\\\\"\\\\"
Eğitim:
YGS 2014 Sınav Giriş Yerleri

YGS Sınav Yerleri açıklandı. YGS 2014 sınav giriş yerleri için tıklayın. İşte ÖSYM YGS SInav giriş yerleri listesi.

Yüksek kaygı, YGS'de kâbusunuz olmasın - Üniversite adayları, 23 Mart'ta ilk sınavlarına girecek. Uzmanlar, sınavda aşırı sınav kaygısının başarısızlık getirdiğini vurgulayarak "Öğrenci sınav kaygısı yaşıyorsa bunu önceden fark edip başa çıkmayı öğrenmeli" diyor

YGS'ye sayılı günler kala öğrencilerin yoğun sınav kaygısı da artıyor. Aşırı kaygının başarısızlığa neden olduğu konusunda uyaran uzmanlar sınav öncesinde öğrencilerin motivasyonlarını yüksek tutması gerektiğine dikkat çekiyor.

YGS GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYIN..!

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi Koordinatörü Uzman Klinik Psikolog Nilgün Köstem, öğrencileri başarısızlığa sürükleyebilecek olumsuz düşüncelerle nasıl başa çıkabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Sınavda başarı için çalışmanın tek başına yeterli olmadığını anlatan Köstem, "Her yaş gurubunda; sınav kaygısının yaygın bir problem olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Eğer kişi 'sınav kaygısı' yaşıyor olduğunu zamanında fark edip, bu problemiyle başa çıkmayı öğrenmezse, hayatı boyunca girdiği sınavlarda sıkıntı yaşayabiliyor" dedi.

Öğrencinin bilgi ve becerisini engelleyecek yoğunlukta endişe, heyecan, panik, stres gibi olumsuz duyguların başarı seviyesini kötü etkilediğini aktaran Köstem, sınava girecek her bireyin kaygı yaşamasının normal hatta istenen bir durum olduğunu söyledi. Herkesin sınav kaygısını farklı şekillerde yaşadığını, bunun çok çeşitli fiziksel ve zihinsel belirtileri olabileceğini ifade eden Köstem, şunları kaydetti: "Titreme, kalp atışlarının hızlanması, terleme, üşüme, ateş basması, baş dönmesi, mide bulantısı gibi fiziksel belirtilerle karşılaşabiliriz. Bunun yanı sıra, düşünceleri toparlamada güçlük, unutkanlık, dalgınlık, anlamada güçlük, bildiklerini ifade etmede güçlükleri içeren zihinsel belirtiler karşımıza çıkabilir. Yerinde durmama, donup kalma, ağlama gibi davranışsal durumlar da yaşanabilir."  (Yazının devamı için tıklayınız..)

ÖSYM Sınav Giriş Belgesi 2014 YGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak  derken ÖSYM SInav Giriş Yerlerini bugün açıkladı. 2014 YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) başvuruları 2 Ocak - 15 Ocak 2014 tarihleri arasında büyük bir heyecanla yapılmıştı. Şimdi sıra 2014 YGS sınav giriş yerleri açıklamasına gelmişti ki o da bugün açıklandı.. YGS sınav yerleri tıkla öğren YGS ile ilgili her şey tg.com.tr'de (2014 YGS sınav giriş belgesi)

İki milyondan fazla adayın ter dökeceği üniversiteye giriş sınavının ilk ayağı olan YGS'de (Yükseköğretim Geçiş Sınavı) çeşitli yöntemlerle sabotajların yapılacağı yönündeki iddialar üzerine ÖSYM harekete geçti. ÖSYM Başkanı Ali Demir'in Emniyet'e gönderdiği uyarı yazısına göre sınav sorularının çalınması veya kopyalanmasını önlemek için evrakların taşınacağı araçlara adeta “VİP” koruma uygulanacak. Organize kopya çekme olaylarına karşı sınav öncesinde, esnasında ve sonrasında gerekli önleyici tedbirleri alınacak. Ayrıca sanal takip sistemi oluşturulacak. 1-23 Mart tarihleri arasında sınav sorularının basımının yapıldığı basımevi girişinde emniyet tarafından görevlendirilecek 2 kişilik ekip tarafından 24 saat nöbet tutulacak. Soru kitapçıkların taşıyan araçlar güzergah dışına çıkamayacak.

ÖSYM Sınav Giriş Belgesi 2014 YGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak  derken ÖSYM SInav Giriş Yerlerini bugün açıkladı. 2014 YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) başvuruları 2 Ocak - 15 Ocak 2014 tarihleri arasında büyük bir heyecanla yapılmıştı. Şimdi sıra 2014 YGS sınav giriş yerleri açıklamasına gelmişti ki o da bugün açıklandı.. YGS sınav yerleri tıkla öğren YGS ile ilgili her şey tg.com.tr'de (2014 YGS sınav giriş belgesi)

2014 ÖSYM YGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak sorusuna cevap bu haberimizde. 2014  YGS sınavına girecek adaylar tarafından büyük bir heyecanla beklenen sınav yerleri açıklandı. 2014 YGS sınavı 23 Mart Pazar günü yapılacak ve Adaylar Sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgesi bilgilerini 13 Mart 2014 tarihinden itibaren Aday işlemleri servisi ais.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecektir. 2014 YGS sınavı aday işlemlerini aşağıdaki linke tıklayarak ais.osym.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku