\\\\"\\\\"
Ekonomi:
Kurban Bayramı öncesi maaşlar erken yatacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur ve emeklilere maaş ödemelerinin Kurban Bayramı'ndan önce yapılacağını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur ve emeklilere maaş ödemelerinin Kurban Bayramı'ndan önce yapılacağını açıkladı.

Seçim bölgesi Şanlıurfa'da temaslarını sürdüren Bakan Çelik, "Memur ve emekli hak sahiplerimizin maaşlarını, bayrama denk geldiği için 11 Ekim'den itibaren ödemeye başlayacağız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, önceki gün emeklilere verilecek banka promosyonuyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank Genel Müdürü ile Memur-Sen Başkanı ile bir araya geldi.

Gündoğdu, görüşmede emekliye promosyon verilmesi talepleriyle ilgili hazırladıkları çalışmayı anlattı.

Gündoğdu, “Memur-Sen"in mücadelesi sonrası kamu görevlilerinin maaş aldıkları bankalardan promosyon hakkından yararlanmaya başladılar. Şimdi de emekliler için çalışıyoruz.Onlarında maaş aldıkları bankadan promosyon hakkı elde etmelerini istiyoruz.

Bu konuda da olumlu bir sonuç elde ederek emeklilerimize promosyon müjdesi vermek istiyoruz” dedi. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, bayramdan önce uzlaşmayı umduklarını belirterek, tarafların bir iki gün içinde yeniden bir araya geleceğini söyledi.

2013 Kurban Bayramına çok az bir süre kaldı. Herkesi tatlı bir heyecan sarmış durumda, mali gücü olanlar şimdiden kurbanlık alma telaşına düştü, bu arda memur ve emekli maaşları ile kurban alacak peki ama maaşlar bayramdan önce yatacak mı? 15 Ekim 2013 Kurban Bayramının ilk günü dolayısı ile  Emekliler ve Memurlar bayram öncesi maaş alıp alamayacağını merak ediyor...

Büyük olasılıkla Bayramdan önce 11 Ekim Cuma günü maaşların ödenmesi gündemde! Henüz bir karar çıkmadı, gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bu sene Kurban Bayramı arifesi 14 Ekim 2013 pazartesi günü ve memurlar o gün idari izinli sayılacaklar bu da 9 günlük bir tatil anlamına geliyor. Kurban bayramındaki tatili fırsat bilenler tatile gitmek için gün sayıyor.
 
Kurban Bayramında kurban alacaklar da Kurban bayramından önce maaş almak istiyor. İşte bu nedenlerden dolayı Emekli ve Memurlar maaşlarını bayramdan almak istiyorlar...

2013 Kurban Bayramı İzin Tarihleri Şöyle;
 
12 Ekim Cumartesi
13 Ekim 2013 Pazar
 
14 Ekim 2013 Pazartesi Arife Günü
 
15 Ekim 2013 Salı Bayramın 1.Günü
 
16 Ekim 2013 Çarşamba Bayramın 2.Günü
 
17 Ekim 2013 Perşembe Bayramın 3.Günü
 
18 Ekim 2013 Cuma Bayramın 4.Günü
19 Ekim 2013 Cumartesi
20 Ekim 2013 Pazar
 
Toplam izinli sayılacağımız süre: 9 gün!
 
Memur maaşları 15 Ekim 2013, Emekli maaşları ise 21-22 Ekim 2013 tarihlerinde yatacak. Bakalım Kurban Bayramı öncesi maaşlar erken yatacak mı?

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

19 Ocak 2018 Dolar ve Euro Fiyatları ne kadar
Dolar/TL, güne yatay bir başlangıç yapmasının ardından 3,7755 seviyesinde dengelendi. Aynı dakikalarda...

Haberi Oku