\\\\"\\\\"
Eğitim:
LYS ek yerleştirme sonuçları 2013 - HY

2013 LYS tercih işlemlerini tamamlayan adaylar Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla LYS yerleştirilmelerinde yerleştirilemeyen adaylar 2013 LYS ek yerleştirmeleri ile şanslarını tekrardan denemek istiyor. LYS Ek kontenjanlar ne zaman?
 
2013 LYS Ek Tercih işlemleri Ne zaman?
 
LYS yerleştirilmelerinde yerleştirelemeyen adaylar için ek bir yerleştirme yapılacaktır fakat ÖSYM ek tercih işlemleri için herhangi bir açıklamada bulunmadı geçen yıla göre kıyaslarsak ek yerleştirmeler 27 Eylül'de yapılmaya başlandı.Bu yılda tahmini olarak Eylül ayının son haftası yapılacaktır.
 
2013 LYS Yerleştirme sonuçları, 25 Temmuz 2013 tarihinde saat 23:45"ten itibaren ÖSYM'nin adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

BASIN DUYURUSU
(25 Temmuz 2013)

2013-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 24 Mart 2013 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 15-16-22-23 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2013-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, 25 Temmuz 2013 tarihinde saat 23:45"ten itibaren ÖSYM'nin  adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2013-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku