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.6 oy alarak büyük bir zafer kazanan Ak Parti"nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti"nin 60. Hükümeti"ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı.

Recep Tayyip Erdoğan evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ailesi
26 Şubat 1954 tarihinde doğdu.
4 Temmuz 1978'de Emine Hanım ile evlendi.
Ahmet Burak, Necmeddin Bilal, Esra ve Sümeyye olmak üzere 4 çocuk sahibidir.

Eğitim Durumu
1965 yılında Piyale Paşa İlkokulu
1978 yılında Istanbul İmam Hatip Lisesi
1981 yılında Marmara Üniv. İktisadi Ticari Bil. Fak.

Siyasi Kariyer
1976 yılında MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi.
1984 yılında Refah Partisi Beyoglu İlçe Başkanlığı'na seçildi.
1985 yılında Refah Partisi Istanbul İl Başkanlığı'na seçildi.
1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.
15 Mart 2003 tarihinde T.C. Başbakanı oldu.

ERDOĞAN"IN GİDEMEYECEĞİ 7 İLbasbakan_erdogan_cuma_gunu_balikesir_de_27022014

Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş"ın yaptığı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan 51 ile gidecek.

Başbakan Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu"da sadece Ardahan, Kars, Iğdır, Muş, Şırnak, Hakkari ve Tunceli"ye gidemeyecek. Başbakan"ın zaman darlığından gidemediği illere ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ile Bakanlar gidecek..

Basbakan_Erdogan_26022014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku