\\\\"\\\\"
Ekonomi:
Memur maaşları 6 Ağustos'ta ödenecek mi? - (Bayram Öncesi Maaş Ödemesi 2013)

Memur maaşları Ramazan Bayramı'ndan önce 6 Ağustos'ta ödenecek...

Ödeme 15 Ağustos yerine 6 Ağustos'ta yapılacak.

Erken maaş ödemesinden sözleşmeli personel ve işçiler de yararlanacak. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir genelge yayımlayarak, Ağustos ayı maaşlarının erken ödenmesini istedi.

Genelgeye göre, memur maaşları, 15 Ağustos yerine avans olarak Ramazan Bayramı'ndan önce ödenecek. Maaş ödemesi, 6 Ağustos'ta yapılacak. Erken maaş ödemesinden sözleşmeli personel ve işçiler de yararlanacak. Belediyelerde çalışan personel de Ağustos ayı maaşını erken alacak.

Diğer taraftan; Memurlar 1 Ağustos"ta yapılacak olan toplu sözleşmeye kilitlendi. Memurlar toplu sözleşmede yeni zammın yanında sosyal hayatlarını iyileştirecek düzenlemeler de bekliyor. Bunlardan biri de harcırahların arttırılması…
 
Memurlar toplu sözleşme ile birlikte harcırah miktarlarının da yüzde 50 arttırılmasını istiyor.

Otoyol gişelerde araç geçiş sisteminin KGS ve OGS"ye geçmesi ve otoyolların özelleştirilmesi ile boşta kalan gişe memurlarının pozisyonlarının V.H.K.İ kadrosuna geçirilmesi,Toplu sözleşme priminin 2014 yılı için 90 lira,2015 yılı için 120 lira olarak belirlenmesi, Bakım ve trafik görevlilerinin başka pozisyonlarda çalıştırılmaması, Teknikerlerin ek ödeme dengesizliği sorununun çözülmesi, Yakacak, evlenme, ulaşım ve yemek yardımı yapılması, Vardiya tazminatı ödenmesi, Günlük harcırah ücretlerinin 2014 için yüzde 50, 2015 için yüzde 25 oranında zamlı ödenmesi, Kalkınmada öncelikli veya mahrumiyet bölgelerinde görev yapan personele çeşitli ayrıcalıklar sağlanması.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

19 Ocak 2018 Dolar ve Euro Fiyatları ne kadar
Dolar/TL, güne yatay bir başlangıç yapmasının ardından 3,7755 seviyesinde dengelendi. Aynı dakikalarda...

Haberi Oku