\\\\"\\\\"
Ekonomi:
Sayısal Loto sonuçları (30 Kasım 2013)

Sayısal Loto'nun 30 Kasım çekilişi yapıldı. Milli Piyango İdaresince düzenlenen şans oyununun 890. hafta  Sayısal Loto çekilişinde, kazandıran numaralar 02, 03, 09, 11, 17 ve 22 olarak belirlendi.

30 Kasım çekilişi yapılan Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 2 kişi 788 bin 806 lira 80 kuruş tutarında ikramiye kazandı.

Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin kuponunu Muğla Bodrum ve Trabzon Merkez'den yatırdıkları bildirildi.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 324 kişi 2 bin 51 lira 85 kuruş, 4 bilen 16 bin 839 kişi 30 lira 20 kuruş, 3 bilen 288 bin 788 kişi 4 lira 85'er kuruş ikramiye alacak.

Geçen Haftaki Şanslı Sayılar ve İkramiye Miktarları:

Sayısal Loto'nun 23 Kasım çekilişi yapıldı.

Milli Piyango İdaresince düzenlenen şans oyununun 889. hafta  Sayısal Loto çekilişinde, kazandıran numaralar 04, 07, 22, 23, 40 ve 41 olarak belirlendi.

23 Kasım çekilişi yapılan Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 1 kişi 1 milyon 569 bin 475 lira ikramiye kazandı.

Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin kuponunu İstanbul Bayrampaşa'dan yatırdığı bildirildi.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 369 kişi bin 792 lira 15 kuruş, 4 bilen 16 bin 153 kişi 30 lira 90 kuruş, 3 bilen 288 bin 714 kişi 4 lira 85'er kuruş ikramiye alacak.

Her hafta Sayısal Loto Çekiliş Sonuçları MPİ ile eş zamanlı olarak siteniz www.haberyurdum.com'da yer almaktadır.

Sayısal Loto nasıl oynanır?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal Loto'da devir işlemleri

Sayısal Loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine Sayısal Loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Sayısal Loto oyun planında dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

sayisal_loto_23112013

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

19 Ocak 2018 Dolar ve Euro Fiyatları ne kadar
Dolar/TL, güne yatay bir başlangıç yapmasının ardından 3,7755 seviyesinde dengelendi. Aynı dakikalarda...

Haberi Oku