\\\\"\\\\"
Güncel:
16:00 - Ak Parti Erzurum Gar Meydanı Mitingi Başbakan Erdoğan Konuşması İzle

Başbakan Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Erzurum'da konuştu. Başbakan MHP ve Fethullah Gülen'e yüklendi. İlk kez Erzurum'da Gülen'in yaptığı bir olayı anlattı. Gülen,  Erzurumlu Sadi Hoca'yı şikayet ederek jandarmaya tutuklatmış" dedi.

İşte Erdoğan'ın Erzurum konuşması:

Bugün bir başka güzelsin Erzurum. Kazım Karabekir'i, Nene Hatun'u, Şükrü Paşa'yı, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Erzurum'da dağ Allah-u Ekber'dir. Erzurum bugün iradesine sahip çıkıyor.

Ey Dadaş sen bu ülkede olduğun sürece bu ülkeye Allah'ın izniyle bir şey olmaz. Rabbim her birinizden razı olsun. Dadaşların analarından razı olsun.

Kardeşlerim Erzurum mitingi bizim için çok önemli. Erzurum bizim ne demek istediğimizi anlıyor. Erzurum evliyanın şehridir. Bu topraklardan nice alimler yetişti. Solakzade efendi. Hacı Salih Efendi. İbrahim Hakkı hazretleri.

Erzurumlu sahte veliyle gerçek veliyi ayırır. Vatanseverle fitnecileri ayırır. Pensilvanya'daki zatın başka hesap yaptığını hesap edemedik.

Şurada enteresan başlıklar var. Erzurum'da nelerin yaşandığını anlatmamız lazım.

Bu zat gençliğinde Sadi hocadan ders aldığını Sadi hocanın yetersiz olduğunu söylüyor. Ve bu yüzden medreseden ayrılmış.

Bir gazeteci kardeşimiz Nakip efendiye ulaşmış Nakip efendi de bunu anlatmış.

Jandarma geliyor Sadi hocaya kelepçe takıyorlar. Erzurum ayağa kalkıyor. Jandarma'ya şikayet eden bu pensilvanyadaki zatmış. Atatürk'e hakaret ediyor diye şikayet etmiş ve Sadi efendiyi tutukladı.

Burs, himmet bunlar nereye gitti CHP'ye ve MHP'ye. Kişi sevdikleriyle beraber haşrolunur. Kılıçdaroğlu'yla, Bahçeli'yle, BDP'yle haşrolcaksın.

Bu ülkenin Başbakanına hain diyecek kadar yerdesin. Bunun hesabını vereceksin. Said Nursi'yi sürdüler o tekrardan ülkesine döndü

Pensilvanya'da inzivadaymış ne inzivası. Mekke'ye, Medine'ye git. Erzurum'a gel. Konya'ya gel. Hoca Bektaş'ın Ankara'da inzivaya çekildiği yeri görün.

Bunlar yıllarca bizi de Türkiye'yi de dünyayı da aldattılar. Bunların yüzü dost arkadan hançerlemek için fırsat kolluyor.

Erzurum'dan kovulduktan sonra hiçbir yerde barınamamış.

Alvarlı Efe Efendi 1950 seçimlerinde diyor ki; bana vekalet edin oy kullanın kabul etmezlerse benim koluma girin sandığa gitmeliyim. Yarın ahirette CHP'ye karşı bir oyum vardı onu da kullandım diyeceğim.

Bu zat CHP'ye, MHP'ye çalışıyor. Kendisine dünya imparatorluğu kurmaya çalışıyor. Bir ceketim var diyor. Yalan hepsi yalan. CHP, MHP, Holdingler, ananaslar, kurban derileri, himmetler sığıyor. Bu ne ceketmiş.

1999'da kaçıp gitti. Ben gel diyorum. Türkçe olimpiyatları benim için kapandı. Bizden stad alamazlar, kapalı spor salonu alamazlar. Artık o defter kapandı

Biz bunların hakkından geldik. Erzurumlu bir yiğidi İçişleri bakanı yaptık. Bu paralel yapıyla mücadel ediyor. Ağababalarıyla mücadele ediyor.

Bizim alt tarafla bizim işimiz yok. Onlar masum. Üst takımla mücadelemiz sürecek. İmam-Hatiplilerin kapatılmasına ses çıkarmadı. Başlarını açın diyen kişi bu

Bizim evlatlarımız ABD'ye kaçar gibi gitmedi. Okuyup geri geldiler.  Benim başörtülü kardeşlerim için katsayı kalktı, istediği yerde çalışıyor mu?

Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Bu Pensilvanya'daki zat CHP ve MHP'yi kuyruğuna takmış durumda.

MHP'nin başındaki zat en ağır hakaretleri ediyordu şimdi o da onun kuyruğuna takıldı. CHP milletvekili Emine Ülker Tarhan "Her darbe döneminde bu kıvrak siyasetini meydanlarda yapmalı."

Dağa kaçırılan çiçek çocuğu CHP Tunceli milletvekili Pensilvanya'daki zat için gebersin diyordu. Şimdi CHP'nin genel başkanı içn ne düşünüyor çok merak ediyorum.

Erzurum bu büyük oyunu sen bozacaksın Erzurum. Bunların dershanelerinden çocuklarınızı alın. Bu kursları biz vereceğiz.

CHP ve MHP'nin bu Erzurum'a hizmeti var mı? Bunlar hangi yüzle geliyor? Büyüyen Türkiye'yi istemeyenlere sandıkta Erzurum'da dadaş şamarı gelecek.

BDP ve MHP ortak hareket ederek sokakları karıştırmak istiyorlar. Biri siyasi kürtçü biri siyasi Türkçü.

Ben sizi yaradandan ötürü seviyorum. Biz icraat yapıyoruz onlar laf üretiyor.

Erzurum'da büyük Türkiye kazanacak. Tüm Türkiye'nin Nevruz'larını kutluyorum. Bahar milletimiz arasında kalıcı olsun. Kardeşlerim nedir milliyetçilik?

Milletini sevmektir. Biz eserlerimizle onlar kuru slogan milliyetçisi.

Biz MHP'den hükümeti devraldığımız zaman 230 milyar dolar milli gelir vardı. Biz 12 yılda 590 milyar dolar ekledik. Milli gelir 820 milyar dolar oldu.

Ey Bahçeli millet sana 5 yıl iktidar verdi. Sen neden 3.5 yılda kaçtın? Türkiye'de 12 yılda 12 bin km duble yol yaptık.

Bahçeli bize 23.5 milyar dolar borç bıraktı. Biz ödedik. Şimdi IMF'ye borç vereceğiz. Devletin bankaları hep zarardaydılar. Şu anda Avrupa'nın sayılı bankaları arasına girdi.

Bize görev zararı 13.5 katrilyon bıraktılar. Bu parayı biz ödedik. 3.5 katrilyonu da biz ödedik.

Bu MHP hangi yüzle Erzurum'dan oy isteyecek. Bu seçim AK Parti Türkiye'de ne kadar oy alıyor buna bakacak.

Dünyada, Türkiye'de buna bakacak. Sakarya'da, Düzce'de deprem oldu MHP kaçtı. Bingöl, Van'da, Simav'da deprem oldu. Biz 1 yılda ayağa kaldırdık.

İnsansız hava aracını, Savaş gemimizi, helikopterimizi kendimiz üretiyoruz. İlk milli uçağımız hürkuş'u uçurduk.

2023'e kadar milli savaş uçaklarını da üreteceğiz. Eğitimde yaptıklarımız belli. Ücretsiz kitaplarınızı alıyorsunuz değil mi? Eğitimde sıkıntısı olanlara da gerekli desteği veriyoruz.

Önceden öğrenci ne alıyordu? 45 lira. Şimdi 500. Sağlıkta devrim yaptık. 700 yataklı devlet hastanesinin ihalesini yaptık. Ovid tüneli bitiyor. Bir ucu Erzurum bir ucu Rize olmak üzere lojistik merkez yapacağız.

Ovid tüneli tamamlandığında yollar 12 ay boyunca açık olacak. 132 yıllık bir hayal. Ey Bahçeli buraya senin hayalin bile ulaşamaz.

KOP tüneli. Erzurum, Trabzon, Bayburt'u birbirine bağlıyor. Ferhat olduk dağları deldik. 12 yılda 122 tünel yaptık.

Hızlı tren Erzurum'a geliyor. Hızlı trenin İstanbul'a gelmesiyle modern bir yaşama kavuşacaksınız.

2023 Türkiyesi başka bir Türkiye olacak. Kardeşlerim 2011 yılında 25. Kış üniversite oyunlarını yaptık. Sadece o oyunlar için çok ciddi yatırımlar yaptık.

Biz sadece rûku'da eğilriz. Kış olimpiyatları için sadece 650 trilyon yatırım yaptık.

MHP'ye, BDP'ye gerekli cevabı vereceksiniz. İdeoloji karın doyurmaz. Biz büyükşehir yasasını çıkardığımızda buna kim karşı çıktı? MHP, CHP ve BDP.

Artık köy yok mahalle var. İstiyoruz ki; Erzurum Büyükşehir bütün köylere ulaşacak. Burası bizim en nadide şehrimiz. Kayak merkezleri dolacak. Sadece Palandöken demiyeceğiz. Konaklıda böyle olacak. Erzurum dolup taşacak.

Erzurum'a 491 km bölünmüş yol yaptık. Erzurum'da kuş uçmayacak. Sandıkları gözetleyeceksin. Bu sizin milli göreviniz.

Erzurum'da inşallah oy patlaması yapacağız. Erzurum'a 10 katrilyon yatırım yaptık.

MİTİNG ÖNCESİ BİLGİLERİ:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu hafta da son sürat devam ediyor.

Yerel seçim mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Erzurum'da halka hitap edecek. Başbakan Erzurum miting konuşması izle, AKP Erzurum mitingi Erdoğan neler söyleyecek?

İşte Başbakan Erdoğan Erzurum Mitingi CANLI YAYIN haberi ve gelişmeler..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çerçevesinde mitinglerine bu haftada da devam ediyor. Sivas"tan mitinglerine start veren Başbakan Erdoğan, Erzurum'da halka hitap edecek.

Kanal 24 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

HaberTürk Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Trt Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, 30 Mart Yerel Seçimlerinin önemine vurgu yaparak, 21 Mart Cuma günü İstasyon Meydanında Başbakan Erdoğan"ın katılacağı mitinge tüm Erzurumluları davet etti.

AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, önümüzdeki yerel seçimlerin mahalli bir seçim olmaktan çıktığını belirterek, şunları söyledi; “Bu seçimler, Milli İradeye sahip çıkmak ve ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları bozmak anlamına geliyor. Türkiye"nin 12 yılda kat ettiği mesafe ve 2023 vizyonuyla yürüttüğü projeler dünyada büyük yankı uyanırmıştır. İnşaatı devam eden 3. Köprü, 3. Havaalanı, Kanal İstanbul, hızlı tren, Ovit Tüneli ve burada sayamadığımız devasa projeler, Türkiye"nin 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi hedefinin en önemli ayaklarıdır. Türkiye"nin kabuğunu kırması ve dünyada etkin bir şekilde siyaset üretmesinden rahatsız olan çevreler, gezi olayları, dersane tartışmaları ve yolsuzluk sosuna batırılmış darbe girişimleriyle AK Parti"nin ve Başbakanımızın gitmesi için ellerinden gelen bütün çabayı harcamaktadırlar. Son olarak Türkiye"yi terör örgütleriyle ilişki içinde göstermeye çalışan ve bu şekilde dünyaya, İsrail gazeteleriyle ortak yayın yapanları milletimize ve Allah"a havale ediyoruz.

Türkiye"nin seçim atmosferine girdiği bir dönemde, komplolar üst üste gelmeye başladı. Gezi Parkı bahanesiyle tüm şehirlerimizde terör estirdiler. İstediler ki; çıkarttıkları olaylarla, yaptıkları eylemlerle Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan diz çöksün. Başaramadılar. Allah"ın izniyle de başaramayacaklar. Çünkü AK Parti ve Başbakanımız gücünü milletten alıyor. Bu millet, Türkiye"yi kökü dışarıda olan üç-beş çapulcuya teslim etmedi, etmeyecek. Verdiğimiz mücadelenin özü budur. Onlar saldırdıkça biz kenetlenerek sağlam bir kale gibi karşılarında dik duracağız.

Biz milletimizin refahı ve huzuru için gövdemizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. İktidarımızın yaptığı hizmetler, 12 yıl önce sadece bir hayaldi. Birilerinin hayalini dahi kuramadığı hizmetleri gerçekleştirmek ancak bu vatanı ve milleti ölesiye sevmekle gerçekleştirilebilir. AK Parti 12 yıldır bunu ilke edinmiş ve hayata geçirmiştir.

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum"a büyük bir muhabbet beslemektedir. Ak Parti iktidarı döneminde Erzurum"a 80 yılda gelmeyen yatırım ve hizmetler gelmiştir. Bu hizmetlerin ve yatırımların devam etmesi adına Erzurum kendine yakışanı bir kez daha yapacaktır. 21 Mart Cuma günü İstasyon Meydanının da tarihi bir miting yapacağız. Milli İradesine, Başbakanına ve ülkesine sahip çıktığını göstermek adına tüm Erzurum halkını Cuma günü saat 15.00"de İstasyon Meydanındaki büyük buluşmaya bekliyoruz.”

AK Parti Erzurum İl yönetimince Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın Erzurum mitingi öncesi hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği belirtildi.

21 Mart Cuma günü saat 15:30 da İstasyon meydanında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan"ın katılımı ile düzenlenecek mitinge yoğun bir katılım beklendiğini dile getiren parti yöneticileri, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan 21 Mart Cuma günü şehrimize teşrif edecek ve saat 15:30" da, İstasyon Meydanında düzenlenen mitingde halkımıza hitap edecektir. AK Parti yerel yönetimler konusunda yıllara dayanan ve hizmet odaklı bir tecrübe ve birikime sahip yegane partidir. Başbakanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden bugüne gerek yerel yönetimler gerekse hükümet olarak icraatları ortadadır. Hükümetimizin ülkemize getirdiği istikrar ve ekonomik kalkınma yerel yönetimlerimizin çok daha başarılı ve faydalı işler yapmasına olanak sağlamıştır ve sağlamaya da devam edecektir. Bu bağlamda “Büyükşehir Yasası” olarak da bilinen yasanın çıkması ile Büyükşehir belediyesinin verdiği hizmet sadece coğrafi olarak değil, nitelik ve nicelik olarak da artmıştır. Bu bakımdan bu seçimlerin önemi bir kat daha artmıştır. Teşkilatlarımızın bütün kademeleri ile bu hususun bilincinde, kararlılıkla ve azimle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Öte yandan; 30 Mart seçimlerine az bir vaktin kaldığı şu günler ve 17 Aralıktan bu yana yaşananlar göz önüne alındığında, bu seçimin aslında bir yerel yönetimler seçimi olmaktan çok daha fazla anlam ifade ettiğinin açık olduğunu anlatan parti yöneticileri, “Devletin arterlerine sızan paralel yapının oyununu geçmişte olduğu gibi; bugün de, yarın da bu büyük millet, milli iradesine sahip çıkarak bozacaktır. AK Parti ve dolayısı ile devletimiz üzerinde oynanan oyunlara bu milletin ve özellikle Erzurum halkının bugüne dek verdiği tepki apaçık ortadadır. Gün millî iradeye sahip çıkma, gün bu millete hizmet etmeyi kendine dert edinmiş Sayın Başbakanımızla bir olma, birlik olma günüdür. Gün Erzurum"un ve Erzurumlunun gönlünde ayrı bir yeri olduğunu her fırsatta ifade eden Başbakanımızla kavuşma günüdür. İşte tüm bu nedenlerle Erzurumlu hemşerilerimizi; Erzurum"u kendine dert edinmiş, vatan edinmiş bütün kardeşlerimizi 21 Mart Cuma günü Saat 15:30" da İstasyon Meydanına davet ediyoruz” dediler.

basbakan_12032014

Recep Tayyip Erdoğan Biyografisi

26.2.1954
Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev alan Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Erdoğan, siyasi partilerin kapatıldığı 12 Eylül döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiilî siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi sırasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınların ve gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı.

Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan bir kitaptaki şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu ve Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun ilk yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı olamayan Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler katedildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve onyıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, itibarını yeniden kazanan Türk Lirası'ndan 6 sıfır atıldı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde büyük artış gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Bütün bu olumlu gelişmeler, bazı yabancı gözlemciler ve Batılı liderler tarafından "Sessiz Devrim" olarak adlandırıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.6 oy alarak büyük bir zafer kazanan Ak Parti"nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti"nin 60. Hükümeti"ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı.

Recep Tayyip Erdoğan evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ailesi
26 Şubat 1954 tarihinde doğdu.
4 Temmuz 1978'de Emine Hanım ile evlendi.
Ahmet Burak, Necmeddin Bilal, Esra ve Sümeyye olmak üzere 4 çocuk sahibidir.

Eğitim Durumu
1965 yılında Piyale Paşa İlkokulu
1978 yılında Istanbul İmam Hatip Lisesi
1981 yılında Marmara Üniv. İktisadi Ticari Bil. Fak.

Siyasi Kariyer
1976 yılında MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi.
1984 yılında Refah Partisi Beyoglu İlçe Başkanlığı'na seçildi.
1985 yılında Refah Partisi Istanbul İl Başkanlığı'na seçildi.
1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.
15 Mart 2003 tarihinde T.C. Başbakanı oldu.

ERDOĞAN"IN GİDEMEYECEĞİ 7 İLbasbakan_erdogan_cuma_gunu_balikesir_de_27022014

Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş"ın yaptığı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan 51 ile gidecek.

Başbakan Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu"da sadece Ardahan, Kars, Iğdır, Muş, Şırnak, Hakkari ve Tunceli"ye gidemeyecek. Başbakan"ın zaman darlığından gidemediği illere ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ile Bakanlar gidecek..

Basbakan_Erdogan_26022014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amerikalılara evlatlık verilen kızının fotoğrafını...
Handan hanım Amerikalılara verilen kızını 26 yıl sonra Esra Erol'da buldu.

Haberi Oku