\\\\"\\\\"
Eğitim:
LYS-1 2013 Matematik Soruları ve Cevapları/Çözümleri !

Ösym tarafından LYS-1, Türkiye'de 81 il merkeziyle Lefkoşa'da gerçekleştirildi. Bu yıl LYS Matematik sınavına , 646 bin 193 aday katıldı.Tek oturumda düzenlenen sınav 135 dakika sürdü. Sınavda matematik ve geometri testleri gerçekleştirildi.

Matematik testinde 50 soru için 75 dakika; geometri testinde ise 30 soru için 60 dakika süre verildi.Matematik ve geometri testleri ayrı soru kitapçıklarında yer aldı ve adaylar tek soru kitapçığı kullandı.

Adayların çoğunluğu, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerlerine geldi. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle arandı.

Sınav sırasında ÖSYM'yi temsil eden özel görevliler sınav salonlarını dolaşarak, gereken bütün önlemleri aldı.Öğleden sonra saat 14.30'da ise Yabancı Dil Sınavı (LYS-5) yapılacak. Bu sınava, 53 bin 308 aday katılacak.

Matematik Sınav Soruları ve Çözümleri

Geometri Sınav Soruları ve Çözümleri


Diğer taraftan;

Çanakkale'de Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sırasında, sınıfın tavanından alçı parçası kafasına düşen öğrenci yaralandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok'ta sınava giren Gaye Nizam'ın (18) sınav başladıktan sonra sınıfın tavanından alçı parçası düştü. Düşen alçı parçasıyla yaralanan Nizam, ambulansla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Acil serviste tedavisi süren Nizam'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan, sınıfın tavanındaki diğer parçaların düşme ihtimaline karşı bazı öğrenciler diğer sınıflara yerleştirildiği öğrenildi.

Trt Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

KAYNAK: Haber Yurdum 

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku