\\\\"\\\\"
Güncel:
27 Mart AK Parti Van Beşyol Meydanı Miting Alanı Mitingi İzle / VİDEO

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Van'da miting düzenliyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın sesini duyanlar kulaklarına inanamadı

Başbakan Erdoğan seçim öncesi çalışmalarına Van'da devam etti. Ses kısıklığı sorunu yaşayan Erdoğan Van'da seçim konuşması sırasında rahatsızlığından dolayı çıkan ses herkesi şaşırttı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Van Beşyol Meydanı'nda yaptığı konuşmada sesini duyanlar inanamadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'Acilen ses istirahatine çekilmeli'

Başbakan Erdoğan seçim öncesi çalışmalarına Van'da devam etti. Ses kısıklığı sorunu yaşayan Erdoğan Van'da seçim konuşması sırasında rahatsızlığından dolayı çıkan ses herkesi şaşırttı. Uzmanlar ise Başbakan"ı ses istirahatine çekilmesi konusunda uyardı.

Florence Nightingale Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Bölümü Şefi Profesör Mehmet Tınaz, başbakanın son dönemde üst üste yaptığı mitingler nedeniyle ses tellerinde ödem oluşmuş olabileceğini belirterek, acil kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

Tınaz, ses tellerinin iyileşebilmesi için kortizon verilerek, en az 24 saat ses istirahati gerektiğine dikkat çekti.

Bu süre içinde siyah çay yerine bol miktarda bitki çayı içmesi önerisinde bulunan Tınaz, "Siyah çay idrar söktürücüdür, bu da vücutta su kaybı; dolayısıyla da ağız ve boğaz kuruluğuna neden olur. Onun yerine bol bol bitki çayı içmelidir" dedi. Tınaz, bunların uygulanması halinde Başbakanın iki üç gün içinde normal sesine kavuşabileceğini söyledi.

İşte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Sevgili Vanlılar, en kalbi duygularımla selamlıyorum. Burada tüm Van"a tüm vanlı kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. Öncelikle sesimden dolayı sizlerden özür diliyorum. Fakat Van"ı iptal edemezdim, Diyarbakır"ı iptal edemezdim. Böyle de olsa gelmek zorundaydım.

Her karşısında evliyaların alimlerin izi olan, eseri olan Van"ı muhabbetle selamlıyorum. Van"ın evladı, Van"ın kahramanı Saidi Nursi"yi özellikle yad ediyor, mekanı cennet olsun diyorum. Bugün Van bir başka. Bugün Van"daki coşku bir başka. Sevdanız başka. Aşkınız başka. İstikbalimiz için önemli bir tercihte bulunacağız. Eski Türkiye"de kutsal değerler baskı alında, tehdit altında aşağılamalara maruz kalıyordu. Eski Türkiye"de develt kibirliydi. Devlet tepeden bakıyordu.

Vatandaşını horluyor, ayrımcılık yapıyordu. Eski Türkiye"de kimsesizlik vardı. Yeni Türkiye"de hastaneler, üniversiteler hastaneler, konutlar inşa ettik. Barajlar enerji santralleri kültür merkezleri inşa ettik. Sen kimsin ya? Senin gücün ne? 30 tane milletvekiliyle ne yaparsın? Şu BDP"nin Van"da yaptığı ne var? Ben Van"ı yakından ilgilendiren bir müjde vereceğim.

Yeni Türkiye"de birlik var, kardeşlik var. Biz gençlerin zamansız yitip gitmesinden de geçtik. Şu gençlerimizi dağlara çıkaran zihniyet hangisidir? Dağlara çıkaran zihniyet barışı konuşabilir mi? Demokrasiyi konuşabilir mi? Kardeşliği konuşabilir mi? O zaman soruyorum neden 90"larda almadınız o zaman? 90"larda da vardınız neden almadınız? 90"larda adeta kan gövdeyi götürürken neden tek bir reform yaptıramadınız? Biz Türkiye"nin partisiyiz. Bu Pensilvanya"daki zat, gençliğinde imkan varken gidip Saidi Nursi"yi ziyaret etmemiştir. Neden biliyor musunuz? Kürt olduğu için yanına gitmekten kaçınmıştır. O gün nasıl ırkçıysa bugün de aynı şekilde ırkçı.

Bugün benim hayatımda özel bir gün. Bundan 20 yıl önce, İstanbul"a büyükşehir belediye başkanı olmuştum. Allah"a hamd olsun. İstanbul"un bana yüklediği emaneti yerine getirdim. Muhtar bile olamaz dediler, 12 yıldır bu kutsal emaneti taşıyorum.

Şunu özellikle söylemek istiyorum. Belediyecilik bizim ilgi alanımızdır.

va_27032014

MİTİNG ÖNCESİ BİLGİLERİ:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da son sürat devam ediyor.

Yerel seçim mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Van halkına hitap edecek. Başbakan Van miting konuşması izle, AKP Van mitingi Erdoğan neler söyleyecek?

İşte Başbakan Erdoğan Van Mitingi CANLI YAYIN haberi ve gelişmeler..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu haftada da devam ediyor. Sivas"tan mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Diyarbakır (Amed) ve Van halka hitap edecek.

Kanal 24 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

HaberTürk Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Trt Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 27 Mart Perşembe günü Van"a gelerek bir miting yapacak.
 
30 Mart Yerel seçimleri öncesi merakla beklenen Başbakan ne zaman Van"a gelecek sorusu cevap buldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Van halkından kendisine destek istemek amacıyla miting yapmak için 27 Mart Perşembe günü öğlen saat 12:30'da Van beşyol meydanında halka seslenecek.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yapılan duyuruda tüm Van halkı mitinge davet edildi.

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın 27 Mart Perşembe günü Van"da olacağını söyledi. Aras, “Van"ımızı ve halkımızı yalnız bırakmayan Van sevdalısı Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, tekrar halkımızla buluşmak üzere Perşembe günü ilimize teşrif ederek, saat 12.30"da Beşyol mevkiinde düzenleyeceğimiz mitingde halkımıza seslenecektir.

Van"ın kader oylamasının yapılacağı pazar günkü seçim arifesinde düzenlediğimiz bu mitingin Van için çok büyük bir önemi olduğu kadar, ayrıca Türkiye için de çok ayrı bir önemi var ki o da şüphesiz seçim sathına girdiğimiz son aylardan itibaren Sayın Başbakanımızı ve AK Parti iktidarımızı yıpratmaya, devirmeye ve milletimizden soğutmaya yönelik düzenlenen yeni kirli oyunlara karşı milletimizin vereceği cevaptır. Acaba milletimiz bu oyunları yutmuş mu? Acaba 12 yılda koparamadıkları et ve tırnak bağı, o gönül bağı bu defa kopmuş mu diye düşmanların merakla beklediği bir analiz vardı ve Allah"a hamd olsun Başbakanımızın gittiği her yerde bu analizin cevabı tarihi rekorlar kırılarak verilmektedir.

Dünden daha bağlı, dünden daha güçlü bir millet buluşmalarına şahit oluyoruz. Dolayısıyla Van"daki mitinge katılacak vatandaşlarımız aynı zamanda bu tarihi rekorun ve bu tarihi cevabın bir paydaşı olacaktır. Bu nedenle çok büyük bir katılımın olacağına inanıyorum. Van için, Türkiye için Başbakanımızla buluşmaya gelecek vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Son olarak şunu da belirtmekte fayda görüyorum. Başbakanımızın Van"a geleceği tarih netleştiğinden bu yana daha önceleri yapıldığı gibi Başbakanı"nın Van"a büyük müjdeler vereceği yönünde yine malum kesimlerce organize bir şekilde bir algı, bir beklenti oyunu halkımıza salgılanmaktadır.

Bu şekilde halkın psikolojisini müjde almaya endeksleyen algı timlerinin bu oyununa halkımızın gelmemesini rica ediyorum. Ne şahsım ne de milletvekillerimiz kimse Başbakanımızın ne konuşacağını bilemez. Müjde var mı, verir mi onu bilemeyiz. Zaten 12 yılın her günü müjdelerle geçiyor. Güzelliklerle geçiyor. Başarılarla geçiyor. AK Parti olarak Van"daki seçimi kazandığımız zaman zaten projelerimiz ortada, ne yapacağımız ortada. 300 projenin her biri Van için ayrı ayrı müjdeleri barındırıyor.

Bu nedenle kimse boşu boşuna algı oyunlarıyla milletimizin aklını çelmesin. Zira AK Parti"nin varlığının ne anlama geldiğini milletimiz iyi biliyor. Başbakanımızın Van"a gelişinin ne anlama geldiğini milletimiz iyi biliyor. 30 Mart seçimini kazandığımız zaman Van"ın nereden nereye ulaşacağını milletimiz iyi biliyor. Bu nedenle biz halkımıza güveniyoruz, inanıyoruz. İnşallah 31 Mart sabahı bu memleketin yeniden doğuşuna şahit olacağız, huzurun gelişine, hizmetin gelişine hep birlikte şahit olacağız” dedi.

basbakan_12032014

Recep Tayyip Erdoğan Biyografisi

26.2.1954
Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev alan Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Erdoğan, siyasi partilerin kapatıldığı 12 Eylül döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiilî siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi sırasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınların ve gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı.Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan bir kitaptaki şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu ve Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun ilk yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı olamayan Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler katedildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve onyıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, itibarını yeniden kazanan Türk Lirası'ndan 6 sıfır atıldı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde büyük artış gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Bütün bu olumlu gelişmeler, bazı yabancı gözlemciler ve Batılı liderler tarafından "Sessiz Devrim" olarak adlandırıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.6 oy alarak büyük bir zafer kazanan Ak Parti"nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti"nin 60. Hükümeti"ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı.

Recep Tayyip Erdoğan evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ailesi
26 Şubat 1954 tarihinde doğdu.
4 Temmuz 1978'de Emine Hanım ile evlendi.
Ahmet Burak, Necmeddin Bilal, Esra ve Sümeyye olmak üzere 4 çocuk sahibidir.

Eğitim Durumu
1965 yılında Piyale Paşa İlkokulu
1978 yılında Istanbul İmam Hatip Lisesi
1981 yılında Marmara Üniv. İktisadi Ticari Bil. Fak.

Siyasi Kariyer
1976 yılında MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi.
1984 yılında Refah Partisi Beyoglu İlçe Başkanlığı'na seçildi.
1985 yılında Refah Partisi Istanbul İl Başkanlığı'na seçildi.
1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.
15 Mart 2003 tarihinde T.C. Başbakanı oldu.

ERDOĞAN"IN GİDEMEYECEĞİ 7 İLbasbakan_erdogan_cuma_gunu_balikesir_de_27022014

Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş"ın yaptığı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan 51 ile gidecek.

Başbakan Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu"da sadece Ardahan, Kars, Iğdır, Muş, Şırnak, Hakkari ve Tunceli"ye gidemeyecek. Başbakan"ın zaman darlığından gidemediği illere ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ile Bakanlar gidecek..

Basbakan_Erdogan_26022014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku