\\\\"\\\\"
Eğitim:
8 Şubat 2014 Ehliyet Sınav Sonuçları ve Soru Cevapları - TIKLA GÖR

8 Şubat 2014 tarihinde yapılan MEB Ehliyet sınavı soruları ve cevapları adaylar tarafında merakla bekleniyor.

MEB tarafından yapılan 8 Şubat ehliyet sınavı yapıldı. Ehliyet sınav soruları her zaman olduğu gibi bu 8 Şubat 2014 Ehliyet sınav soruları da Salı günü açıklanacaktır. MEB"in uygulaması hep böyledir. 8 Şubat Ehliyet Soruları açıklandığında bu sayfada olacak.

2014 Ehliyet sınav soruları  ve cevapları için Tıklayınız.!
 
Ehliyet sınavına girmiş sürücü adayları tarafından yorum olarak sitemize yazılan ehliyet sınav soruları ve cevaplarını , meb tarafından ehliyet sınav soruları ve cevapları açıklanacağı süreye kadar sizlere derleyip sunmaya çalışacağız.
 
8 Şubat 2014 Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

8 Şubat Cumartesi günü yapılan  ehliyet sınav sonuçları 17 Şubat 2014 Pazartesi  günü açıklanacak , fakat önceki sınavlarda olduğu gibi yoğunluk yaşamamak adına meb sınavı bir önceki günde açıklayabilir.

EHLİYET SINAVLARI Hakkında Faydalı Bilgiler

**Teorik sınavda 50 trafik ve çevre bilgisi, 40 Motor ve araç bilgisi tekniği , 30 ilk yardım bilgisi olmak üzere 120 adet soru sorulur. Bu sınavın süresi 2,5 saattir. Her ders için ayrı ayrı olmak üzere geçme notu 100 üzerinden 70'tir. Bir veya iki dersten başarısız olunduğu takdirde tekrar üç dersten sınava girilmez, sadece başarısız olunan derslerden sınava girilir. Toplam beş adet sınava girme hakkı vardır. Sınavda verdiğiniz yanlış cevaplar doğru cevaplarınızı götürmez.

**Yazılı sınav, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Teknolojileri Müdürlüğü tarafından Merkezi Sistemde yapılır,sürücü kursları sınav cevap kağıtlarını görememektedir.

**Trafik ve Çevre Bilgisi Dersinden 35 doğru cevap Motor ve Araç Tekniği Bilgisinden 28 doğru cevap İlk Yardım Bilgisi'nden 22 doğru cevap yapılması gerekmektedir.

**Direksiyon sınavı ise Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ve Trafik Şube Müdürlüğü'nün belirlediği güzergahlarda yapılır. Teorik sınavlarda başarılı olabilmeniz için, sürücü kursunuzda verilen derslere devam etmeniz, ders kitaplarınızı düzenli olarak çalışmanız ve çok sayıda deneme testi çözmeniz gerekir.

ehliyet_09022014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku