Güncel:
ABD, PYD'lileri Türkiye'de eğitecek

Haberde, program dahilinde Fırat Volkanı adı verilen ılımlı İslamcı muhalif grup ve Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) silahlı kanadı YPG'den bir grubun Türkiye'de eğitim alacağı iddia edildi.

PYD’lileri Türkiye sınırları içinde eğitme işini, ABD’nin üstlenmesi bekleniyor. Haberde, tahsis edilecek üssün kontrolünün ABD’de olacağı ve "ılımlı muhaliflerin" sınıra yakın bir ilde bulunması beklenen bu üste eğitilecekleri öne sürüldü.

Hürriyet Gazetesi'nde dün yer alan bir haberde, muhaliflerin Türkiye’de silahlı eğitimi Orta Anadolu’daki bir askeri üste alacağı öne sürülmüştü.

WASHINGTON HEYETİ, İNCİRLİK İÇİN GELİYOR

Bu hafta içinde Ankara’ya gelecek Askeri planlama heyetinin öncelikli konuları arasında İncirlik’in kullanım koşullarının yanı sıra olası bir kara harekatında Türkiye üzerinden Suriye’ye girecek yabancı askerlerin hangi lojistik merkezleri kullanabileceğine dair de konular yer alıyor.

"BARZANİ’NİN SİLAH YARDIMI, TÜRKİYE ÜZERİNDEN GİTTİ"

Radikal'in haberindeki bir başka çarpıcı iddia da, dün Neçirvan Barzani'nin açıkladığı, Erbil'in Kobani'ye silah desteğiyle ilgili.


Haberde, PYD’ye askeri yardım sevkiyatının ilk kez 25-26 Eylül tarihlerinde Barzani Vakfı’nın tırları ile yapıldığı öne sürüldü. Vakfın 7 TIR’lık konvoyunun 4 tanesi açık kamyonlarla ve denetlenerek gittiği, 3 frigorifik kamyonun ise hiç açılmadan Mürşitpınar’dan karşıya geçtiği iddia ediliyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mahmut demirkollllu 5 yıl önce

PYD nin türkiyede eğitilmesi konusu şaka olmalı.PKK ve avanelerinin kanı bozuk ve TC düşmanıdırlar.Bölücü katil tayfasının ülkemize ayak basmasını asla istemeyiz.Kuduz ve uyuz apocuların yeri bu ülke değildir.Analarını da alsın kandile gitsinler. ABD eğitecek olsa dahi ,pyd lileri görmek istemeyiz..ABD aldın kendi ülkesine götürsün.

Sezen Aksu Adem Olan Anlar Şarkı Sözleri
Geçmişte yıldızı parlayan ve hala sönmeyen Sezan Aksu'nun Adem Olan Anlar şarkısına ait şarkı sözleri

Haberi Oku