\\\\"\\\\"
Eğitim:
KPSS 2013 Tercihleri Başladı - (24 Haziran 2013)

ÖSYM tarafından yapılan KPSS'nin aday işlemleri sayfasından başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz. ÖSYM 2013 Kpss Tercih Kılavuzu yayınladı. Kpss sınavına girecek adaylar ÖSYM sitesinden KPSS 2013 Tercih Yerleştirme Kılavuzu Bilgilerini öğrenebilirler.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Kpss 2013 Sınav Giriş Yerleri Belgesi İçin Tıklayın..!

Kpss 2013/1 Tercih Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayın..!

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM"nin internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM"ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. 

Başvuru merkezleri ve bankalar aracılığıyla 2013 KPSS Başvuru Kılavuzunda yer alan ücretlerin dışında herhangi bir işlem için adaylardan ücret istenmeyecektir.
Başvurusunu yapamayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarılı olamayan veya sınavı geçersiz duruma düşen, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ödedikleri ücretler iade edilmez.

Ücretlerin doğru yatırılmasının sorumluluğu tamamen adaydadır. ÖSYM Başvuru Merkezleri tarafından başvurusunu tamamlayan adaydan sadece başvuru hizmeti ücreti alınır, fotoğraf ve şifre için aynca ücret talep edilmez.,

2013 KPSS Lisans Başvuru Ücretleri ne kadar Hangi Bankalara Yatırılacak?

6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan 2013 KPSS Öğretmenlik ve A Grubu KPSS Başvuru ücretleri aşağıdaki bankalara yatırılabilir.

2013 KPSS Banka ücretlerinin yatırılacağı bankalar ile başvuru bilgileri şu şekilde:

*Sınav Ücretinin Yatırılabileceği Bankalar: Ziraat Bankası, VakıfBank, Halk Bankası, Akbank ve Garanti Bankası.
*Sadece Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar; 35,00 TL yerine 40,00 TL
*Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar; 55,00 TL yerine 80,00 TL
*Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek olan adaylar; 75,00 TL yerine 120,00 TL
*Tüm oturumlara girecek adaylar; 95,00 TL yerine 160,00 TL ödeyecek.
*Başvuru merkezinden fotoğraf yenileme ücreti 5 TL, ÖABT sınav ücreti 40 TL olarak belirlendi.
*Başvuru hizmeti ücreti (3 TL) ve yeni şifre edinme ücretinde (2 TL) ise değişiklik yapılmadı.

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku