\\\\"\\\\"
Güncel:
''2013-2014 av sezonu bugün başlıyor''
BİNGÖL-2013-2014 birinci grup av sezonunun bu hafta sonu başlayacağını belirten Bingöl Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Salim Bazencir, açılacak sezonda avcıların sadece bıldırcın ve üveyik avlayabileceklerini söyledi.

Yeni av sezonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bazencir, "Merkez Av Komisyonu`nun kararı ile Bingöl, Muş, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan, Tunceli ve Van illerini kapsayan Doğu Anadolu Bölgesi`nde 2013-2014 av dönemi 24 Ağustos Cumartesi bugün başlıyor. Birinci grup av sezonunda avcılarımızın avlayacağı av türleri bıldırcın ve üveyiktir. 2013-2014 av sezonunda avcılarımızın avlanma belgesi, avlanma pulu ve avcılık sertifikası olması şarttır. Bu belgeler olmadan kesinlikle ava çıkılması yasaktır. Bu karar Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Merkez Av Komisyonunun kararıdır. Avcılık yapanlar mutlak suretle bu belgeleri almaları gerekir. Avcılarımız 1. hafta Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri av yapabilirler. Onun dışında av yapmaları yasaktır" dedi.

''Avcıların kurallar çerçevesinde avlanması gerekir''
Bazencir, ''2013-2014 av sezonunda bir avcının bir günde en fazla 10 adet bıldırcın avlayabilir. Bu rakamın üzerinde av yapanlar hakkında işlem yapılacak. Bıldırcın avının 24 Kasım 2013 gününe kadar devam edecek. Dolayısıyla avcıların kurallar çerçevesinde avlanması gerekir.'' İfadelerini kullandı.

''Yasaklanan bölgelerde av yapılmamasına dikkat edilmeli''
''Ava çıkmadan önce avcıların mutlak olarak silah ruhsatı, kulüp üye belgesi ve Orman ve Su İşleri Bakanlığından alınan avlanma kartlarını yanlarına almaları gerektiğini belirten Bazencir, ayrıca av yapılan alanların av sahasına açık olup olmadığının bilinmesi, yasaklanan bölgelerde av yapılmamasına dikkat çekerek şunları söyledi: "Gerçek avcı yalnız av hayvanlarını vuran değil av yaparken bile doğayı koruyandır' "Nasıl her spor dalı kuralıyla oynanıyorsa, avcılık ta kuralına göre yapılmalıdır."(Nihat Kanat-İLKHA)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku