Güncel:
17 Aralık darbe operasyonu sinema filmi oluyor!

Tapeler, kasetler, yargı operasyonları, MİT tırlarına yapılan baskınlar... Aylardır konuşulan Cumhuriyet tarihinin en büyük komplosu, devasa bir bütçeyle sinema filmine dönüştürülüyor. Parantez Yapım isimli film şirketi, devlet ile devletin içine sızan Paralel Yapı arasında yaşanan büyük çekişmeyi sinemaya aktarıyor.

Filmin çekimleri için çok detaylı bir ön hazırlık süresi geçirildiği öğrenildi. Film için özel mekanlarda operasyonu birebir yansıtacak özel platolar inşa edildi.

"17 Aralık- Paralel Devlet" ismi verilen filmde, paralel yapının kapıları ilk kez aralanıyor. Çünkü filme, aynı zamanda Paralel Cemaat'im içinde yıllarca bulunan Uğur Yalçınkaya rehberlik ediyor.

Paralel Cemaat'in mütevelli heyetinde 90'lı yıllarda görev yapan Yalçınkaya, aynı zamanda Parantez Yapım'ın kurucusu...

'BU UĞURDA ÇOK BÜYÜK ZARARLAR GÖRECEĞİMİ BİLİYORUM'

Rol alacak sanatçıların özenle seçildiği filmde bugüne dek kamuoyuna açıklanmayan pek çok olayın da sır perdesini kaldırıyor. Parantez Yapım'ın kurucusu Uğur Yalçınkaya, herkesi çok şaşırtacak birkaç isme teklif götürmeye hazırlandıklarını söylüyor.

17 Aralık operasyonundan birkaç gün sonra ellerindeki tüm projeleri geri plana atarak filmi yapmaya karar verdiğini söyleyen Yalçınkaya, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, iradesini ele geçirmeye çalışan bir yapıya karşı en meşru ve en haklı savaşını veriyor. Bu mücadelede devletimden yana tarafım. Devletsizliğin ne olduğunu Suriye'den biliyorum. Bu mücadeleyi bir sinema projesi haline dönüştürmeye karar verdiğimden beri kulağıma bazı tuhaf mesajlar fısıldanıyor. Ancak ben bu projeyi bedeli ne olursa olsun gerçekleştirmeye kararlıyım. Bu uğurda gerekirse canımı bile esirgemem” diyor.

TEHDİTLERDEN DOLAYI TARİH GİZLİ TUTULUYOR

Senarist, yönetmen ve oyuncuların isimlerini gelen baskı ve tehditlerden dolayı açıklamadıklarını belirten Yalçınkaya, filmin vizyon tarihini de aynı sebeple gizli tuttuklarını söylüyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kemalettin ertan 5 yıl önce

i̇şte parelel yapi azi̇z takçida i̇çi̇nde (azi̇z takçi komandokemal you tube yaz cdleri̇ i̇zle )kemaletti̇n ertan you tube yaz googleden gi̇r.cd leri̇ i̇zlen parelel yapiyi belgelerle görünüz.

Sezen Aksu Adem Olan Anlar Şarkı Sözleri
Geçmişte yıldızı parlayan ve hala sönmeyen Sezan Aksu'nun Adem Olan Anlar şarkısına ait şarkı sözleri

Haberi Oku