Eğitim:
YGS Sonuçları Sorgulama Sayfası - 29 Mart 2014 AÇIKLANDI

YGS sonuçları 2014 açıklandı. ÖSYM, 2014 YGS sonuçları ösym sitesinde adaylar için ilan edildi. YGS 2014 sonuçları için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak sınav sonuçları 2014 ekranından sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

YGS sınav sonuçları bir hafta bile olmadan açıklandı. Türkiye'de milyonlarca öğrencinin 23 Mart Pazar günü girdiği YGS sınav sonuçları bugün açıklandı. YGS sınav sonuçları sınavdan sadece 6 gün sonra açıklandı. YGS sınav sonuçları'nı haberimde bulunan linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İşte Ösym 2014 Ygs sınav sonuçları sorgulama sayfası...

2014 YGS Sonuçları Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın..!

YGS, Türkiye'de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da, 175 sınav merkezinde gerçekleştiriliyor. 160 dakika sürecek olan sınava 2 milyon 7 bin 685 kişi katılıyor. Adaylar, sınava girecekleri binanın kapısında, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için saat 09.00'da hazır bulundu. Sınav nedeniyle sıkı güvenlik önlemleri alınırken, sınavın yapıldığı her bir salona duvar saati, adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şekerleme ve peçete gibi malzemeler, ÖSYM tarafından sağlandı.

Adaylar sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebildi. Sınavda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ortak müfredata dayalı Türkçe testi, sosyal bilimler testi, temel matematik testi ve fen bilimleri testi yer aldı.

YGS'de Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru soruldu. Bu arada, bugün Sabah saat 07.00'den 10.00'a kadar il ve ilçelerdeki nüfus müdürlükleri açık tutuldu; böylece kimliğini kaybeden adayların nüfus cüzdanlarını edinebilmelerine imkan sağlandı.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır. Lisans Yerleştirme Sınavı"na girmeye hak kazanabilmek için herhangi bir puan türünde 180 puanın geçilmesi gerekir.

55671

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2015 KYK Yurt başvuru sonuçları açıklandı
2015 KYK yurt başvuru sonuçları (kyk yurtkur sonuçları) açıklandı. 2014-2015 KYK yurtkur yerleştirme...

Haberi Oku