\\\\"\\\\"
Eğitim:
KPSS Taban Puanları ve Taban Puanları 2013 - (Lisans, Önlisans, Ortaöğretim)

Bu yıl ortalama 300 bin kişinin memur olabilmek için kıyasıya mücadele vereceği KPSS'de adayların merakla beklediği puanlar açıklandı.Konu ve soru dağılımı değiştirildikten sonra ilki gerçekleştirilecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda, merakla beklenen açıklama ÖSYM tarafında yapıldı.

Memur adayları KPSS sonrası aldıkları puanlara göre ÖSYM'nin sitesinden, ÖSYM tarafından açıklanan tavan ve taban puanlara göre müracat ediyorlar...

Kpss 2013 Sınav Giriş Yerleri Belgesi İçin Tıklayın..!
 
KPSS'de adayları bekleyen değişiklik konu ve soru dağılımındaki yeni düzenleme.KPSS'de konu ve soru dağılımı şu şekilde değişti.
 
06.07.2013 Cumartesi Sabah
 
Genel Yetenek (60)
 
Genel Kültür (60)

06.07.2013 Cumartesi Öğleden Sonra
 
Eğitim Bilimleri (80)
 
07.07.2013 Pazar Sabah
 
Hukuk (40)
 
İktisat (40)
 
İşletme (40)
 
Maliye (40)
 
Muhasebe (40)

07.07.2013 Pazar Öğleden Sonra
 
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (40)
 
Ekonometri (40)
 
İstatistik (40)
 
Kamu Yönetimi (40)
 
Uluslararası İlişkiler (40)
 
14.07.2013 Pazar Sabah
 
Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT)
 
Alan Bilgisi Testi (40)
 
Alan Eğitimi Testi (40)
 
Milli Eğitim Bakanlığı"nın Öğretmen Kadroları için 1 yıl, A Grubu kadrolar için ise 2 yıl geçerli. Bu süre zarfında yeni bir sınav yapılmaması durumunda sınav yapılıncaya kadar adayların aldıklarıpuanlar geçerliliğini koruyor.
 
2012 yılında yapılan KPSS puanları, Öğretmenlik ve A Grubu kadroların yanı sıra B Grubu kadrolara yapılacak yerleştirme işlemlerinde de kullanılıyor.

Ancak 2013 KPSS puanları B Gubu kadrolara personel istihdamında kullanılamayacak. 2012 KPSS"ye giren adaylardan A Grubu kadrolara başvuruyapacak olanlar puanlarını yükseltmek amacıyla 2013 KPSS"ye girebilirler. Bu adaylar, A Grubu kadrolarabaşvurularında her iki KPSS"den almış oldukları puanlarından yüksek olanı kullanabilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı"nın öğretmenlik kadrolarına başvuru esnasında öğretmen adaylarının branşlarına göre KPSSP10 veya KPSSP121 puanları esas alınıyor.KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı 6 ve 7 Temmuz"da düzenlenecek. Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı 14 Temmuz tarihinde uygulanacak.

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku