\\\\"\\\\"
Eğitim:
Kpss 2013 Lise Soruları ve Cevapları 2013 - (Matematik)

Ösym 2013 KPSS ( Lisans ) Sınavı 6-7 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirildi. Binlerce devlet memuru adayı sınavda ter döktü.

Adaylar şimidi de sınav soru ve cevaplarının açıklanacağı tarihi merak ediyorlar. 2013 Kpss sınav soruları Ösym ile eş zamanlı olarak bu sayfada olacak.

KPSS Lisans 2013 Sınavı Soru ve Cevapları 9-10 Temmuz 2013'de açıklanması bekleniyor. 2013 KPSS Soru ve Cevaplarının ÖSYM tarafından yayınlandıktan kısa bir süre sonra Haberyurdum 'dan ulşabilirsiniz.

Adaylar, sınavın son oturumunda 40'ar sorudan oluşan çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testleri yanıtladı. Adaylara soruları yanıtlamak için 210 dakika süre verildi.

KPSS, cumartesi başlayan oturumların ardından bugün de düzenlenen sabah ve öğleden sonraki oturumların ardından sona erdi.

Öğretmen adayları, KPSS'de katıldıkları oturumların yanı sıra önümüzdeki hafta sonu yapılacak ve ilk kez düzenlenecek Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 'ne (ÖATB) de katılacak.

Sınav, 14 Temmuz Pazar günü saat 9.30'da başlayacak. Adaylara soruları yanıtlamaları için 75 dakika süre verilecek.

Sınav, KPSS sonuçlarıyla Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen kadrolarına yapacağı atamalarda kullanılacak. Adaylar, alanlarına bağlı ÖATB'deki soruları yanıtlayacak.

Sınavda, Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarında sorular sorulacak.

ÖATB, 40 soruluk Alan Bilgisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitimi Testi'nden oluşuyor.

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku