Güncel:
İş bırakan memurlar, Kobani için yürüdü
Bursa’da, iş bırakma eylemi yapan KESK üyesi memurlar Kobani’deki IŞİD saldırılarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Öğle saatlerinde Setbaşı’nda toplanan KESK üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, slogan atarak yürüyüşe geçti. Atatürk Anıtı’na kadar yürüyen grup adına açıklama yapan KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Süleyman Ayyıldız, "Bugün IŞİD denilen çete Kürt, Türkmen, Ezidi, Arap, Alevi binlerce insanı katlediyor, yaşam alanlarından koparıyor, insana yakışır bir yaşam hakkını ellerinden alıyor. Kobani ateş altındadır. IŞİD çeteleri günlerdir ağır silahlarla saldırdığı, mahallelerine kadar girdiği Kobani’de yeni bir soykırıma imza atmaya hazırlanmaktadır. Her geçen gün geriye dönülmez tahribatlar oluşturan, halkları birbirlerine düşman eden AKP’nin savaş politikalarının emekçilere, insanlığa ve halklarımıza hiçbir yararı yoktur." dedi. Grup, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
serhat kara 5 yıl önce

Birileri çıkıyor banka , okul, hastane, kütüphane yakıyor ve bu ülkenin ekmegini yiyor, pasapotunu taşıyor. Bu nasıl bir iştir bu adamlar nasıl barınıyor bu ülkede.ülkede. Sadece pkk yok bu ülkede de pkk ya destek veren bazı alevi derneklerinde aynı katagoride hareket etmektedir. Bunlar yazılarıyla, mitingleriye pkk'ya her tür desteği veriyor. Yani PKK kadar suç işiliyorlar

Sezen Aksu Adem Olan Anlar Şarkı Sözleri
Geçmişte yıldızı parlayan ve hala sönmeyen Sezan Aksu'nun Adem Olan Anlar şarkısına ait şarkı sözleri

Haberi Oku