Eğitim:
6. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Formu Roboto Metodu - MEB

Yine bir dönemin daha sonuna geliyoruz. Her dönem sonunda olduğu gibi takdir teşekkür hesaplama heyecanı yine başlıyor. Öğrencilerimiz için bütün sınıflara uygun birebir uyumlu takdir teşekkür hesaplama robotu sizler için yayında.

2013 2014 1. dönem takdir teşekkür hesaplama sistemi için aşağıdaki robotu kullanabilirsiniz.

6. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?
 
Yeni eğitim sisteminde 6. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 6. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.
 
6. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 6. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Yeni eğitim sistemine göre ; karnenizde yeralan dönem sonu not ortalamanızı hesaplayarak alabileceğiniz başarı belgesini görebilirsiniz.
 

Ders İsmi (Zorunlu Değil) Ders Saati (Zorunlu) 100 Üzerinden Puan (Zorunlu)

 6. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?
 
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 6. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.
 
6. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?
 
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 6. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.
 
Bu hesaplama aracıyla 6. sınıf not ortalaması hesaplama işlemi de yapabilir miyim?
 
Evet, takdir teşekkür hesaplama aracımızla 6. sınıf not ortalama hesaplama işlemleri de yapılabilmektedir. Hem 100 üzerinden ağırlıklı puan ortalamasını hem de 5 üzerinden ağırlıklı not ortalamasını öğrenebilirsiniz.

hesapla_19012014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
gamze 5 yıl önce

çok iyi ya.

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku