\\\\"\\\\"
Eğitim:
YGS ve LYS Ek Tercih ve Ek Yerleştirme - (Ösym 2.tercihler ne zaman 2013)

2013 LYS tercih sonuçları açıklandı. LYS tercih sonuçları 23:45 'de osym sitesinden açıklandı.

2013 LYS tercih sonuçları açıklandı. LYS tercih sonuçları 'nı OSYM saat 23:45 'de açıkladı.

2013-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 24 Mart 2013 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 15-16-22-23 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2013-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 25 Temmuz 2013 tarihinde saat 23:45"ten itibaren ÖSYM'nin adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

 ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı.
 
Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylarla Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, 2013-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin internet sayfasından açıklandı.
 
Adaylar sonuçları ÖSYM'nin ''http://osys.osym.gov.tr'' ve ''https://sonuc.osym.gov.tr'' adresli internet sitelerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.
 
Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Üniversitelere kayıtlar 2-6 Eylül arasında yapılacak.

 2013-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

ÖSYM BAŞKANLIĞI
 
2013 LYS tercih sonuçları için kesin bir tarih olmamasından dolayı lys tercih sonuçları 'nın bekleyene adaylar heyecanlanmaya devam ediyor. Devamlı OSYM sitesinden gelecek olan LYS tercih sonuçları tamamlanmıştır resmi duyurusu haberini beklemekte. LYS tercih sonuçları bugün açıklanacağına dair sosyal platformlarda konular bulunmakta fakat 2013 LYS tercih sonuçları açıklanacağına dair osym 'den herhangi bir açıklama bulunmamaktadır. Eğer LYS tercih sonuçları bugün açıklansaydı OSYM çoktan şu saatte açıklama olacaktır diye duyuru yapmalıydı.
 
LYS tercih sonuçları Ağustos ayına girmeden açıklanması beklenmekte. OSYM LYS tercih işlemleri ise 18 temmuz 'da bitmişti. OSYM LYS sonuçları 'nı 8 gün gibi kısa bir sürede açıklamıştı. LYS tercih sonuçları ise nasıl açıklanacak bu merak ediliyor.
 
Lys tercih sonuçları için üniversite öğrencileri ösym'dem gelecek lys tercih sonuçları açıklamasini beklemektedir. LYS tercih sonuçları bu hafta içi açıklanması bekleniyor. Her dakika üniversite adayları sabırsızlıkla OSYM sitesinden gelecek olan lys tercih sonuçları haberini bekliyor.
 
2013 LYS tercih işlemleri bitti ve artık 2013 lys tercih sonuçları 'nın açıklanması için gözler OSYM 'de. 2013 LYS tercih işlemleri bittikten sonra Üniversite kazanmak isteyenleri stresi dahada arttı. YGS sınavındanda 140-180 puan arası alan adaylar 2 yıllık Üniversite tercihleri yaptılar.
 
2013 LYS tercih işlemleri 18 temmuz 2013 günü akşam 17:00'da bitti.. Tercih işlemleri bittikten sonra OSYM en yakın zamanda yerleştirme sonuçları 'nı açıklayacağını daha önceden duyurmuştu. 2013 Yerleştirme sonuçların için OSYM 10 günü içinde açıklayacağını düşünüyoruz.
 
OSYM başkanlığı daha önceden LYS tercih sonuçları 'nın temmuz son haftası açıkanacağına dair açıklama yapmıştı. Temmuz son hafta LYS yerleştirme sonuçları açıklanacak. 2013 LYS ek yerleştirme sonuçları ise 28 Ağustos 2013 ile 2 eylül 2013 tarihleri arasında açıklanacak. Daha sonra kayıt maratonu başlayacak. 2013 LYS tercih sonuçları için osym 'den henüz bir açıklama bulunmamaktadır. Bazı internet sitelerinde osym sonuları açıklanıyor mu? diye haberler geçsede osym 'nin bu şekilde bir haberi bulunmamaktadır.
 
LYS tercih sonuçları için OSYM 'den resmi bir açıklama veya twitter hesaplarından herhangi bir açıklama yok. Herkes OSYM 'nin 2013 LYS tercih sonuçları 'nı çabuk açıklayacağını düşünüyor. OSYM 'niin bu seneki başarısını ve hızını herkes gördü. LYS sonuçları 'nın ne kadar kısa bir sürede açıklandığı ise kanıtı oldu. Haber3.com olarak 2013 LYS tercih sonuçları 'nda temmuz ayının son haftasında açıklanacak. Bu hafta içi artık LYS tercih sonuçları 'nın açıklanacağı bekleniyor.
 
LYS tercih sonuçları açıklandıktan sonra kayıt işlemleri için kayıt tarihleri beklenecek ve bu sırada kayıtlar için gerekli evraklar hazırlanacak. LYS tercih puanları iyi olanlar tercih yapmakta çok zorlandılar. Bir çok üniversite birbirinden güzel imkanlar ile lys 'de iyi puan alanları çağırdı. LYS tercih sonuçları hayatınıı değiştirecek bir sonuç olduğu için sadece öğrenciler değil, aileleri tarafındanda heyecanla bekleniyor.
 
EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI
 
28 Ağustos-2 Eylül arasında ek yerleştirme sonuçları açıklanacak.

Rehberlik.osym.gov.tr tercih hizmetlerinde yardımcı olmak için gündemde olacak.
 
450 BİN ADAY TERCİH YAPMADI

Üniversiteye giriş maratonunun ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 24 Mart"ta; 5 farklı alanda düzenlenen ikinci aşama Lisans Yerleştirme sınavları LYS ise 15- 23 Haziran tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleşmişti.

Herhangi bir puan türünden 180 ve üzeri puan alan adayların girdiği LYS sonrası tercih maratonu da 18 Temmuz tarihinde son buldu. Bu kapsamda LYS puanına göre tercih hakkı kazanan 1 milyon 559 bin 466 adaydan 1 milyon 112 bin 451'i bu hakkını kullandı. Adaylardan 446 bin 995'i ise hiçbir programı tercih etmedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku