\\\\"\\\\"
Eğitim:
KPSS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor 2013 - (KPSS Son Başvuru Tarihi 2013)

KPSS başvuruları 7 Mayıs 2013 tarihi itibareyle stard aldı. KPSS başvuruları 15 Mayıs 2013 tarihinde bitecek. 2013 KPSS başvurular ÖSYM'nin belirlediği başvuru merkezlerince yapılacak. 2013 KPSS'ye katılmak isteyen memur adayları, KPSS kılavuz ve aday başvuru formunu, KPSS başvurma süresince ÖSYM'nin web sitesiden ulaşabilirler.

Kamu Personel Seçme Sınavı Kpps başvuruları başladı. Memur olmak isteyenler için 6-7 Temmuz ' da gerçekleştirilecek sınavların başvuru süresi 15 mayıs ' a kadar sürecek. Bu yıl ilk defa uygulanacak olan öğretmenlik alan sınavıda 14 Temmuz tarihinde düzenlenecek.

Kpss 2013 Sınav Giriş Yerleri Belgesi İçin Tıklayın..!

2013 Kpss Başvuru Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayın..!

A Grubu ve Öğretmen adayları için gerçekleştirilecek sınava kayıt yaptırmak için bankalara para yatırmak şart. Cumartesi, Pazar sabah ve öğleden sonra yapılacak sınavların her bir oturumun ücreti 40 tl. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS öğretmenlik sınavlarının 6-7 Temmuz ile 14 Temmuz tarihlerinde yapılacağını açıklandı..

ÖSYM, 2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, sadece A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için, 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacağını; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin de (ÖABT) 14 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

ÖSYM'nin konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında, 2013-KPSS sonuçlarının B Grubu kadrolar için kullanılmayacağı, bu nedenle 2013-KPSS'ye sadece A Grubu ve öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adayların gireceğine dikkat çekildi.

ÖSYM'den başvuru belgelerine ilişki uyarıları:

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen 6 Kasım 2010 tarih ve 27751 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği' ile Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 01.03.2013 tarihli kararı uyarınca, yurt dışında alınan diplomaların denkliğinin kabul edilebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Bilgisi alanında başvuran adaylardan, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca haklarında sınava girme kararı alınanların KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'na girmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların da 2013-KPSS'ye kılavuzdaki kurallara uygun olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

25 Nisan-3 Mayıs 2013 tarihleri arasında '2013-Öğretmenlik Meslek Bilgisi Alanında Seviye Tespiti İçin Eğitim Bilimleri Sınavı' için sınav ücreti yatıran adayların sınav ücretleri, 2013-KPSS Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumlarına Merkezimiz tarafından aktarılacaktır (Tüm adayların Cumartesi sabah oturumuna katılmaları zorunludur.)

Bu adaylar, 2013-KPSS Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumlarına yeniden sınav ücreti yatırmadan, 2013-KPSS Kılavuzunda belirtildiği şekilde başvurularını yapabileceklerdir. Bu adaylar isterlerse sınavın diğer oturumlarına sınav ücretini ödeyerek katılabilirler.

KAYNAK: Haber Yurdum 

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku