\\\\"\\\\"
Güncel:
2013 Kpss sınav sonuçları ne zaman belli olacak? - ÖSYM

2013 KPSS Sınav Soruları ve Cevaplarını sizlere 2013 KPSS soruları ve cevap anahtarı ile ilgili en güncel ve doğru bilgileri ulaştırmak için sınavdan sonra ulaştıracağız. Hepimizin de bildiği gibi 2013 KPSS Sınav Soru ve Cevaplarına 3 şekilde ulaşmamız mümkün.

Soruların çözümlerini ilk önce, sınavdan yaklaşık 2-3 saat kadar sonra televizyonda, canlı yayında görebiliyoruz. Genellikle sonraki gün de gazeteler aracılığıyla sorulara ulaşabiliyoruz. Son çare olarak da KPSS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM"nin resmi internet sitesinde, sınavdan yaklaşık bir hafta kadar sonra yer veriliyor.
 
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabını da yine biz veriyoruz.
 
2013 KPSS Sonuçları"nın açıklanabileceği tahmini bir tarih veriyoruz.Çünki KPSS sınavlarında sonra neler yaşandığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Sonrasında KPSS Sonuçları açıklandığında ise sonuçları yine sizleren biz vereceğiz.
 
Geçtiğimiz yıl KPSS 7 – 8 Temmuz"da yapılmış, sonuçları 11 Ağustos"ta açıklanmıştı. Sınav tarihi ile sonuçların açıklanma tarihi arasında yaklaşık 1 aylık bir zaman boşluğu var. Buradan hareketle söyleyebiliriz ki 6 -7 Temmuz 2013"te yapılacak sınavların sonuçları yaklaşık 1 ay sonra, Ağustos"un 2.haftası açıklanabilir.

2013 KPSS Sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM tarafından duyurulduktan sonra sitemizde bu bilgiye de yer vereceğiz.2013 KPSS Sonuçları Ağustos"un 2.haftası açıklanmasını bekliyoruz..
 
2013 Kpss Bilgileri ve Sınava Giriş Yeri Değitirilebilir mi? sorusunu cevabını vermekte aynı zamanda bizim işimiz..
 
2013 Kpss sınav yeri değiştirmeyi Ösym'nin ais.gov.tr adresinde yapabiliyorduk.Zira bu sınırlı bir tarihe kadar yapılıyordu.27 Mayıs'ta bu süre doldu ve artık böyle bir şeyin imkanı yok.27 Mayıs itibari ile sınav yeri değişikliği yapılamamaktadır..

Diğer taraftan;Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1Tercih Kılavuzu yayınlandı. Ülke genelinde sınava giren 18 bin 846 kişi, 24 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecek. Torbalı"da hizmet veren ve başarısıyla adından söz ettiren Teorem Akademi de tercih konusunda ücretsiz yardım veriliyor.

Tercih yapacak öğrencilere yardımcı olduklarını söyleyen Halkla İlişkiler Danışmanı Ayşe Bada, tercih sırasının atamalarda belirleyici rol oynadığını ve uzman kişilerden destek alınması gerektiğini kaydetti. Kendi öğrencileri olsun veya olmasın her türlü desteği verdiklerini kaydeden Bada, bu yardımlar karşılığında herhangi bir ücret almadıklarının altını çizdi.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan KPSS'de Lisans ve Ortaöğretim/Önlisans birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSS P 94, ön lisans mezunları için KPSS P 93 ve lisans mezunları için KPSS P3 puanı kullanılacak. Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM"nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM"ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak ve tercih süresi de uzatılmayacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku