\\\\"\\\\"
Güncel:
2013 Bulgaristan Seçimleri
Bulgaristan’da Boyko Borisov Hükümeti’nin yıkılışının ardından parlamento seçimleri, 12 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak. Balkan Türkleri Göçmenleri Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Büyükateş yapılacak olan seçimlerle ilgili, “Bulgaristan’da kalan kardeşlerimiz, hısım, akraba, eş, dost, duyarsız kalmamamız gerekiyor. 23 yıldan beri sözde demokrasi içinde yaşayan halk hakkını alamıyor. Oylarımızı 6 numaralı sandıkta birleştirerek, haksızlığa, yolsuzluğa, yoksulluğa dur diyeceğiz” dedi.

Balkan Türkleri Göçmenleri Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Büyükateş, dernek binasında yaptığı basın açıklamasında, Bulgaristan’da yaşayan Türklerin haksızlığa, yolsuzluğa, yoksulluğa maruz kaldığını, Bulgaristan’da tek Türk partisi olan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin (HÖH) bu zamana kadar onlara sahip çıkmadığı savunarak, bu seçimlerde yeni kurulan Hürriyet ve Şeref Partisi’ni desteklediklerini belirtti.

Büyükateş, “Bulgaristan’da yaşayan vatandaşlarımız geçim sıkıntılarından kurtulamıyor. Zor durumda olsalar bile uzun yıllar boyunca oylarını kayıtsız şartsız tek Türk partisi olan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’ne (HÖH) vermişlerdir. Birkaç gün sonra yapılacak Bulgaristan parlamento seçimlerinde bu defa yön değiştirmemiz gerekiyor. Bu değişim Türkiye Hükümeti’nin arzusu üzerinedir ve oylarımızı 6 numaralı sandıkta birleştirerek, yeni bir Türk partisine destek vermeliyiz. Bu yeni parti Kasım Dal’ın kurduğu ve liderliğini Korman İsmailov’un yaptığı Hürriyet ve Şeref Partisi’dir. Destek vermemiz gereken bu yeni parti yolsuzluğa, yoksulluğa, kaçakçılığa son derken, düşük verileri sabitleyeceklerini, idari ücretleri azaltacaklarını, lisans ve kayıt işlemlerini kısaltarak kolaylaştıracaklarının sözünü veriyor. Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı yerine Girişimcilik Bakanlığı açacaklarını, küçük ve orta işletmeler için Avrupa Birliği finans kayaklarına erişim sağlayacaklarını güvence olarak veriyorlar. Tamamen tıkanmış olan yargı sistemine şeffaflık getireceklerini, plajları ve ormanları inşaat alanı olmaktan kurtaracaklarını… Bulgaristan’ı yeniden yaşanır hale getireceğiz diyenleri denemek için, Türkiye’nin çizgisinden sapmadan her beraber 6 numaralı sandığı desteklemeliyiz. Hiç unutmayalım ki bizler de bir zamanlar bu çaresizliklerin çemberinde kıvranırken, Türkiyemizin bize el vermesiyle zulümlerden kurtulup, yeni hayatımıza başladık. Bu defa onların bize ihtiyaçları olduğunu kalbimizde hissederek, oradaki insanların hiçbirisinin yabancımız olmadığını bilerek, eski bir dost eli uzatalım” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku