Eğitim:
23 Aralık 2017 Ehliyet sınav soruları online pdf indir

23 Aralık 2017 Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. 26 Aralık Salı günü Ehliyet Sınav Soruları MEB tarafından açıklandı. 23 Aralık 2017 Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları verdiğimiz linklerden bilgisayarınıza pdf formatında hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın..!

MEB resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre 2017 yılı içerisinde toplamda 5 kez ehliyet sınavı yapılacak. Sınava girecek olan adayların kurs müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor. Sınavdan önce bankaya yatırılması gereken ücretin sınav tarihinden önce yatırılması gerekiyor.

2017 yılında ehliyet sınavı yapıldıktan sonra 3 gün içerisinde sınav soruları ve cevaplarının açıklanmasının ardından sınava giren adaylar sorular ile kendilerini değerlendirebilir. Sınav yapıldıktan sonra ki 2 hafta içerisinde sınav sonuçlarının da açıklanması bekleniyor.

EHLİYET SINAVINDA KAÇ SORU SORULDU?

İlk Yardım 12
Trafik ve Çevre 23
Araç Tekniği 9
Trafik Adabı 6

EHLİYET SINAVINDAN 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

Sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürmez. Toplam yapılan doğru sayısı önemlidir. İsterseniz Motor bilgisi alanından hiç soru yapmasanız bile toplamda 35 doğru cevap, başarılı sayılmanıza yetecektir. Sınav toplam 1 saat sürmektedir.

EHLİYET SINAVINDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALMAM GEREK?

Ehliyet sınavında her soru 2 puandır. Sınavdan başarılı olabilmeniz için Trafik Soruları, İlk Yardım Soruları, Motor Soruları, Trafik Adabı sorularından en az 35 soruyu doğru cevaplamalısınız.

Ehliyet sınavını başarıyla geçebilmeniz için her testten en az 70 puan almalısınız.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
serdar Erçel 4 yıl önce

Ehliyet Sınav Sonuçları

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku