\\\\"\\\\"
Ekonomi:
Sayısal Loto Sonuçları burda! tıkla - (Sayısal Loto 12 Ekim 2013 çekilişi)

Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta düzenli olarak çekilişi gerçekleştirilen sayısal lotonun bu haftaki çekilişi yapıldı.

Her hafta Sayısal Loto Çekiliş Sonuçları MPİ ile eş zamanlı olarak siteniz www.haberyurdum.com'da yer almaktadır.

Sayısal Loto çekiliş sonrası şanslı rakamları ve ikramiye miktarlarını bu sayfadan her hafat takip edebilirsiniz..

Milli Piyango idaresi tarafından yeni hafta Sayısal Loto Sonuçları açıklandı. Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı. Milli Piyango İdaresince düzenlenen şans oyununun 883. hafta  Sayısal Loto çekilişinde, kazandıran numaralar 03, 12, 16, 25, 31 ve 42 olarak belirlendi.

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 2 kişi, 763 bin 159 lira 25 kuruş kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 440 kişi bin 460 lira doksan beş kuruş, 4 bilen 17 bin 650 kişi yirmi yedi lira doksanbeş kuruş, 3 bilen 276 bin 361 kişi 4 lira doksanar kuruş ikramiye alacak.

Büyük ikramiye kazanan talihlilerin kuponlarını,İstanbul Şişli ve İzmir Karşıyaka'dan yatırdıkları belirtildi.

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 597 bin 670 lira 43 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 892 bin 582 lira 86 kuruş kamuya aktarılacak.

Sayısal Loto'nun Geçen Haftaki Sonuçları;

Milli Piyango İdaresince düzenlenen şans oyununun 882. hafta Sayısal Loto çekilişinde, kazandıran numaralar 10, 13, 16, 17, 33 ve 48 olarak belirlendi.

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 2 kişi, 714 bin 479 lira 90 kuruş kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 197 kişi 3 bin 55 lira yirmi kuruş, 4 bilen 11 bin 862 kişi otuz sekiz lira seksen kuruş, 3 bilen 232 bin 906 kişi 5 lira kırkbeşer kuruş ikramiye alacak.

Büyük ikramiye kazanan talihlilerin kuponlarını, Bursa Gemlik ve İzmir Konak'tan yatırdıkları belirtildi.

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 528 bin 110 lira 8 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 853 bin 778 lira 62 kuruş kamuya aktarılacak.

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 2 kişi kişi başına 714 bin 479 lira 90 kuruş ikramiye kazandı.

Sayısal Loto nasıl oynanır?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal Loto'da devir işlemleri

Sayısal Loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine Sayısal Loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Sayısal Loto oyun planında dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

19 Ocak 2018 Dolar ve Euro Fiyatları ne kadar
Dolar/TL, güne yatay bir başlangıç yapmasının ardından 3,7755 seviyesinde dengelendi. Aynı dakikalarda...

Haberi Oku