Dolar2,2205Euro2,8570Altın87,548IMKB78.039

Gülser Yıldırım Tahliye Oldu Kimdir?

Mardin E Tipi Cezaevi"nde tutulan Gülser Yıldırım tahliye edildi. Peki BDP Milletvekili Gülser Yıldırım kimdir? Gülser Yıldırım nerenin milletvekili, Gülser Yıldırım nereli, kaç yaşında? Gülser Yıldırım Bdp Vikipedi, Gülser Yıldırım Biyografisi, Gülser Yıldırım Hayatı, Gülser Yıldırım Hakkında tüm detaylar bu sayfada. İşte Ayrıntılar..

06 Ocak 2014 Pazartesi 23:34
Gülser Yıldırım Tahliye Oldu Kimdir?
Bu Haberi Paylaş

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK davasından tutuklu bulunan BDP"li milletvekilleri İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım"ın tahliyesini kararlaştırdı. Hüküm faksla cezaevlerine ulaştırıldı. Vekillerin birkaç saat içinde serbest kalması bekleniyor.

Anayasa Mahkemesi"nin Gülser Yıldırım ve İbrahim Ayhan hakkında verdiği 'tutukluluğun makul süreyi aşarak ihlal edildiğine' ilişkin kararı üzerine avukatlar tarafından Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi"ne yapılan başvuru sonuçlandı.

Yüksek mahkemenin kararını dikkate alan Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, terör örgütü KCK davasından tutuklu bulunan Yıldırım ve Ayhan"ı tutuksuz yargılamak üzere serbest bırakılmasına hükmetti.

Diyarbakır D Tipi Cezaevi"nde bulunan İbrahim Ayhan ile Mardin E Tipi Cezaevi"nde tutulan Gülser Yıldırım"ın birkaç saat içinde cezaevinden çakması bekleniyor.

2_03012014Gülser Yıldırım Kimdir?

Gülser Yıldırım, 1963 Nisêbîn (Nusaybin) doğumlu.

Lise mezunu, evli 4 çocuk annesidir. Çeşitli platformlarda yürüttüğü siyasi mücadelesine aktif olarak 2000 yılında HADEP Kadın kollarındaki çalışmaları ile başladı.

Özgür Parti, DEHAP, DTP ve en son olarak BDP'de yönetici olarak çalıştı. 15 Şubat 2010 yılında BDP Merkez İlçe Yöneticisi görevindeyken gözaltına alınan Yıldırım, halen Mardin Kapalı Cezaevi'nde tutuklu.

11_03012014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Kaynak:   CİHAN


Benzer Haberler