\\\\"\\\\"
Güncel:
Açık Öğretim Lise Sınav Sonuçları 2013

20-21 Temmuz 2013 tarihinde yapılan Açıköğretim Lisesi 2. Dönem Sınav Sonuçları (AÖL Sonuçları) 18 Ağustos 2013 Pazar günü açıklandı. 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem yeni kayıt işlemleri 26 Ağustos -27 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak.

2013 Açıköğretim Lisesi 3. Dönem Sınavı sonuçları aşağıdaki sorgulama ekranından sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz...

Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları (AÖL Sonuçları) İçin Tıklayın..!

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

a) Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Her yaşta başvurmak mümkündür.

b) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar.

c) Bakanlığımıza bağlı veya diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim düzeyindeki genel lise ve Meslek Liselerinden ayrılanlar.

d) Astsubay hazırlama okulları, anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, anadolu güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, sosyal bilimler liseleri, askeri liseler, anadolu lisesi türü okulların fen liseleri alanı programı uygulayan liselerden ayrılanlar, resmî ve özel anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, sağlık meslek liseleri ve fen liselerinden ayrılanlar.

 e) Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı ancak öğrencilik durumu Silik olanlar veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinden tasdikname alanlar.

f) Açık Öğretim Lisesinden ayrılanlar.

g) Yurt dışında öğrenim görmüş olanların öğrenim düzeylerini gösteren denklik belgeleri, yukarıdaki şartlardan birisini taşıyanlar, (Denklik belgesi ile Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıt için başvuran öğrencilerin denklik belgesinde belirtilen düzeylere göre, ilköğretim okulu mezunu veya lise ara sınıf öğrencisi olarak kaydı yapılır. Lise ara sınıf seviyesindeki öğrencilerin denklik belgesinde; toplam dönemi, toplam kredisi ve alanlara göre kredisi ile döneminin belirtilmiş olması gerekmektedir)

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

Mesleki Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırmak "yeni kayıt", Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtları kabul edilen öğrencilerin, öğrenimlerine devam edebilmek ve sınavlara girebilmek için yaptırdıkları işleme ise "kayıt yenileme" denilmektedir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden, öğrencilik durumu aktif veya donuk olan (2011-2012 Öğretim yılı II. Dönem yeni kayıt olanlar hariç) tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yapabilirler.

Kayıt yenileme ücretini yatıran öğrenciler, Kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine başvurarak kayıt yenileme işlemini yaptırabilirler,
 
Ücret muafiyeti olan öğrenciler durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt yenileme ücreti yatırmayacaklardır.

Kayıt yenileme ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu kayıt işlemlerinin yapıldığı okul müdürlüklerinde kalacaktır.

Kayıt yenileme yapan öğrencilerimiz ders seçim işlemlerini yaptıktan sonra okul müdürlüklerinden kitaplarını alabileceklerdir.
 
Kayıt yenileme işlemi yaptıran öğrenciler II. Dönem sınavları için 02 Nisan 2012 tarihine kadar ders seçimini yapabilirler, sınava girmek istedikleri yeri, adres ve telefon bilgilerini güncelleyebilirler
 
Öğrencilik durumu silik olduğu halde Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak isteyen öğrencilerde kayıt yenileme işlemi yaptırabilirler.
 
Belirtilen tarihlerde kayıt yenileme işlemi yaptırmayan öğrenciler yüz yüze eğitime devam edemezler, 12-13 Mayıs 2012 tarihlerinde yapılacak olan 2. Dönem uzaktan eğitim dersleri sınavlarına katılamazlar.
 
Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yeni kayıt ücreti iki kısım olarak yatırılacaktır. İlk kısım olan 20,00 TL.'yi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numarası bildirilerek, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatırılacak, ikinci kısım olan 5,00TL ise kaydını yaptıracağı Okul/Kurumun okul aile birliği hesabına, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere makbuz karşılığında yatırılacaktır.
 
2011-2012 öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında yüz yüze eğitime devam eden imam hatip lisesi öğrencileri 20,00 TL diğer alanlarda yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler 35,00 TL. her dönem için temrinlik ücreti öderler. Kayıtlı olduğu halde yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücret alınmaz.

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku