\\\\"\\\\"
Güncel:
2013 Koruma memuru alım şartları - (Koruma Memuru Alımı 2013)

Koruma Memuru Alımı 2013

Bildiğiniz üzere İçişleri Bakanının açıklaması doğrultusunda geçtiğimiz günlerde Koruma Memurluğu Alımları konusunu açmıştık. Ancak bunun üzerine Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) oldukça fazla soru gittiğinden dolayı Emniyet Genel Müdürlüğü 2013 Koruma Memurluğu Alımı Duyurusu yayınladı.

Koruma Memuru Nedir? diye sorduğunu sitemizden görüyorum. Sitemizde bir önceki Koruma Memuru konumuzda Koruma Memuru Yaş Sınırı konusunu paylaşmıştık lütfen öncelikle o konumuza bakınız.

Sitemizde daha önce yayınladığımız gibi artık Spor Müsabakalarında, Üniversitelerde, Karakollarda vb. kurum ve kuruluşlarda Koruma Memurları görev alacak. İşte Polisin yerine koruma görevlerini ifa edecek memurlara Koruma Memuru denilmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Resmi açıklaması aşağıdadır.

“Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” alınması projesi ile ilgili gelen yoğun sorular, talepler ve bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” projesi kapsamındaki kanun çalışmaları devam etmektedir.
 
Bu aşamada, herhangi bir personel alımı söz konusu değildir. “Koruma Memuru” alımı ile ilgili hususlar, tasarı çalışmaları sonuçlandıktan sonra ayrıntılı olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.“

Bu şu anlama geliyor. Şuan için Koruma Memuru Alımı yapılmayacak ancak tasarı halen devam etmektedir. Yani tahmini olarak bu yıl sonuna kadar İçişleri Bakanının da açıkladığı gibi alım olacaktır. Bu nedenle 2013 Koruma Memurluğuna başvuracak adaylar kesin hususla sitemizi takip etmeye devam etsinler.

Koruma Memurlarının hepsine hafif silah verileceği düşünüldüğünde; hali hazırda 6136 Sayılı Kanuna göre 21 yaşını tamamlamış T.C. vatandaşlarına silah ruhsatı verilmektedir. Aynı zamanda şuanda silahsız özel güvenlik görevlileri 19 yaşında olmaları isteniliyor.

Silahlı Özel Güvenlik Görevlilerinin ise 22 yaşında olmaları isteniliyor. Bu durumda Koruma Memuru Yaş Sınırı 1. Tahminimize göre 19 – 28 yaş aralığı, 2. Tahminimize göre 22 – 28 yaş aralığı, 3. tahminimize göre 21 – 28 yaş sınırı olabilir.

Ayrıca yaş sınırında baskı olursa 28'i de geçebilir. Yani 30 olabilir. Bu yazdıklarımız tamamen tahmin unsurudur ve ön bilgilendirmedir. Koruma Memuru Yaş Sınırı açıklandığında sitemizde 2013 Koruma Memuru Yaş Sınırı başlığı altında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Sitemizi takip etmek için facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları
 
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26'dan 28'e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
 
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı"ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5'i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku