\\\\"\\\\"
Güncel:
17 Mart CHP Elazığ ve Tunceli Mitingi Genel Başkan Kılıçdaroğlu Konuşması İzle / VİDEO

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da devam ediyor..

Yerel seçim mitinglerine start veren Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ ve Tunceli CHP'lilere hitap edecek..

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ ve Tunceli miting konuşması izle, CHP Elazığ ve Tunceli mitingi CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu neler söyledi?

kilicdaroglu_miting_09032014

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da devam ediyor. Yerel seçim mitinglerine start veren Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ ve Tunceli halkına hitap ediyor.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ ve Tunceli miting konuşması izle, CHP Elazığ ve Tunceli mitingi CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu neler söyleyecek? Elazığ ve Tunceli CHP mitingi CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Konuşması video izle.

Halk Tv Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Kanal B Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart'taki yerel seçim çalışmaları kapsamında 28 Şubat'tan 29 Mart'a kadar, 30 günde 49 miting yapacak.

Bazı günler üç miting yapacak Genel Başkan Kılıçdaroğlu, olağanüstü koşullarla karşılaşılmazsa 2 Mart'ta Eskişehir, 3 Mart'ta Edirne ve Kırklareli, 4 Mart'ta Tekirdağ ve İstanbul, 5 Mart'ta Rize ve Artvin, 6 Mart'ta Giresun veTrabzon, 7 Mart'ta Ordu ve Samsun, 8 Mart'ta Adana ve 9 Mart'ta Mersin'de yapacağı 16 mitingle ilk haftayı tamamlayacak.

Kılıçdaroğlu, 10 Mart'ta Niğde ve Kayseri, 11 Mart'ta Çorum, Amasya ve Sinop, 12 Mart'ta Bolu, Düzce ve Karabük, 13 Mart'ta Bartın ve Zonguldak, 14 Mart'ta Kocaeli ve Sakarya, 15 Mart Cumartesi günü İstanbul ve 16 Mart Pazar günü yapacağı Ankara mitingiyle ikinci haftada da 15 miting yapacak.

Mitinglere, 17 Mart Pazartesi günü Elazığ ve Tunceli ile devam edecekKılıçdaroğlu, 18 Mart'ta Muğla, 19 Mart'ta Aydın, 20 Mart'ta Tokat ve Sivas, 21 Mart'ta Gaziantep, 22 Mart'ta İzmir ve 23 Mart'ta Antalya'da yerel seçim kampanyasını sürdürecek.

Seçime altı gün kala, 24 Mart'ta Isparta ile Burdur'da vatandaşlarla bir araya gelecek Kılıçdaroğlu, 25 Mart'ta Denizli ve Uşak, 26 Mart'ta Manisa, 27 Mart'taHatay ve Adana, 28 Mart'ta Ankara ve 29 Mart Cumartesi günü de İstanbul'da bir kez daha miting ve şehir turu yapacak. İstanbul mitinginin ardından Ankara'ya dönecek Kılıçdaroğlu, 30 günde 49 miting yapmış olacak..kilic_05032014

Kemal Kılıçdaroğlu (d. 17 Aralık 1948; Ballıca, Nazımiye, Tunceli, Türk siyasetçi ve bürokrat. Daha önce Bağ-Kur ile Sosyal Sigortalar Kurumu'nda genel müdürlük ve Türkiye İş Bankası yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 22. ve 23. dönem İstanbul milletvekili olarak görev yapan Kılıçdaroğlu, şu anda Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanlığını yapmaktadır.

Yaşamı
 
Tapu memuru Kamer Bey ile ev hanımı Yemuş Hanım'ın yedi çocuğundan dördüncüsü olarak 17 Aralık 1948'de Tunceli"nin Nazimiye ilçesinde dünyaya geldi. Kendisinden on dakika önce Adil adlı bir ikizi doğdu. Ailenin daha önce sahip olduğu "Karabulut" soyadı, yaşadıkları köyde herkesin aynı soyadını taşıması nedeniyle, babası tarafından 1950"lerde "Kılıçdaroğlu" olarak değiştirildi. Kemal Kılıçdaroğlu ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu"nun çeşitli yerlerinde yaptı.
 
Elazığ Ticaret Lisesi'ni 1967'de birincilikle bitirdi. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi"nden (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi"nden) 1971 yılında mezun oldu.
 
Ailesel kökeni
 
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Nazimiyeli olan ailesi Horasan'dan göçerek Anadolu'ya yerleşen Tunceli aşiretlerinden Kureyşan aşiretine mensuptur[5]. 917'de Aleviliği kabul eden Kureyşan aşiretinde konuşulan dil Zazaca'dır. Medyada Kürt veya Alevi kimliği öne çıkarılan Kemal Kılıçdaroğlu; sülalesinin, Horasan'dan göçüp Tunceli"ye gelmiş Kureyşan ocağından olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca soyunun, Oğuzlar"ın Bozok kolunun Beğdili boyundan olduğunu ve Ehl-i Beyt"e kadar uzanan Seyyid soyuna uzandığını belirtmiştir.
 
Bürokrasi yılları
 
Lisans öğrenimini tamamladığı 1971 yılında girdiği hesap uzman yardımcılığı sınavının ardından Maliye Bakanlığı'nda göreve başladı. Daha sonra hesap uzmanı olan Kılıçdaroğlu, bir yıl Fransa'da kaldı. Hesap uzmanlığını 1983'e kadar sürdürdü ve aynı yıl Gelirler Genel Müdürlüğü'ne atandı. Burada önce daire başkanı olarak görev aldı, daha sonra aynı kurumun genel müdür yardımcılığını yaptı..
 
1991 yılında Bağ-Kur'a atandı. Burada genel müdürlük yapan Kılıçdaroğlu 1992 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne geçti. Daha sonra kısa bir süre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda müsteşar yardımcısı olarak görev yaptı. 1994 yılında Ekonomik Trend dergisi tarafından "Yılın Bürokratı" seçildi. Kemal Kılıçdaroğlu, 1999'da kendi isteğiyle SSK Genel Müdürlüğü'nden emekli oldu.
 
Sekizinci Beş Yıllık Kalkınma Planı çalışmalarında Kayıtdışı Ekonomi Özel İhtisas Komisyonu'na başkanlık eden Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi'nde de bir süre ders verdi. Daha sonra Türkiye İş Bankası'nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.
 
Siyaset hayatı

Kemal Kılıçdaroğlu: 11 Ocak 1999'da SSK Genel Müdürlüğü'nden emekli olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adı "DSP'nin yıldızları" arasında anıldı[10] ve 18 Nisan 1999'da yapılacak genel seçimlerde Demokratik Sol Parti'den milletvekili adayı olacağı belirtildi ancak Kılıçdaroğlu 1999 seçimlerinde milletvekili adayı olmadı.
 
Bir süre Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği'nde genel başkanlık yaptı. Daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem için yapılan 3 Kasım 2002 genel seçimleriyle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili olarak Meclis"e girdi. 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde de İstanbul"dan 23. dönem milletvekili seçildi.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'yi, Silivri'de bir arsanın imar durumunu değiştirme karşılığında 1 milyon dolarlık iş takibi ücreti talep etmekle[14] suçladı. Bu iddiasını daha sonra Başbakan Erdoğan'a yönelik bir soru önergesiyle meclise taşıdı. Dişli, iddialar karşısında partisindeki görevinden istifa etti.[16]
 
Almanya'nın Frankfurt kentinde görülen Deniz Feneri e.V Davasının Türkiye ayağına ilişkin bazı belgeler açıkladı.
 
Kılıçdaroğlu, 22 Eylül 2008 tarihinde düzenlediği bir basın toplantısında, "Baron" olarak adlandırdığı Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat hakkında çeşitli iddialar ortaya attı. Fırat'ın en büyük ortağı olduğu Menas adlı şirketin ürünlerini yurtdışına götüren tırda 89 kilogram eroin yakalandığını ve Menas'ın hayali ihracat yaptığını iddia eden Kılıçdaroğlu, bu kez de 25 Eylül günü gazeteci Uğur Dündar tarafından yönetilen tartışmada Dengir Mir Mehmet Fırat ile biraraya geldi. Tartışma, televizyondan canlı olarak yayınlandı. Fırat, sağlık durumunu gerekçe göstererek 8 Kasım 2008 tarihinde istifa etti..

Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı sürecinde destekçileri tarafından takılan rozetlerden bazıları İstanbul milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu, 2009 yerel seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak katıldı. Seçimi Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Kadir Topbaş kazandı; ancak Kemal Kılıçdaroğlu elde ettiği %36.80'lik oy yüzdesiyle, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için aldığı oy oranını 2004 Yerel Seçimleri'nin % 25'in üstünde bir oranda artırdı. Kılıçdaroğlu için özgün müzik sanatçısı Onur Akın bir şarkı da hazırlamıştır.
 
Genel başkanlık dönemi
 
Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekili iken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 10 Mayıs 2010 tarihindeki istifasının ardından yaptığı açıklamada parti olağan kurultayında aday olmayacağını belirtse de daha sonra 17 Mayıs 2010 tarihinde CHP Grup Başkanvekilliği'nden istifa ederek kurultayda aday olacağını açıklamıştır.
 
22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan CHP Kurultayı'nda, 1249 delegeden 1200'ünün imzasını alarak ve tek aday olarak girdiği kurultayda geçerli 1189 oyun tamamını alarak CHP'nin 7. genel başkanı olmuştur.
 
Özel yaşamı
 
Selvi Kılıçdaroğlu ile evli olan Kemal Kılıçdaroğlu, ikisi kız biri erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır. Bir yıl Fransa"da görev yapan Kılıçdaroğlu'nun yabancı dili Fransızcadır.
 
Mal bildirimlerini 2003, 2005, 2007, 2009 ve 2010 yıllarında kamuoyuna açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu"nun, Ocak 2010 itibarıyla kendi üzerine iki konut, bir arsa, üç kooperatif hissesi ve toplam 2.733 TL değerinde 8 tablo kayıtlıdır.

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku